6 цікавих фактів про Булгакова (фото)

П'єса без героя
П'єса без героя. Будучи не зовсім стандартною особистістю, Булгаков вмів дивувати оточуючих. Подібним випадком стало написання однієї з п'єс, яка була представлена ​​всьому світу до пам'ятної дати смерті А.С. Пушкіна. Крім М. Булгакова та інші автори підготували п'єси. Яке ж було здивування тих, хто прочитав чи почув п'єсу знаменитого Булгакова! У сюжетної лінії був відсутній один з головних персонажів ... А.С. Пушкін. Булгаков пояснив своє бачення п'єси тим, що будь-яка згадка покійного поета є кілька вульгарно і виходить за рамки дозволеного в сучасному суспільстві. І сам особисто вважає згадка померлого кілька вульгарним тоном.

Віддати душу дияволу
Віддати душу дияволу. Булгаков був шанувальником театрального мистецтва, і дуже часто відвідував п'єсу «Фауст». Йому дуже імпонувала ця п'єса, а в образі професора часом Булгаков знаходив деяку схожість з собою. Тому відвідувати театр, щоб послухати і насолодитися в черговий раз цим твором, завжди було в радість, крім одного випадку. Після чергового перегляду, відомого автора здолала депресія, яку письменник зв'язав з роботою над новим твором. П'єса «Батум», за яку взявся Булгаков, була про Сталіна, і автор відчув, що сама доля порівнює його з Фаустом. Адже по суті, Булгаков сам погодився продати свою душу дияволу.

Вигадана деталь
Вигадана деталь. Можна тільки уявити, якими словами згадували письменника господарі Київського будинку, в якому проживав Булгаков. Роман «Біла гвардія» змусив їх геть розламати всі стіни житла. Сталося це тому, що в даному творі Михайло Опанасович описав якісь скарби, що знаходяться в будові. Не знайшовши нічого подібного, наївні господарі будинку залишилися ні з чим.

Не знайшовши нічого подібного, наївні господарі будинку залишилися ні з чим

Чому Воланд саме Воланд. Безсумнівно, що Гете і його «Фасут» значно вплинули на світогляд Булгакова, а також принесли в його життя багато цікавих ідей. Завдяки даному твору письменник придумав ім'я для сатани з найбільшого роману. Воланд, ім'я, яким один раз називав себе гетевский Мефістофель, припало до душі Михайлу Опанасовичу. Перші редакції твори мали більш детальний опис Воланда, але на превеликий жаль воно практично втрачено. У ньому описувався детальний зовнішній вигляд «незнайомця», а також інше ім'я - Астарота, яке Булгаков все-таки змінив на більш звучне, але не менш «демонічне».

У ньому описувався детальний зовнішній вигляд «незнайомця», а також інше ім'я - Астарота, яке Булгаков все-таки змінив на більш звучне, але не менш «демонічне»

Подвійна роль Шарикова. «Собаче серце» - повість, яку багато критиків і цінителі літератури трактують в політичному сенсі. Але при цьому присутня якась домішка художньої сатири. Вся сюжетна лінія з головними героями наповнена порівняннями з тим часом. У першому випадку вважається, що Шариков є якоюсь алегорією до люмпен-пролетаріату, який свого часу отримав чимало прав, але в той же час виявив бажання до винищування собі подібних. У другому випадку Шариков був таким собі прототипом Сталіна, в той час як і інші герої також уособлювали багатьох політичних діячів. У такій інтерпретації поїсти несе сатиричні характер на керівників двадцятих років минулого століття.

У такій інтерпретації поїсти несе сатиричні характер на керівників двадцятих років минулого століття

Бегемот - кіт чи собака? Кот Бегемот, який в романі «Майстер і Маргарита» був помічником великого Воланда, мав свій життєвий прототип, який проживав у Михайла Булгакова будинку. Їм був великий чорний пес по кличці Бегемот. Булгаков зробив це, тому що собака була досить розумна. В одну з новорічних ночей після бою курантів і з настанням нового року вихованець прогавкав рівно 12 разів. Булгаков з дружиною було дуже здивовані, оскільки дресируванням вихованця ніколи не займалися і тим більше, нічому такому не навчали собаку.

Англійська для всіх рівнів на www.yes-english.ru

Бегемот - кіт чи собака?