1 річниця весілля. Ситцеве весілля. Як відзначити ситцеве весілля

  1. Ситцеве весілля і її традиції

Традиція робити свята в дні роковин весіль з'явилася відносно недавно - близько 200 років тому, а в Росії вона прийшла в кінці 19 століття Традиція робити свята в дні роковин весіль з'явилася відносно недавно - близько 200 років тому, а в Росії вона прийшла в кінці 19 століття. Однозначного пояснення, чому перша річниця весілля отримала назву «ситцеве» немає, але, оскільки звичай придуманий не в Росії, то і пояснення цієї назви має сенс пошукати в самому значенні слова «ситець».

На стародавньому санскриті слово «сітрас» означає «строкатий». Саме в Індії придумали ситець і почали його виробляти в ХI столітті. Другий варіант - «sits» на нідерландському позначає тонку бавовняну тканину з полотняним переплетенням. Ситці відрізняє яскравість кольору і різноманіття малюнків. Так що назва «ситцеве» символізує яскраві і різноманітні враження початку подружнього життя, ніжність, крихкість і тонкість почуттів і відносин молодят. До речі, день ситцевого весілля - останній, коли подружжя називають нареченими.

Ситець - символ першого спільно прожитого в шлюбі року в Голландії (як і в Росії), у Франції це бавовна, в Англії і Німеччині - папір, а в США - годинник.

Ситцеве весілля і її традиції

У день ситцевого весілля молоді дістають одну з двох прихованих на весіллі пляшку шампанського і як би переживають заново ті емоції, які відчували рік тому. Перший рік подружнього життя - це завжди випробування почуттів і перша перевірка на міцність відносин, готовності розуміти і поступатися один одному, піклуватися один про одного, бути разом у радості і печалі, вміння справлятися з повсякденними побутовими справами, розділяти обов'язки по дому.

Сама традиція відзначати річниці весілля виникла в середньовічній Німеччині. Якщо на весіллі були присутні тільки родичі, то через півмісяця весілля відзначали ще раз - столи накривали для друзів. Через рік запрошували хороших знайомих, а ще через кілька років - нових друзів і далеких родичів.

Дотримуючись цієї розумної традиції, на ситцеве весілля найкраще запросити найближчих родичів і найкращих друзів. Камерна і затишна обстановка буде більш доречна в цей день, ніж гучне і велелюдне гуляння. Відсвяткувати краще не вдома, де-небудь в кафе або на природі. Молодим потрібно з'їдати в цей день з тарілок все дочиста, інакше їхнє щастя на них залишиться - така прикмета. При бажанні можна відзначити ситцеве весілля за сценарієм, який має певну схожість з другим днем ​​весілля, і включає в себе цікаві конкурси. Придумати і організувати їх допоможуть друзі, які були на весіллі рік тому.

Якщо ж ситцеве весілля буде проходити вдома, то потрібно постаратися створити ситцевий декор: накрити стіл ситцевої скатертиною, викласти або спеціально зшити ситцеві серветки, приготувати веселі страви типу ситцевого асорті і різнобарвного рагу.

Кніжнікова Наталія спеціально для сайту http://otebe.info/

Ще читати:
Що подарувати на ситцеве весілля
Паперове весілля. 2 річниця весілля
Що подарувати на паперове весілля