100 днів для Мусіна, «Татар җири» - в розкладі Мінніханова і мода міняти піарників

17.12.2016

Топ-10: «БІЗНЕС Online» про найважливіші події, чутках і інтригах тижні. Випуск 30-й

Татфондбанк шукає вихід з коми, син Талгата Таджуддіна увійшов до ради засновників Болгарської академії, Марат Муратов віддав свого прес-секретаря Оскару Прокопьєву, в Казань може приїхати мер Парижа і Лувр, а Арам Габрелянов йде з Татарстану - про ці та інші гарячі теми тижня читайте в черговий збірці «БІЗНЕС Online».

1. Мусіна НЕ ЗДАЄТЬСЯ?

У сотень тисяч клієнтів Татфондбанка зависли гроші на рахунках   Фото: «БІЗНЕС Online» У сотень тисяч клієнтів Татфондбанка зависли гроші на рахунках
Фото: «БІЗНЕС Online»

«Спільні зусилля акціонерів банку [Татфондбанка] і Банку Росії дозволили уникнути критичного сценарію розвитку подій», - ця заява ЦБ, яке прозвучало на цьому тижні, ймовірно, не викликало нічого, крім саркастичної посмішки у десятків і сотень тисяч клієнтів банку, у яких зависли гроші на рахунках.

Однак за цими словами стоїть тінь серйозною підкилимної битви за долю Татфондбанка, яка йде всі ці дні. За інформацією «БІЗНЕС Online», після того як банк почав затримувати платежі, а в Казані побували ревізори з ЦБ, позиція Москви була жорсткою і однозначною - відгук ліцензії негайно. І лише ціною неймовірних лобістських зусиль як влади Татарстану, так і Роберта Мусіна вдалося затягнути ендшпіль цієї партії.

До слова, відгомоном цієї боротьби, як видно, і стала та тепер вже знаменита витік в «Комерсанті» 7 грудня - комусь хотілося змішати карти. До слова, федеральна преса плодила зовсім образливі фейки по ситуації з ТФБ весь тиждень - чого вартий, наприклад, слух про злиття з «АК БАРС» або про «непоступливість» влади Татарстану, які не дають ЦБ рятувати банк, щоб не втратити над ним контролю . Все це говорить про те, що гра ведеться дуже непроста.

Тепер, принаймні, у банку є три місяці мораторію на виплати, протягом яких фінансовому генію Мусіна належить знайти спосіб врятувати становище. Від цього залежить не тільки справа його життя, не тільки його слід в історії Татарстану, але, цілком може бути, і особиста свобода. Але рішення поки немає. На допомогу з боку республіки йому навряд чи варто розраховувати: влада ухвалила важке, але неминуче рішення при всіх випадках рятувати тільки один банк. І цей банк - «АК БАРС».

Що дадуть ці майже 100 днів Мусін? Подивимося. Для Наполеона вони закінчилися Ватерлоо і посиланням на о. Святої Єлени. Нашому ж фінансовому Бонапарту залишається тільки побажати удачі і здоров'я.

Також тиждень продемонстрував витрати «страусиної» моделі інформаційної політики, яку обрали в ситуації з ТФБ відповідальні держоргани (від Нацбанку РТ до кабміну і «Татмедіа»). Для республіки Татфондбанк значить приблизно стільки ж, скільки банк ВТБ для Росії в цілому. Уявімо, що було б, якби - не дай Бог! - посипався федеральний банк №2. Навряд чи федеральна влада мовчала б 10 днів, сподіваючись, що все розсмокчеться само собою і роблячи вигляд, що її це не стосується.

У нашій же ситуації атмосфері дозволили загостритися настільки, що двоє чоловіків з Набережних Човнів і Альметьевска, які нібито організували розсилку в месенджерах, мало не запустили новий виток паніки. І ще велике питання: чи вистачить безликого офіційного коментаря в стилістиці «ТАРС уповноважений заявити», щоб виправити ситуацію? Цілком можливо, буде потрібно цілий комплекс заходів.

Залишається дивуватися, що уряд РТ, бездоганно діє в випадках природних або техногенних ПП, виявилося не готове до фінансового цунамі, коли постраждалих тисячі, а запропонувати їм, образно кажучи, гарячий чай, плед і розміщення в готелі нікому ...

