7 кращих рекламних плакатів Володимира Маяковського

Володимир Маяковський, художник за освітою (хоча і незакінченим), проявив себе в рекламі як дизайнер і копірайтер. Деякі плакати мальовані їм повністю, для деяких він писав тільки тексти. Маяковський створював свої знамениті плакати більше десяти років - з 1919 по 1930 роки.
«Я поет. Цим і цікавий », - писав Володимир Маяковський в автобіографії. Але рядки «я - рекламіст, щодня гарячково переглядає кожну газету, весь надія знайти своє ім'я ...» також належать Маяковському.
Взяти участь в конкурсі «Читаємо Маяковського»
Володимир Маяковський, художник за освітою (хоча і незакінченим), проявив себе в рекламі як дизайнер і копірайтер
Перші свої плакати Маяковський зробив для Російського телеграфного агентства (ЗРОСТАННЯ). Плакати, які вирішували агітаційні завдання, називалися «Вікна сатири ЗРОСТАННЯ».
З ранніх років у Маяковського проявилися художні здібності, що призвело майбутнього поета в фігурний клас училища живопису, скульптури та архітектури. Тут в вересні 1911 року відбулося його знайомство з Давидом Бурлюком, організатором футуристичної групи «Гілея», який відкрив в ньому «геніального поета». Детальніше про життя і творчість Володимира Маяковського читайте в підручнику Література. 11 клас (Лінія УМК Т. Ф. Курдюмовой. Література (10-11) (баз.)

1 липня 1923 року в газеті «Известия» у відділі оголошень була надрукована реклама Державного універсального магазину (ГУМ), написана Маяковським: «Все, що вимагає серце, тіло або розум, - все людині надає ГУМ». В цей же день на обкладинці №26 журналу «Червона нива» було надруковано малюнок і вірші Маяковського «Очі розбігаються ...», що рекламують продукцію Мосполіграфа.

Цим знаменитим плакатом відкрився новий період в рекламній роботі Маяковського. Він переходить від політичних агітплакатів до реклами державних торговельних і промислових підприємств.

Свою участь в створенні нової Росії Маяковський розуміє як конкретне «роблення життя» Свою участь в створенні нової Росії Маяковський розуміє як конкретне «роблення життя». У 1919 році поет переїжджає в Москву і починає працювати в «Вікнах ЗРОСТАННЯ (Російського телеграфного агентства)». Як поет і художник, він невтомно пише вірші і малює численні агітаційно-сатиричні плакати, які поширювалися не тільки в Москві, але і в інших містах і навіть потрапляли на фронти Громадянської війни. Титанічна робота в ЗРОСТАННЯ не зупиняє поетичної діяльності Маяковського. Детальніше про життя і творчість Володимира Маяковського читайте в підручнику Література. 11 клас (Лінія УМК Т. Ф. Курдюмовой. Література (10-11) (баз.)


«Не дивлячись на політичне улюлюкання, вважаю, що« Ніде, крім як в Моссельпроме »- поезія найвищої кваліфікації», - це цитата самого Маяковського з його автобіографії.
«Не дивлячись на політичне улюлюкання, вважаю, що« Ніде, крім як в Моссельпроме »- поезія найвищої кваліфікації», - це цитата самого Маяковського з його автобіографії Творчість Володимира Маяковського - яскрава сторінка російської літератури. Спрямованість його поезії до широких читацьких мас визначила «вагомість, видимість» вірша. Відмітною якістю його поезії стала нова ритміка; на основі силабо-тонічної системи поет створив свою тоническую систему, в вільному вірші якої визначальним початком з'явилася равноударность замість поступилася їй місце равностопності. Детальніше про життя і творчість Володимира Маяковського читайте в підручнику Література. 11 клас (Лінія УМК Т. Ф. Курдюмовой. Література (10-11) (баз.)

У 1925 році за роботи з Олександром Родченко Маяковський отримав срібну медаль на Міжнародній виставці сучасних декоративних і промислових мистецтв у Парижі. «Всім вклоняюся. Якщо хто буде писати, дарма адреси не давай, а то будуть писати дурниці. Маяковському дай і скажи, що виставка 15 травня », - писав Родченко дружині з Парижа, куди він виїхав заздалегідь - оформляти радянський павільйон для виставки.

Родченко і Маяковський створили прообраз рекламного агенства. Їх юридично не оформлене бюро називалося «Реклам-конструктори».


Родченко і Маяковський розробили свою систему роботи над плакатами. Маяковський обходив рекламодавців, збирав замовлення і придумував рекламні слогани, Родченко втілював це візуально. В одній із записок Маяковський пише художнику: «Милий Родченко! "З дач" пишеться без м'якого знака, а "акуратний" - два К. Виправи, будь ласка. В. Маяковський. Годині о 9 зайду ».
Поле цієї реклами, яка викликала багато суперечок в суспільстві, продажу сосок підвищилися в два рази.
Родченко і Маяковський розробили свою систему роботи над плакатами
З 1928 року Маяковський щільно працює над так званими «санітарними плакатами». Для видавництва «Питання праці» він приготував серію «Чистота на фабриках і заводах». «Сміття - в ящик», «Бережи бак», «Мій руки», «Плюй в урну». Плакати за ескізами Маяковського з малюнками художника А.С. Левіна вийшли в світ в серії «Гігієна праці».
... Товариші люди,
будьте культурні!
На стать не плюйте,
А плюйте
В урни.

Післяреволюційна кампанія ліквідації неписьменності серед дорослого населення зіткнулася з несподіваною проблемою - відсутністю письмового приладдя. Олівці тоді виробляли на чотирьох заводах. Володимир Маяковський, який завжди мав при собі записну книжку і олівець, а також зібрав невелику колекцію ручок «Паркер», робив рекламу державного «Мосполіграфа».
Юлія Хісамутдінова

У матеріалі використані зображення рекламних плакатів, які зберігаються в Державному музеї В. В. Маяковського