18 найкращих пісень усіх часів

лідер рейтингу

We Will Rock You, Queen

«We Will Rock You» (в перекладі з англ. - «Ми вас розгойдаємо») - пісня англійської рок-групи Queen з альбому News of the World. Написана Брайаном Меєм. Незважаючи на те, що пісня випущена у вигляді синглу лише в деяких країнах, вона завоювала величезну популярність по всьому світу і до неї був знятий відеокліп. В Америці «We Will Rock You» і «We Are the Champions» вийшли на одній стороні пластинки, так як там їх завжди грали разом - на радіо, на спортивних змаганнях і навіть на альбомі вони були записані разом.

лідер рейтингу   We Will Rock You, Queen   «We Will Rock You» (в перекладі з англ

Smells Like Teen Spirit

Пісня Курта Кобейна «Smells Like Teen Spirit» була випущена в 1991 році - і розташувалася на топових позиціях музичних рейтингів усього світу, ставши першим (і одним з головних) хітів групи Nirvana. Пісня стала свого роду гімном «покоління X», отримала дві премії MTV Video Music Awards і була визнана однією з найкращих пісень. Історію створення пісні - свого роду курйоз. «Teen Spirit» - назва молодіжного дезодоранту компанії Mennen, і одного разу подруга Кобейна Кетлін хана (вокалістка панк-групи Bikini Kill) написала, що від Курта пахне Teen Spirit, маючи на увазі запах дезодоранту його дівчини. Але Кобейн, не маючи уявлення про цей бренд, сприйняв цю фразу про «підлітковий дух» буквально, побачив у фразі бунтарський підтекст і написав пісню. Про те, що вийшла безкоштовна реклама дезодоранту (продажі якого, до речі, після виходу пісні рвонули вгору) він дізнався тільки через кілька місяців.

Imagine

«Imagine» - пісня Джона Леннона з однойменного альбому, що вийшов в 1971 році. Сам Леннон жартома назвав пісню, що стала його візитною карткою, «справжнім Комуністичним маніфестом» - в ній він викладає свою точку зору на те, яким має бути ідеальне світоустрій. У 1971 році, втім, пісня не займала в чартах Америки і Велікобітаніі місць вище третього. Але після смерті Леннона в 1980 році «Imagine» була перевипущена і стала абсолютним хітом. Зараз це «знакова» пісня: під «Imagine» зустрічають Новий рік в Нью-Йорку - пісня звучить на Таймс-сквер 31 грудня в останні хвилини перед північчю; вона програвалася на церемонії закриття Олімпіади-2012 в Лондоні; виконувалася з дзвіниці Ліверпуля кафедрального собору. Саме з цієї пісні почала своє мовлення радіостанція «Європа Плюс».

Yesterday

«Yesterday» - одна з найпопулярніших пісень The Beatles, що входить в альбом «Help!», Випущеного в 1965 році. Автором пісні став Полом Маккартні, і вперше в історії групи він став єдиним музикантом The Beatles, які брали участь у записі: аранжування включає тільки акустичну гітару (на якій грає сам Маккартні) і струнний квартет. Це робить «Yesterday» однією з перших рок-балад в історії музики. Пісня займала перші місця в хіт-парадах багатьох країн світу, за результатами опитувань BBC в 1999 році була визнана кращою піснею XX століття і занесена в книгу рекордів Гіннеса як рекордсмен за кількістю кавер-версій (більше 2500).

Unchained melody

Всі хто любить фільм "Привид" прекрасно пам'ятають цю композицію групи Righteous Brothers ... Ну і відповідну їй сцену з фільму, чого вже приховувати :)

The sound of silence

Заново відкритий недавно у фільмі Watchmen прекрасна пісня дуету Simon and Garfunkel

Johnny B. Goode

Пісня про просте, але талановитого сільського хлопчину-гітариста «Johnny B. Goode» була написана одним з родоначальників рок-н-ролу Чаком Беррі в 1955 році, випущена на синглі - в 1958. Пісня стала одним з класичних рок-стандартів і увійшла в репертуар безлічі «зірок» - починаючи від The ​​Beatles та Елвіса Преслі і закінчуючи Sex Pistols або Green Day. У багатьох ця композиція асоціюється з фантастичним фільмом «Назад в майбутнє», де «Johnny B. Goode» стає наочним прикладом хронопарадокса. Чак Беррі за сюжетом не вигадує цю пісню, а чує її від свого кузена, який, в свою чергу, познайомився з «Johnny B. Goode» у виконанні гостя з майбутнього Марті МакФлая, знає цю пісню як «старий хіт» Чака Беррі.