2. Рустама Мінніханова ЧЕКАЮТЬ НА «ТАТАР ҖИРИ»

Організатори татарської «Пісні року» - «Татар җири» всерйоз очікують на своєму святі президента РТ   Фото: «БІЗНЕС Online» Організатори татарської «Пісні року» - «Татар җири» всерйоз очікують на своєму святі президента РТ
Фото: «БІЗНЕС Online»

Сьогодні в «Піраміді» пройде щорічна татарська «Пісня року» - «Татар җири», яку проводять лідери ринку з «Барс-Медіа». Перша особа республіки не з'являлося тут з 2012 року, але на цей раз організатори всерйоз очікують на своєму святі Рустама Мінніханова і навіть називають можливий час появи президента - о 18:30, якраз до початку другого відділення. «У плані таке є, тому така ймовірність існує», - підтвердив «БІЗНЕС Online» керівник прес-служби глави республіки Едуард Хайруллін.

Пікантності ситуації додає розгорнулася в останні місяці дискусія навколо татарської естради, вигляд якої фактично формує «Барс-Медіа». Нагадаємо, що Мінніханов раніше розкритикував стан даного музичного жанру в Татарстані, а в піку ділкам шоу-бізнесу виділив кошти на фестиваль «Yзгәреш җіле» ( «Вітер змін»), генеральним продюсером якого виступив директор Казанської опери Рауфаль Мухаметзянов. При цьому «президентський проект» дозволили собі покритикувати: в м'якої формі - директор «Барс-Медіа» Каміль Гараєв (проводить, на відміну від «Yзгәреш җіле», свій фестиваль на приватні гроші), в жорсткої формі - завсідник «Татар җири» і легенда татарської естради Салават Фатхетдінов. Можлива поява Мінніханова сьогодні в «Піраміді» означатиме, що глава республіки все-таки зняв опалу з нинішньої татарської естради і готовий дати їй шанс.

3. ПРИЇДЕ ЧИ В КАЗАНЬ ПАРИЗЬКИЙ ЛУВР?

Цього літа у французькій столиці на знаменитому Марсовому полі відбудеться Сабантуй - це один з підсумків зустрічі мера Казані Ільсур Метшін з мером Парижа Анн Ідальго   Фото: metshin Цього літа у французькій столиці на знаменитому Марсовому полі відбудеться Сабантуй - це один з підсумків зустрічі мера Казані Ільсур Метшін з мером Парижа Анн Ідальго
Фото: metshin.ru

Цього літа у французькій столиці на знаменитому Марсовому полі відбудеться Сабантуй - це один з підсумків зустрічі мера Казані Ільсур Метшін з мером Парижа Анн Ідальго. «Дуже емоційна була зустріч, хороша. Замість запланованих 20 хвилин спілкування тривало годину. І дійсно, був великий інтерес самої Ідальго. Вони знайомі з Ільсур Метшин, але ніколи так тепло і не обговорювали проекти. Коштувати також зазначити, що Анн Ідальго висловила бажання відвідати Казань. Знову ж з часів Жака Ширака не те що в Казань, до Росії не приїжджав мер Парижа. Ідальго дала доручення своїм помічникам, щоб вони переглянули її графік і знайшли час для відвідування нею Казані. Відсотків 95, що вона приїде », - розповіла« БІЗНЕС Online »один з учасників зустрічі, віце-мер Казані Євгенія Лодвігова.

У тому числі обговорювали і приїзди якихось артистів, паризькі виставки в Казані, виступи вуличних театрів, які дуже популярні у Франції, повідомила Лодвігова. За даними інших наших джерел, в столиці Татарстану навіть замислюються про те, щоб влаштувати виїзну виставку паризького Лувру, втім, питання впирається у багатомільйонну страховку.

Ще один цікавий штрих: кажуть, що Ідальго звернула пильну увагу на Метшін на всесвітньому саміті місцевих і регіональних влад в колумбійській Боготі, де англо-саксонське лобі не допустило обрання мера Казані головою організації «Об'єднані міста і місцеві влади» (ОГМВ). Прихильники Метшін готові були навіть піти на розкол структури, яка лише недавно знайшла єдність, але не знайшли підтримки у свого лідера в цьому питанні. Ідальго оцінила цей широкий жест мера третьої столиці Росії.

