10 порад початківцю гітаристу-самоука !, на гітарі

  1. 10 порад гітаристу-початківцю! Вітаю всіх гітаристів, різних мастей і рівня підготовки. У даній...
  2. 2. Правильна постановка рук - ключ до успіху.
  3. 3. Не перенапружуйтеся!
  4. 4. Не поспішайте, але і не робіть великих пауз!
  5. 5. Відчуття ритму - ваш фундамент!
  6. 6. Навчіться настроювати гітару самі!
  7. 7. Гітара - немов жінка. Доглядайте за нею!
  8. 8. Знання нотної грамоти - відчутний плюс!
  9. 9. Вчіться грати і співати під гітару з друзями!
  10. 10. Беріть приклад у інших! Надихайтеся!

10 порад гітаристу-початківцю!

Вітаю всіх гітаристів, різних мастей і рівня підготовки. У даній статті, я вже напевно в 3-й або 4-й раз піднімаю важливі теми самостійної підготовки та навчання грі на гітарі , Перш за все для новачків (з урахуванням того, що ви вже вибрали гітару і придбали), а також не зайве буде згадати і більш досвідченим.
Від самого банального і смішного, до важливого і необхідного, простими словами. Всього 10 корисних рекомендацій! Вітаю всіх гітаристів, різних мастей і рівня підготовки

1. Вчіться прислухатися до звуків.

Вчіться прислухатися до звуків

Музичний слух починає розвиватися з простих речей, а саме з тренування органів слуху - вуха. Щоб вони не тільки "плескали" Музичний слух починає розвиватися з простих речей, а саме з тренування органів слуху - вуха , Але і вміли розрізняти всі тонкощі почутого. І найкращий тренер - наше повсякденне життя.
Почніть прислухатися до звуків у коло себе і виділяти з декількох звучать одночасно якийсь певний.

Наприклад, серед галасливої ​​вулиці міста виділіть звук чужого мобільного дзвінка, крик птиці, свист коліс автомобіля, шум вітру і т.д. Постарайтеся зрозуміти які звуки найгучніші або дзвінкі в даний момент часу. Ще простіше і цікавіше: спробуйте знайти різницю між звуком приходу особистого повідомлення від звуку приходить листівки та ін. В своєму акаунті "вконтакте".
Ці прості тренування вам обов'язково допоможуть надалі при розборах улюблених композицій , І особливо настройки гітари.

2. Правильна постановка рук - ключ до успіху.

Правильна постановка рук - ключ до успіху

З власного досвіду знаю, що новачки практично завжди беруться грати все підряд, відразу - поза справами особливої ​​уваги постановці рук під час гри і поставі . На цьому етапі формується майбутня самооцінка гітариста, тому що якість вашої гри буде залежати саме від цього.
Це як вчитися писати в 1-му класі. Адже потім, будучи в 10-м, з вами вже буде "все зрозуміло". З власного досвіду знаю, що новачки практично завжди беруться грати все підряд, відразу - поза справами особливої ​​уваги   постановці рук під час гри і поставі
Не полінуйтеся і приділіть собі коханому (коханій) належна увага!

3. Не перенапружуйтеся!

Не перенапружуйтеся

Під час розвитку пальців рук , Часто у вас може виникнути тривала напруга (емоційний і фізичний). Це потрібно припиняти і прибирати.
Помічаючи у себе сильну втому пальців, м'язів кистей і рук, а також загальну нервозність Під час   розвитку пальців рук   , Часто у вас може виникнути тривала напруга (емоційний і фізичний) , Обов'язково зупиніть гру на деякий час. Випийте чашку чаю , Розслабтеся, заспокойтеся і тільки після цього відновіть тренування. Важливо запам'ятати, що ваш емоційний стан - це двигун і джерело сил. Скажу образно, ваші позитивні емоції - це міст між двома берегами: лівий берег - хоче Навчитися грати на гітарі , А правий - добре грає на гітарі. За такою ж психології освоюють іноземні мови.
Напружуватися треба, але не перенапружуватися!
Йдемо далі...

4. Не поспішайте, але і не робіть великих пауз!

Не поспішайте, але і не робіть великих пауз

Даний пункт з попереднім міцно пов'язані між собою. Коли ми напружуємося і нервуємо, то починаємо поспішати і як наслідок чудити і часто помилятися. Даний пункт з попереднім міцно пов'язані між собою Такий набір якостей потрібен хіба що клоунам в цирку.
На початковому етапі розвитку пальців рук, дуже важливо все елементарні рухи робити повільно, усвідомлено і з періодичним повторенням. Тільки таким чином м'язи пальців починають "запам'ятовувати" необхідні положення на грифі і струнах гітари . Звичайно ж, після впевненої гри, обов'язково потрібно збільшувати швидкість. Це теж важливо. М'язам потрібна постійна тренування, перепочинок і корисне навантаження.

5. Відчуття ритму - ваш фундамент!

Відчуття ритму - ваш фундамент

Для тих, хто хоч раз пробував себе на ударній установці, знає, що головне завдання при грі на барабанах - вміння тримати ритм - швидко взяти потрібний темп і якщо це необхідно витримати його до кінця композиції. До цього і зводитися основне мистецтво барабанщика.
Гітарист, свідомо грає без такої солідної підтримки, просто зобов'язаний розвинути в собі почуття ритму .
Іншими словами скажу, що ваша завдання зводиться до того, щоб навчитися контролювати темп і ритм своєї гри.