Hey Jude

Пісня «Hey Jude» була написана Полом Маккартні в 1968 році. Музикант написав її, щоб втішити сина Джона Леннона, п'ятирічного Джуліана, який важко переживав розлучення батьків. У першому варіанті тексту в ньому фігурував «Джул», але потім Маккартні замінив ім'я на «Джуд» (на честь одного з персонажів мюзиклу «Оклахома»). У серпні 1968 року пісня була випущена на синглі, причому для того, щоб це зробити, інженерам довелося шукати нові технічні рішення в звукозапису - довжина треку склала 7 хвилин замість максимально допустимих чотирьох. The Beatles до того моменту вже припинили свою концертну діяльність, тому «четвірка Ліверпуля» ніколи не виконувала цю пісню «вживу». Проте за результатами голосування британці «Hey Jude» виявилася найулюбленішою піснею The Beatles. Пол Маккартні згодом зробив цю пісню своїм «коронним номером», і, зокрема, виконував її на відкритті Олімпійських ігор-2012 в Лондоні.

Blowin 'in the Wind

Пісня Боба Ділана «Blowin 'in the Wind» вийшла в 1963 році і стала знаковою для багатьох молодих людей 60-х, які шукали своє місце в житті, і навіть використовувалася протестанскими громадами в якості гімну. Після виходу синглу із записом «Blowin 'in the Wind» у виконанні фольк-тріо «Peter, Paul and Mary» (її, як і Ділана, продюсував Альберт Гроссман) пісня отримала світову популярність. Комерційний успіх був приголомшуючим: тільки за перший тиждень було продано 300 тисяч платівок. Сингл мав неймовірні показники продажу - 300 000 примірників тільки за перший тиждень. Пісня займала перші місця в чартах, в 1999 році отримала премію «Греммі» і була внесена в Зал слави музичної премії. У знаменитій книзі Дугласа Адамса «Автостопом по Галактиці» перший рядок пісні, «How many roads must a man walk down?» (Скільки шляхів повинен кожен пройти?) Фігурує в якості одного з кандидатів на роль «головного питання життя, Всесвіту і всього іншого ».

(I Can not Get No) Satisfaction

Пісня Міка Джаггера і Кіта Річардса «(I Can not Get No) Satisfaction» ( «(Я не можу отримати) задоволення») вийшла синглом в травні 1965 і піднесла групу The Rolling Stones на вершину хіт-парадів. Її «важке» для тієї епохи звучання стало поворотним пунктом в історії музики XX століття, давши альтернативу легкому рок-н-ролу. Риф, що ліг в основу пісні і головний рядок - «I can not get no satisfaction» склав Кіт Річадс, сидячи в готелі міста Кліруотер після концерту, який через бійку фанатів з поліцейськими довелося перервати після перших кілька пісень. Автором іншого тексту став Мік Джаггер.

Like A Rolling Stone

Пісня «Like a Rolling Stone» (в перекладі з англійської - «Бути волоцюгою») була написана Бобом Діланом в 1965 році, під час гастрольного туру по Великобританії. Причому спочатку він не розглядав цю річ як потенційну пісню - це, за його словами, був просто ритмизованного «потік свідомості», вилиттям на папір і займає близько 10 сторінок. У підсумковій версії від нього залишилося 4 куплета і приспів. Пісня була записана в червні 1965 року народження, причому трек писався спонтанно, на слух. Пізніше Ділан говорив, що це - найкраща пісня з тих, що він написав, а фахівці визнали її початком «нової епохи» рок-н-ролу.

Good Vibrations

«Good Vibrations» - пісня рок-групи The Beach Boys, випущена в 1966 році. Своїм успіхом вона багато в чому зобов'язана експериментами з новими технологіями звукозапису і новаторським монтажем: композиція являє собою кілька тем, створених з розрізнених фрагментів аудіозаписів, зроблених в чотирьох різних студіях. Робота над треком зайняла майже 10 місяців і обійшлася в 50 тисяч доларів, що на той момент було абсолютним рекордом для запису однієї пісні. Сингл вийшов на перші місця в чартах США, Великобританії і Південній Родезії, а група The Beach Boys після його виходу стала сприйматися як головний конкурент The Beatles.