4. ГЕРМАН ДЬЯКОНОВ ЗНАЙШОВ ЗАМІНУ Ільдар Абдуллін У ОСОБУ ЙОГО ПРАВОЇ РУКИ

Ректор КНІТУ-КХТІ Герман Дьяконов знайшов заміну засудженому екс-проректору з науки Ільдар Абдулліну (був їм з 2007 року аж до свого арешту в 2014-му). Нагадаємо, за багатомільйонні розкрадання суд засудив Абдулліна до 6,5 років в колонії загального режиму. Більше двох років посада залишалася вакантною, і ось на цьому тижні проректором з науки КХТІ став 52-річний Айдар Сабірзянов - професор, доктор технічних наук, виходець з цієї ж альма-матер. Чим викликано це кадрове призначення? Прагненням, з огляду на що відбулися в вузі скандальні події, які привели одного з членів ректорату на лаву підсудних, провести роботу над помилками? Питання, звичайно, цікаве. Особливо в світлі того, що відомо про новий призначенців. Як повідомляють знайомі з ситуацією джерела в КХТІ, Сабірзянов, будучи начальником центру впровадження розробок в промисловість вузу, по суті, був правою рукою засудженого Абдулліна. Тобто непересічним членом команди, яку тепер переслідує шлейф скандалів і кримінальних справ.

Загалом, очевидно, що у верхівці КНІТУ-КХТІ, в тому числі і в кадрових рішеннях, керуються психологією «обложеної фортеці». Тим часом невдоволення Дьяконовим в республіці наростає, дійшло навіть до публічних «порок» від Мінніханова. Джерела «БІЗНЕС Online», знайомі з ситуацією, наполягають, що 2017 рік, на який заплановані вибори ректора вузу, стане переломним в його історії.

5. ОСКАР Прокопій ЗНАЙШОВ ПРЕС-СЕКРЕТАРЯ У Марат МУРАТОВА

Гузель Сагітова організувала в Казанської консерваторії круглий стіл по обговоренню фестивалю «Үзгәреш җіле» Фото: Ірина Єрохіна Гузель Сагітова організувала в Казанської консерваторії круглий стіл по обговоренню фестивалю «Үзгәреш җіле» Фото: Ірина Єрохіна

Цілий ряд цікавих змін в прес-службах міністерств, відомств і компаній за останні дні: розлучився з мерією Казані Сергій Лобов, за піар ПСО «Казань» та Равіля Зіганшина тепер відповідатиме екс-журналістка «Російської газети» Світлана Брайловська, пішов зі своєї посади керівник прес-служби Мінспорту РТ Павло Железняков, а ще раніше залишився без прессека і мінкульт республіки - звільнилася Рузіля Мухаметова. До речі, останню, за даними «БІЗНЕС Online», повинна була замінити відомий татарський журналіст і громадський діяч Гузель Сагітова. Однак в останній момент міністр культури РТ Айрат Сібагатуллін відмовився від цієї ідеї, як кажуть, з-за того, що Сагітова організувала в Казанської консерваторії круглий стіл по обговоренню фестивалю «Үзгәреш җіле». Нібито міністр побоявся призначення настільки самостійної фігури.

Зате знайшов роботу іншого безробітний прессек. Нещодавно звільнився з «Просто молоко» Марата Муратова глава тамтешньої прес-служби і відомий тележурналіст з «ефіровскім» минулим Денис Шишканов займеться зв'язками з громадськістю в Банку Казані у Оскара Прокоп'єва. Цю інформацію «БІЗНЕС Online» підтвердило джерело в керівництві банку.

Нарешті, інтерес викликала відставка глава прес-служби Мінпромторгу Ріти Мінгаліевой, прослужила в цій якості добрий десяток років. Хтось навіть поспішив припустити, що це ініціатива нового енергійного заступник міністра Дениса Валєєва, який раніше очолював PR-службу «Тімер Банку», а тепер, мовляв, вирішив перебудовувати роботу прес-служби на новому місці. Але джерело «БІЗНЕС Online» у відомстві категорично відкинув цей слух, повідомивши, що Валєєв займається тим, чим йому належить за посадовими обов'язками: міжнародними зв'язками, міжрегіональним співробітництвом і споживчим ринком. Поки ж міністерство займається пошуками нового прессека. «Шукаємо хлопчика», - лаконічно зауважив наш співрозмовник.

