5 питань, які ви повинні задати репетитора з хімії

При підготовці дітей до підсумкової атестації з хімії (ЄДІ і ДПА) батьки все частіше стали звертатися до послуг репетиторів. Це результат зниження навчальних годин з хімії в школі. При тому, що хімія - один з найскладніших предметів серед природничих дисциплін. І профільний іспит з хімії на багато престижні спеціальності, в тому числі медичні та пов'язані з хімією, біологією і нанотехнологіями, теж ніхто не відміняв. Ситуацію посилює плачевний стан більшості шкільних лабораторій. Але ж випускник, який не володіє навичками лабораторних занять, який не вміє розпізнавати хімічні речовини і реактиви, не може сподіватися на високі бали.

Сьогодні поговоримо про те, як знайти хорошого репетитора з хімії . Які питання необхідно поставити кандидатам в репетитори з хімії?

ПИТАННЯ ПЕРШИЙ: Яка у вас освіта? Які курси підвищення кваліфікації ви проходили?

Репетитор повинен бути випускником хімфаку - це основне правило. Спеціальність може бути різною: «Хімія» , «Фундаментальна та прикладна хімія» , «Педагогічна освіта» за профілем «Хімія» або "Хімія та біологія" . Переважно останнім. Педагог за освітою знає не тільки зміст предмета, але і володіє вміннями психолого-педагогічної діагностики, методикою викладання.

Дуже важливо задати наступне питання: «Коли і які курси підвищення кваліфікації (КПК) ви проходили?». КПК повинні бути актуальними. В першу чергу це профільні курси, як «Основні прийоми розв'язування олімпіадних завдань», «Розбір завдань олімпіади з хімії», «Майстер-клас з підготовки до ЄДІ з хімії». Також вітається регулярне підвищення компетенцій в області психології і педагогіки: «Традиції і новації в викладанні хімії», «Залучення учнів в навчання», «Методи роботи з обдарованими дітьми», «Сучасні інформаційних технології в навчанні» та багато-багато іншого. Наявність Дипломів про перепідготовку та Посвідчень про підвищення кваліфікації говорить про те, що репетитор відповідально ставиться до своєї роботи.

ПИТАННЯ ДРУГИЙ: Чи є у вас досвід в підготовці випускників до здачі ЄДІ з хімії? або Чи є у вас досвід з підготовки учнів до Всеросійської олімпіади з хімії?

Краще вибрати репетитора, який спеціалізується на чомусь конкретному: підготовці до ЄДІ і ДПА, до Всеросс по хімії, до вступу до вузу і здачі додаткових профільних іспитів.

Наприклад, ви шукаєте репетитора для успішного складання підсумкової атестації з хімії. Хімія належить до тих предметів, де організатори вносять зміни мало не щороку. Так в 2017 році змінилася сама структура ЄДІ з хімії. Завдань, де передбачалося вибір одного правильного варіанта, більше немає. Тепер в завданнях необхідно вибрати як мінімум дві відповіді. Загальна кількість завдань стало менше. Репетитор повинен бути в курсі цих змін. Більш того, він повинен розбиратися в нюансах оформлення відповідей і заповнення бланків, так як саме при оформленні допускаються багато образливих помилок. Як відомо, завдання з першої частини, які перевіряє комп'ютер, апеляції не підлягають. Більше всіх про нововведеіях в області ЄДІ знають шкільні вчителі і репетитори великих центрів по підготовці до ЗНО.

Якщо ваша мета - перемога у Всеросс або «перечневий» олімпіадах, за допомогою краще звернутися до викладача з вузу. Припустимо, ви готуєтеся до перечневий олімпіад. Виберіть викладача з вузу-організатора олімпіади. До речі, нерідко вузи, що організують «перечневий» олімпіади, проводять власні курси з підготовки до змагань.

У викладачів вузів великий досвід роботи з нестандартним матеріалом. Олімпіада не іспит, тут немає таких питань, як «Що таке луг?», «Що таке валентність?» Або «Що станеться, якщо змішати кислоту і підстава?». Олімпіадні завдання - це питання на логіку, це завдання, які перевіряють ерудицію учасника, це проблеми з нестандартним рішенням.

Вузівські викладачі знайомі з критеріями оцінки робіт, вони в курсі нюансів проведення вузівських змагань. Так, Всеросс з хімії зачіпає не весь коло тем, а тільки неорганіки, органіку, аналітику, фізхімію і кристалохімії. А вузівські олімпіади з хімії часто присвячені одній конкретній темі, наприклад, «физхимии. Термодинаміки ». Репетитор, що володіє такою інформацією, ефективніше підготує олімпіадника.