London Calling

«London Calling» - заголовна композиція третього альбому панк-рок групи The Clash, випущеного в 1979 році. Назва пісні, написаної Джо Страммер і Міком Джонсом, явно відсилає до фрази «This is London calling», з якої в сорокові роки починалася передачі зарубіжного мовлення радіо BBC. Текст пісні, названої музичними критиками «апокаліптичної», дійсно чимось схожий з новинної радіопрограмою: він сповнений відсилань на резонансні події того часу і обговорювані соціальні проблеми. Як альбом в цілому, так і вийшли згодом сингли з «London Calling» увійшли до числа найуспішніших в історії The Clash. Режисер Дон Леттс зняв на цю пісню перший постановочний музичний відеоролик.

What's Going On

Пісня «What's Going On» Марвіна Гея була випущена на синглі в січні 1971 року й увійшла до однойменного концептуальний альбом, пристрасно критикує американські реалії тих часів і вважається класикою соулу. Задум пісні «What's Going On» належить поетові-пісенника Обі Бенсону, який в 1969 році став свідком жорстокого розгону демонстрації пацифістів в Сан-Франциско. Начерки пісні Бенсон пропонував різним виконавцям, але вони побоювалися зв'язуватися з конфліктної гостро соціальної тематикою - а Марвін Гей відразу «зачепився» за неї, додав тексту, допрацював мелодію. Керівництво звукозаписної компанії Motown було категорично проти випуску синглу і умовляло Гея «не псувати собі кар'єру». Однак сингл все-таки вийшов - і посів друге місце в головному чарті Billboard, став гімном для представників безлічі протестних рухів і «головною піснею» Марвіна Гея.

What'd I Say

Сингл «What'd I Say» був випущений Реєм Чарльзом в 1959 році. Знаменита композиція зародилася як імпровізація: на одному з концертів 1958 року Чарльзу і його оркестру знадобилося заповнити чимось час до закінчення концерту. Реакція публіки на імпровізацію виявилася захопленою, композиція була представлена ​​продюсером і рекомендована до запису. Пісня «What'd I Say» стала родоначальницею нового різновиду ритм-н-блюзу, названої згодом соул. Це перший сингл Рея Чарльза, який отримав в США золотий сертифікат. «What'd I Say» вважається однією з пісень, що визначили історію розвитку популярної музики, вона внесена до Національного реєстру звукозаписів США і списку Залу слави рок-н-ролу.

My Generation

Пісня британської рок-групи The Who «My Generation» була випущена синглом в 1965 році і згодом увійшла до дебютного студійний альбом групи, який отримав ту ж назву. Композиція була написана Пітом Таунсенд під час першого гастрольного туру групи. За легендою поштовхом до написання пісні послужив наказ британської королеви прибрати катафалк Таунсенда з однієї з вулиць Белгрейвії - нібито вона кожен день проїжджала повз і розбудовувалася, бачачи цей похмурий автомобіль. «My Generation» - одна з перших пісень, в якій звучить соло на бас-гітарі, вона включена в Зал слави «Греммі» і входить в списки найкращих пісень усіх часів і народів.

Respect

Сингл «Respect» був випущений Отіс Реддінг в 1965 році. Але суперхітом ця пісня стала лише через два роки - і у виконанні «королеви соулу» Арети Франклін, яка змінила слова і зміст пісні. У Реддінга чоловік, який повернувся з роботи додому, просив від дружини прояви «поваги» (тобто сексуального акту); у Франклін пісня перетворилася в декларацію жінки, що вимагає поваги до себе. Запис два тижні очолювала хіт-паради, отримала дві премії «Греммі» і була внесена в Зал слави премії і з часом стала «прапором» руху за рівність статей.

A Change Is Gonna Come

Пісня Сема Кука «A Change Is Gonna Come», записана в 1963 році, стала в США неофіційним гімном руху за права чорношкірих. Пісня була написана Куком незабаром після смерті свого півторарічного сина і епізоду з арештом його групи, яка спробувала переночувати в готелі «тільки для білих». Рік по тому, після вбивства Кука (імовірно через расистські переконань) вона була випущена синглом в якості свого роду епітафії. Через суперечки звукозаписних компаній пісня рідко звучала в радіоефірах і не набула статусу «хіта», але тим не менш стала знаковою. Її регулярно виконували на урочистих для афроамериканців події, а Барак Обама, промовляючи свою першу після перемоги на президентських виборах мова, почав її з відсилання до рефрену «A Change Is Gonna Come».

У знаменитій книзі Дугласа Адамса «Автостопом по Галактиці» перший рядок пісні, «How many roads must a man walk down?
Скільки шляхів повинен кожен пройти?