6. У Рада засновників БОЛГАРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ УВІЙШЛИ ЕКС-МЕР Казані І СИН Талгат Таджуддін

Каміль Ісхаков (другий праворуч) обраний головою ради засновників Болгарської ісламської академії   Фото: «БІЗНЕС Online» Каміль Ісхаков (другий праворуч) обраний головою ради засновників Болгарської ісламської академії
Фото: «БІЗНЕС Online»

Головне релігійне подія йдуть 7 днів - минуле свято Мавлід ан Набі. День народження пророка Мухаммеда в республіканському масштабі відзначили в Білій мечеті Болгара. Найцікавіше відбулося до початку урочистостей, присвячених появі на світ посланника Аллаха. У конференц-залі, під головуванням державного радника Татарстану Мінтімера Шаймієва в закритому від преси режимі відбулося засідання ради засновників Болгарської ісламської академії. Як відомо, до цих пір в цей орган входили три керівника централізованих релігійних організацій: ДУМ РТ - Каміль Самигуллин, ЦДУМ - Талгат Таджуддін і СМР - Равіль Гайнутдін. Тепер же було вирішено складу ради збільшити вдвічі, кожна з трьох організацій-засновників отримала в ньому ще по одному місцю.

Що цікаво, серед офіційних джерел виявилося непросто знайти інформацію по всім новим персоналій. Але, за даними «БІЗНЕС Online», крім недавно призначеного помічником президента РТ екс-мера Казані Каміля Исхакова, це заступник голови ради муфтіїв Росії Рушан Аббясов і Мухаммад Таджуддіна. Останній є сином верховного муфтія країни Талгата Таджуддіна і керівником адміністрації ЦДУМ Росії. Що цікаво, передбачуваний спадкоємець імперії Таджуддіна Мухаммад на засіданні в Болгаре навіть не був присутній. Так що єдиним недуховності особою ради засновників є лише Ісхаков, якого діючі імами одноголосно обрали своїм головою.

7. LIFE ЙДЕ З ТАТАРСТАНУ

Арам Габрелянов (зліва) закрив філія Life в Татарстані Фото: © Артем Житеньов, РІА «Новости» Арам Габрелянов (зліва) закрив філія Life в Татарстані Фото: © Артем Житеньов, РІА «Новости»

Тривають активні перестановки на медійному ринку РТ, і справа не обмежується офіційним появою Лобова на чолі телеканалу «Татарстан-24» і заміна телевізійника Зуфара Давлетшина на газетяркою Зульфія Султанову.

Переформатують свою роботу в республіці і федеральні гравці. Так, «БІЗНЕС Online» стало відомо про те, що «втратили хліба» співробітники місцевої філії Life, що належить Араму Габрелянова. Як повідомив співрозмовник нашого видання, в односторонньому порядку були розірвані угоди з співробітниками (зарплати яких, за нашими даними, становили до 120 тис. Рублів), при цьому новий склад скандально відомого ЗМІ набиратися не буде. «У Москві прийняли рішення закрити філію», - констатує співрозмовник нашої газети. Проблеми Габрелянова багато хто пов'язує з тим, що В'ячеслав Володін, якого часто називають головним куратором медіаменеджери, з адміністрації президента РФ вирушив до Держдуми, втративши вплив у цій сфері. Не пройшов безслідно для медіаімперії і вихід у відставку прес-секретаря СК Володимира Маркіна, з яким у Life були особливі відносини.

Але якщо ситуація з Life не випадає із загальної картини (холдинг Габрелянова знаходиться в стадії активної оптимізації), то реформи в татарстанський відділенні інформаційного агентства ТАСС стали для багатьох несподіванкою. За інформацією «БІЗНЕС Online», найближчим часом штат ТАСС покине багаторічний власний кореспондент агентства в Татарстані Олексій Угаров, а з ним - і колега Даміра Хайруллін. У середу редактори ТАСС зустрічалися з керівником прес-служби президента Татарстану Едуардом Хайруллін. Причини непродовження угоди (контракти Угарова і Хайруллін розраховані до кінця цього року) називаються різні. Це в першу чергу значне скорочення бюджету на зарплату співробітників (вона була однією з найвищих по галузі; новому складу власкорів запропонували ставку лише в 60 тис. Рублів). У другу - зміна формату. Якщо раніше публікації ТАСС були строго інформаційними та офіційними, то тепер тут ставлять завдання - написання докладних репортажів і розслідувань. З чуток, зміни в середовищі федеральних ЗМІ в Татарстані на цьому не закінчаться.

