5 причин пройти перегляд у Академію Російського балету

Залишився всього місяць до закінчення прийому заявок на кастинг, який повинен змінити долю 12 маленьких танцюристів в Примор'ї. Перегляд, на якому відберуть майбутніх Уланова і Баришнікова, ректор Академії Російського балету імені Агрипини Ваганової Микола Цискарідзе проведе вже 29 серпня. Запис на кастинг триватиме до 20 серпня.

Як розповіли в департаменті культури Приморського краю, до участі в перегляді запрошуються діти - жителі Приморського краю, які закінчили початкову школу, тобто переходять з четвертого до п'ятого класу загальноосвітньої школи.

«Звичайно, умови відбору суворі і на перший погляд можуть здатися нездійсненними, однак на сьогоднішній день в Академії успішно навчаються близько 300 талановитих хлопців. А випускники стають без перебільшення справжніми "зірками" провідних російських і зарубіжних театрів. Участь в перегляді для дитини - не тільки шанс навчатися російському балету в кращій академії, а й колосальний досвід спілкування з метрами танцю, можливість отримати конструктивну критику і стимул для подальшого розвитку в цьому виді мистецтва », - відзначили фахівці.

Академія російського балету імені А.Я. Ваганової відноситься до числа найстаріших балетних шкіл світу. З її ім'ям пов'язані розквіт і всесвітнє визнання російської балетної школи. Заснована імператрицею Анною Іоанівни в 1738 році «Танцовальная Ея Імператорської Величності школа» до сьогоднішнього дня не припиняла роботу ні на один день, навіть в роки Великої Вітчизняної війни і блокади Ленінграда тут йшов навчальний процес. У цьому році - 274-й за рахунком випуск.

Для запису необхідно завантажити форму заявки , Заповнити її та надіслати на електронну адресу [email protected] .

Батькам необхідно уважно ознайомитися з умовами перегляду і підготувати необхідні документи. Детальну інформацію про перегляд можна дізнатися тут . Консультацію фахівців можна отримати і за телефонами: 8 (423) 2412684, 8 (423) 2412782, 8 (423) 2412759. Вони працюють з 9.00 до 18.00 по владивостоцьким часу.

І якщо ви ще не впевнені, чи варто Вашій дитині взяти участь в перегляді 29 серпня, вашій увазі «мотиватори» - видатні випускники Академії Російського балету імені Агрипини Ваганової, яким, здавалося б, спочатку доля готувала зовсім інші повороти.

Залишився всього місяць до закінчення   прийому заявок   на кастинг, який повинен змінити долю 12 маленьких танцюристів в Примор'ї

Російська артистка балету, одна з найбільших балерин XX століття Анна Павлова народилася в 1881 році в дачному селищі Лигово під Петербургом. У 1899 році, після закінчення академії була прийнята в трупу Маріїнського театру. Танцювала партії в класичних балетах «Лускунчик», «Коник-Горбоконик», «Раймонда», «Баядерка», «Жизель». У 1906 році стала провідною танцівницею трупи.

Російська артистка балету, одна з найбільших балерин XX століття Анна Павлова народилася в 1881 році в дачному селищі Лигово під Петербургом. У 1899 році, після закінчення академії була прийнята в трупу Маріїнського театру. Танцювала партії в класичних балетах «Лускунчик», «Коник-Горбоконик», «Раймонда», «Баядерка», «Жизель». У 1906 році стала провідною танцівницею трупи.

З 1910 року Павлова гастролювала в багатьох країнах світу разом зі своєю власною трупою. Останній виступ балерини в Маріїнському театрі відбулося в 1913 році, а в Росії - в 1914 році, після чого вона влаштувалася в Англії. Під час австралійського турне Анна Павлова справила на публіку таке враження, що її ім'ям назвали дуже популярне тістечко, яке і донині подають на десерт у багатьох ресторанах світу. Іменем «Анна Павлова» названий і один з літаків MD-11 національної авіакомпанії Нідерландів. На честь найбільшої балерини названий також вінець Павлової на Венері.

Радянський і російський артист балету, балетмейстер, хореограф, педагог, професор, головний балетмейстер Великого театру Юрій Григорович з'явився на світ 1927 року у сім'ї службовця. Він став першим виконавцем партії Дона Карлоса в балеті Леоніда Якобсона «Кам'яний гість». Після закінчення училища в 1946 році був прийнятий в трупу Ленінградського театру опери та балету імені С. М. Кірова, де танцював сольні характерні і гротескові партії.

Одночасно з артистичною кар'єрою Григорович почав ставити в балетній студії Ленінградського Палацу культури імені А. М. Горького. Його першими балетами були «Аістёнок», «Слов'янські танці», «Семеро братів».

Юрій Григорович - автор восьми оригінальних балетів і власних редакцій практично всіх класичних балетів, що складають основу репертуару Великого театру. Народний артист СРСР, Герой Соціалістичної Праці, лауреат Ленінської премії, двох Державних премій СРСР і Премії Уряду РФ.

Радянський і американський артист балету, балетмейстер, актор Михайло Баришніков народився в 1948 році в родині офіцера Радянської армії в Ризі. Займатися балетом почав в Ризькому хореографічному училищі. Навчався в одному класі з Олександром Годуновим. Продовжив навчання в Ленінградському хореографічному училищі.

Продовжив навчання в Ленінградському хореографічному училищі

Юрій Григорович - автор восьми оригінальних балетів і власних редакцій практично всіх класичних балетів, що складають основу репертуару Великого театру. Народний артист СРСР, Герой Соціалістичної Праці, лауреат Ленінської премії, двох Державних премій СРСР і Премії Уряду РФ

У 1967-1974 роках танцював в Ленінградському театрі опери та балету імені Кірова. У 1974 році, під час гастролей в складі трупи Великого театру в Канаді, отримавши запрошення від свого давнього знайомого Олександра Мінца в трупу «Американського театру балету», залишився працювати в Канаді. Номінант на премію «Оскар» і «Золотий глобус».

Уляна Лопаткіна - прима-балерина Маріїнського театру з 1995 року, лауреат Державної премії РФ (1999), Народна артистка Росії (2006) народилася 23 жовтня 1973 року в Керчі, в сім'ї вчителів. У дитинстві займалася в танцювальних гуртках і секціях спортивної гімнастики. У 1991 закінчила Академію російського балету імені А. Я. Ваганової, після чого була прийнята в балетну трупу Маріїнського театру. У 1995 році стала прима-балериною трупи. Лауреат балетного конкурсу Vaganova, володар премій «Золотий софіт», «Золота маска», «Балтика», премії лондонських критиків Evening Standard, Державної премії Росії, призу «Бенуа танцю».

Діана Вишнева - прима-балерина Маріїнського театру з 1996 року і Американського театру балету з 2005 народилася 13 липня 1976 року в Ленінграді в родині інженерів-хіміків. У шестирічному віці почала займатися в хореографічному гуртку в Палаці піонерів, в 1987 році вступила в Ленінградське хореографічне училище імені А. Я. Ваганової. Народна артистка Росії, лауреат Державної премії РФ, переможець конкурсу «Приз Лозанни», лауреат театральних премій «Бенуа танцю», «Золотий софіт» і «Золота маска».

Катерина Голєва, goleva _ ei @ primorsky. ru

Фото - Приморська сцена Маріїнського театру