ПИТАННЯ ТРЕТІЙ: Скільки ваших учнів успішно здали ЄДІ? або Скількох призерів Всеросс ви підготували?

Скільки учнів було у репетитора за певний період часу? Які цілі ставилися, які результати роботи з репетитором? Але не можна задовольнятися лише інформацією, отриманою з вуст репетитора. Не соромтеся, попросіть відгуки та рекомендації, контакти колишніх учнів. Обов'язково поговоріть з колишніми клієнтами репетитора.

ПИТАННЯ ЧЕТВЕРТИЙ: Де будуть проходити практичні заняття?

Хімія - специфічний предмет. Для вивчення деяких тем недостатньо наочних посібників, важливо проводити досліди з використанням спеціальних приладів і реактивів. Тим більше завдання на уявний експеримент можуть зустрічатися і в теоретичних завданнях. Якщо випускник ніколи не тримав в руках прилади, не спостерігав за реакціями, не займався приготуванням розчинів - складно здати ЄДІ на високий бал або пройти далі шкільного етапу олімпіади.

У репетитора повинен бути доступ до шкільних або вузівським лабораторіям. Як альтернатива, репетитор з хімії може запропонувати віртуальні лабораторії, але ресурс повинен бути дуже якісним.

ПИТАННЯ П'ЯТИЙ: Які УМК, додаткові матеріали і електронні ресурси з хімії ви використовуєте?

Для підготовки до підсумкової атестації (ДПА і ЄДІ) експерти радять використовувати підручники для профільних класів. Підручники з хімії базового рівня не підходять для цих цілей. Тому зверніть увагу, чи присутній на УМК, запропонованому репетитором, слова «профільний» або «поглиблений».

Друге, на що необхідно звернути увагу - це якість УМК. Якість гарантує Міносвіти. Після спілкування з репетитором перевірте, чи є УМК, які він перерахував, в переліку посібників і підручників, рекомендованих Міністерством освіти і науки Росії.

Аналогічна ситуація з додатковими матеріалами, тестовими базами і тренажерами. Контент повинен бути якісним. В якості тестової бази експерти рекомендують використовувати офіційний сайт ФІПІ і ресурси з хімії, які містить цей сайт edu.ru . Наприклад, віртуальні лабораторії, ресурси з конспектами, з відео реальних експериментів (ось один з них «Діти і наука» ). Ще, великі видавництва ( «Дрофа», «Просвіта») щорічно публікують збірники тестів, задачники з відповідями і практикуми для підготовки до ЄДІ.

Репетитор з підготовки до олімпіад з хімії повинен запропонувати не тільки підручники хімії профільного рівня, але вузівські посібники. Також існує багато хороших і якісних сайтів з тестовими завданнями підвищеного рівня. Наприклад, Портал фундаментального хімічної освіти Росії ( www.chem.msu.ru ), Де можна знайти завдання і рішення теоретичного і експериментального турів минулих років Всеросс з хімії. На цьому ж сайті викладені завдання Міжнародної олімпіади з хімії та багатьох інших великих змагань в області хімії. Серед ресурсів, рекомендованих фахівцями вош по хімії, є і такі, як Віртуальна Хімічна Школа ( him-school.ru ), Де корисним буде каталог мультимедіа-уроків з експериментами, або сайт www.bfnm.ru , Де можна знайти матеріали тренінгів з підготовки до Всеросс з хімії.

З вузівськими олімпіадами з хімії простіше: методичні рекомендації, завдання минулих років і навіть сканери робіт переможців і призерів легко знайти на офіційних сайтах перечневий олімпіад, або на сайтах організаторів-вузів.

Всі інші ресурси і джерела, які пропонує репетитор, необхідно перевірити, проконсультувавшись зі шкільним учителем або експертом в області ЄДІ і шкільних олімпіад.

Які питання необхідно поставити кандидатам в репетитори з хімії?
ПИТАННЯ ПЕРШИЙ: Яка у вас освіта?
Які курси підвищення кваліфікації ви проходили?
Дуже важливо задати наступне питання: «Коли і які курси підвищення кваліфікації (КПК) ви проходили?
ПИТАННЯ ДРУГИЙ: Чи є у вас досвід в підготовці випускників до здачі ЄДІ з хімії?
Або Чи є у вас досвід з підготовки учнів до Всеросійської олімпіади з хімії?
Олімпіада не іспит, тут немає таких питань, як «Що таке луг?
», «Що таке валентність?
» Або «Що станеться, якщо змішати кислоту і підстава?
ПИТАННЯ ТРЕТІЙ: Скільки ваших учнів успішно здали ЄДІ?