8. ЯК ІГОР Сівов СТАВ ГЕРОЄМ СВІТСЬКОЇ ХРОНИКИ

У Ігоря Сивова роман з однією з найвідоміших поп-співачок країни Нюшей Фото: «БІЗНЕС Online» У Ігоря Сивова роман з однією з найвідоміших поп-співачок країни Нюшей Фото: «БІЗНЕС Online»

Екс-глава апарату виконкому Казані Ігор Сівов напередодні став героєм федеральної світської хроніки. видання Life написало про те, що у нинішнього генерального радника президента FISU роман з однією з найвідоміших поп-співачок країни Нюшей. Тим часом, як повідомило джерело «БІЗНЕС Online» в мерії Казані, для друзів і близьких Сивова це не стало новиною - пара не приховує своїх відносин, подейкують про весілля.

Тим часом в соцмережах прихильники Нюші обговорюють оприлюднену інформацію та навіть обурюються - як за коханою артисткою може доглядати нібито одружений чоловік і батько двох дітей. Насправді ж, за нашими відомостями, Сівов, залишаючись зразковим батьком, розлучився зі своєю колишньою дружиною ще влітку, більше того, протягом року до цього сім'я існувала лише формально.

Знаючи, який досвід і зв'язки в середовищі шоу-бізнесу Сівов отримав в Казані, працюючи разом зі своєю командою над проведенням масових культурно-видовищних заходів, багато хто чекає і прориву в кар'єрі Нюші, у якій, як не крути, з'явився перспективний продюсер, який в тандемі з батьком співачки Володимиром Шурочкін може згорнути справжні гори. Це могли відчути, зокрема, глядачі недавнього масштабного сольного концерту Нюші в столичному Crocus City Hall - до нього доклав руку і наш герой.

9. ЗА оплатой ТОВАРІВ ДЛЯ «СЛАВУТА Купер» БУДЕ СЛІДКУВАТИ Радик ГАЙЗАТУЛЛІН

Відтепер відомство Радика Гайзатулліна контролюватиме оплату будматеріалів для «Салават Купера» Фото: «БІЗНЕС Online» Відтепер відомство Радика Гайзатулліна контролюватиме оплату будматеріалів для «Салават Купера» Фото: «БІЗНЕС Online»

продовження получила історія з несплату постачальником будматеріалів для «Салават Купера» после припиненням роботи біржі и переходу на нову-стару схему роботи. Днями госжілфонда рассказал «БІЗНЕС Online» про прийнятя решение: покласти контроль за оплатою за актами поставки на департамент казначейства мінфіну РТ. «Фондом був направлений перелік біржових торгів, за якими техзаказчіком була підтверджена поставка матеріалів, але не проведена оплата. Тепер при раскассіровке підрядником грошей, спрямованих фондом на спеціальні розрахункові рахунки в "АК БАРС" Банку, департамент казначейства перевірятиме наявність факту оплати постачальникам за поставлені матеріали », - повідомляється в офіційній відповіді госжілфонда.

Відзначимо, що департамент казначейства у відомстві Радика Гайзатулліна в ранзі першого заступника міністра очолює Марат Файзрахманов. У відповіді уточнюється, що по об'єктах 2016 року фонд здійснив оплату «в розмірі, необхідному для завершення будівництва» безпосередньо техзаказчікам і генпідрядникам. По об'єктах 2017 року всі кошти за фактично виконані роботи будуть перераховуватися на рахунки генпідрядників, як раніше.