6. Навчіться настроювати гітару самі!

Навчіться настроювати гітару самі

У міру розвитку своїх навичок гри, у вас обов'язково почне поступово розвиватися музичний слух, і не важливо на якій стадії він перебував до цього. Вся принадність у тому, що слух формується непомітно, завдяки постійній практиці гри, але ви можете значно прискорити цей процес, якщо навчитеся налаштовувати гітару самостійно . Тут звичайно треба врахувати той факт, що новачкові на перших парах для настройки гітари необхідно користуватися гітарним тюнером (купити можна в будь-якому муз. Магазині), який допомагає без проблем визначити правильний лад гітари. Таким способом слуху прищеплюється звучання налаштованої гітари. У міру розвитку своїх навичок гри, у вас обов'язково почне поступово розвиватися музичний слух, і не важливо на якій стадії він перебував до цього

7. Гітара - немов жінка. Доглядайте за нею!

Доглядайте за нею

Гітара, хоч і зроблена з деревини, на якій можна пограти і поставити в кут до наступного разу, а доглядати за нею необхідно, як за будь-яким іншим інструментом. Постійний догляд за гітарою сприяє її довговічності і більш якісного звучання, що відбитися на вашому слуху. В іншому випадку інструмент може стати приводом для розчарування, як для вас так і для слухача. Більш докладно про це можна прочитати в цій статті - Правильний догляд за гітарою!

8. Знання нотної грамоти - відчутний плюс!

Знання нотної грамоти - відчутний плюс

ноти придумали ще в 17 столітті в Європі. знання нотної грамоти так само як і знання алфавіту, без розуміння якого все таки можна прожити і бути в числі досвідчених гітаристів, але якщо ви вмієте не тільки чути музику, але і читати або записувати її на папері, то це величезний плюс в ваш багаж знань! ноти   придумали ще в 17 столітті в Європі
Значно спрощений спосіб запису гітарної музики стала всім відома табулатура - це та ж форма запису звуків на папері, яка зрозуміла навіть новачкові, але без поглиблених понять. За табам практично неможливо грати, якщо ви не прослухали музичний фрагмент раніше. В цьому її єдиний недолік, на мій погляд. А в цілому, таби донині полегшують життя багатьом гітаристам.

Більш легким способом зрозуміти і вивчити нотну грамоту є заняття в Guitar Pro - це програма - графічний редактор музичних творів. Ознайомитися детально і скачати можна тут -> Програми для гітари!

9. Вчіться грати і співати під гітару з друзями!

Вчіться грати і співати під гітару з друзями

Після виснажливих тренувань на гітарі Після виснажливих тренувань на гітарі   , Сидячи вдома перед комп'ютером, сумно може стати навіть комп'ютера , Сидячи вдома перед комп'ютером, сумно може стати навіть комп'ютера. А що вже говорити про себе ... І після чергової втоми пальців рук, може з'явитися бажання кинути все ці заняття гітарою і ...

По-перше - не треба впадати у відчай! По-перше - не треба впадати у відчай Згадайте про своїх друзів, з яких напевно знайдеться бажаючий взяти перші акорди на гітарі або ще краще - заспівати з вами прості пісеньки . А адже вміння грати і співати перед публікою , Нехай і добре знайомої, обов'язково стане для вас цілим відкриттям в гітарному майстерності, а також в помітному розвитку вокалу .

До всього іншого, ви можете спробувати грати в дві гітари: ритм на одній гітарі і соло на інший. Це відмінне тренування як слуху, так і вміння роботи в команді.

10. Беріть приклад у інших! Надихайтеся!

Надихайтеся

Даний пункт можна поставити першим, тому що з нього все і починається, навіть в будь-який рутинній роботі!
Кожен гітарист колись вперше почув, як хтось здорово зіграв на гітарі Даний пункт можна поставити першим, тому що з нього все і починається, навіть в будь-який рутинній роботі , Або в живу або в запису, і надихнувся. Після чого почав свої перші кроки до цього мистецтва.

У міру розвитку все музиканти, рано чи пізно, виявляються в ситуації ступору - відсутність творчих сил. І не важливо який рівень гри і ступінь музичного таланту. Натхнення пропадає, а майстерність потребує стабільної практиці, і якщо пустити все на самоплив, то напрацьований навик поступово забувається і втрачається. Тому, так важливо шукати і знаходити натхнення для подальшого саморозвитку. Це особливо стосується тих, хто складає вірші і музику .

Як завжди, найефективніші дії - найпростіші, і не так важливо чим себе зайняти, головне розвіятися - "продути" мізки - тимчасово відволіктися від занять гітарою. Простіше сказати, потрібно змінити навколишнє оточення і активно відпочити.

Після цього зазвичай прокидається туга по музичному інструменту і настає час припливу свіжих творчих сил, Після цього зазвичай прокидається туга по музичному інструменту і настає час припливу свіжих творчих сил,   думок і ідей   необхідних для нових звершень і починань думок і ідей необхідних для нових звершень і починань!
Успіхів!
Дана стаття є частковим "рерайтом" статей популярних гітарних сайтів, з моїм значним доповненням.

nagitaru.ru! nagitaru