Прокоментував госжілфонда і заяви по завищеної ціни проторгувалася на біржі матеріалів. Нагадаємо, джерело «БІЗНЕС Online» повідомляв, що генпідрядники не згодні з деякими позиціями платити, на їх погляд, завищену ціну постачальникам, оскільки на вільному ринку товар можна було придбати дешевше. На думку госжілфонда, такий спір між генпідрядчиками і постачальниками за вже укладеними на торгах контрактах недоречний. «Ціна склалася. Зобов'язання виникли. І за поставлений матеріал оплата повинна бути. Тим більше що вартість будівництва 1 квадратного метра була збільшена до 32 тисяч рублів. Це більш ніж покриває всі витрати підрядника », - офіційно повідомляє відомство Талгата Абдулліна.

Госжілфонда повідомив, що йому в даний час відомо про п'ять компаніях, у яких виникли труднощі з оплатою за поставлений матеріал: «Татмонолітстрой», «Капснаб», «Казанський завод силікатних матеріалів», «Сангрео», «Корпорація».

Відзначимо, втім, що постачальник, який звернувся зі скаргою в «БІЗНЕС Online», свої гроші не отримав досі ...

10. ФЕДЕРАЛЬНА ПОРЯДОК: Навальний ЗІБРАВСЯ В ПРЕЗИДЕНТИ, А РОСІЯ ВТРАТИЛА Пальмірі

Лідерство в федеральної порядку на цьому тижні у президента РФ, який збирав і відправився в Японію, несподівано відібрав Олексій Навальний. ВІН заявивши , Що має намір балотуватися на пост президента Росії в 2018 році. Багато хто звернув увагу, що висунення відбулося в розпал перегляду вироку у «справі« Кировлеса », за підсумками якого опозиціонеру загрожує реальний термін. Тепер політична ціна рішення на користь «стратити» буде вище. Навальний зможе сказати, що Кремль посадив його саме як конкурента Путіна на виборах. А якщо вирок буде виправдовувальний, опозиціонер знову у виграші - це буде як би не милість понад, а вимушений крок.

* * *

Володимир Путін два дні провів у Японії   Фото: kremlin Володимир Путін два дні провів у Японії
Фото: kremlin.ru

Тим часом чинний президент РФ Володимир Путін два дні провів у Японії - 15 і 16 грудня, зустрівшись з японським прем'єр-міністром Сіндзо Абе. Природно, темою номер один на переговорах стали Курильські острови. У пресі відразу з'явилися злегка панічні коментарі, що Путін де-факто віддав Курили Японії. Хоча Володимир Володимирович всього-то запропонував припинити «історичний пінг-понг щодо Курил» і домовився з Абе про спільну господарську діяльність - співробітництво в галузі рибальства, медицини, туризму та екології. Загалом, як написавши «БІЗНЕС Online», поєдинок закінчився внічию: російська самурай Путін не віддав острова, але «розморозив» відносини.

* * *

Сенсацією тижні зі знаком мінус стала інформація з Сирії про захоплення бойовиками забороненої в Росії терористичного угрупування «Даіши» Пальміри. Це наслідок неузгодженості дій коаліції на чолі з США, влади Сирії і Москви. Звільнена Пальміра, де влаштували знаменитий концерт Валерій Гергієв і Сергій Ролдугіна, була головним символом успіхів Росії в Сирії. Тому захоплення міста - найпотужніший удар по іміджу Путіна і нашої країни в цілому. Столичні аналітики в приватних бесідах з «БІЗНЕС Online» не виключають великих перестановок у військових відомствах РФ і, зокрема, в Генштабі.

Втім, ситуацію може врятувати остаточне взяття Алеппо, після якого у сирійських військових будуть розв'язані руки для якнайшвидшого повернення Пальміри. Ось тільки чи доживе до того часу історичний пам'ятник в руках терористів?

1. Мусіна НЕ ЗДАЄТЬСЯ?
Що дадуть ці майже 100 днів Мусін?
І ще велике питання: чи вистачить безликого офіційного коментаря в стилістиці «ТАРС уповноважений заявити», щоб виправити ситуацію?
3. ПРИЇДЕ ЧИ В КАЗАНЬ ПАРИЗЬКИЙ ЛУВР?
Чим викликано це кадрове призначення?
Прагненням, з огляду на що відбулися в вузі скандальні події, які привели одного з членів ректорату на лаву підсудних, провести роботу над помилками?
Ось тільки чи доживе до того часу історичний пам'ятник в руках терористів?