Як вираховують аліменти на повнолітнього дитини, яка навчається заочно?

  1. Як утримують аліменти на повнолітнього дитини, який перевівся на заочне навчання у ВНЗ? Для прояснення...

Як утримують аліменти на повнолітнього дитини, який перевівся на заочне навчання у ВНЗ?

Для прояснення питання пропонуємо розглянути наступний приклад.

Організація отримує постанову виконавця про звернення стягнення на зарплату боржника на користь повнолітнього дитини. У свою чергу, співробітник, як контраргумент, надає за місцем роботи довідку з ВНЗ про те, що його дочка перевелася на заочну форму навчання.

Чи потрібно підприємству продовжувати утримувати аліменти на користь дитини?

В першу чергу будемо виходити з того, що бухгалтерія організації зобов'язана виконувати постанову держвиконавця, і утримувати аліменти.

У другу чергу згадаємо ч. 1 ст. 199 Сімейного кодексу України (далі - СКУ). Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, якщо вони можуть надавати матеріальну допомогу.

У п. 20 постанови Пленуму ВСУ «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15.05.2006 р № 3 дана ситуація пояснюється дуже докладно.

ВСУ вказує, що обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає при обов'язковій сукупності таких обов'язкових фактів:

  1. Досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але менше 23 років.
  2. Продовження ними навчання.
  3. Потреба в зв'язку з цим у матеріальній допомозі.
  4. Наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Виходячи з вищесказаного можна зробити два висновки: Виходячи з вищесказаного можна зробити два висновки:

1. Суд звертає увагу на те, що аліменти можуть утримуватися незалежно від форми навчання (денна або заочна).

2. В той же час особливістю навчання на заочній формі є можливість повнолітньої дитини працювати, а цей факт ставить під сумнів виконання п. 3 вищевикладеного переліку.

Аналогічна точка зору прописана в науково-практичному коментарі до ст. 199 СКУ: «Навчання дитини має бути його основним заняттям, тому якщо дитина вчиться на заочному відділенні і має можливість працювати і заробляти собі на життя, обов'язку батьків утримувати таку дитину не виникає».

Рекомендація. Незважаючи на все написане, потрібно врахувати, що організація не має право встановлювати юридичний факт: потребує студент-заочник в матеріальної допомоги чи ні? Дане питання знаходиться виключно в компетенції суду.

В даному випадку рішення про припинення утримання аліментів може бути прийнято тільки держвиконавцем в разі призупинення або закриття виконавчого провадження в порядку, передбаченому ст.ст. 39, 49 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 р № 606-XIV (далі - Закон № 606).

Стаття по темі: Як платити аліменти після 18 років якщо дитина вчиться? (ст. 198-201 СК України)

Підсумковий висновок: чинним законодавством не передбачена можливість підприємства приймати рішення про припинення утримання аліментів. Співробітник має право оскаржити рішення суду про утримання аліментів на користь повнолітнього дитини, якщо переконаний, що той не потребує фінансової допомоги. До рішення суду підприємству за виконавчим листом аліменти необхідно утримувати.

Рекомендуємо прочитати:

Оцініть новина (статтю)

Рейтинг популярних товарів наших читачів

Завантаження ...

Завантаження ...


Новина (статтю) «Як вираховують аліменти на повнолітнього дитини, яка навчається заочно? »Підготували журналісти видання Бізнес портал fdlx.com

Дата публікації:, останнє оновлення сторінки: 20.04.2018 10:43:47

Як утримують аліменти на повнолітнього дитини, який перевівся на заочне навчання у ВНЗ?
Як утримують аліменти на повнолітнього дитини, який перевівся на заочне навчання у ВНЗ?
Чи потрібно підприємству продовжувати утримувати аліменти на користь дитини?
Незважаючи на все написане, потрібно врахувати, що організація не має право встановлювати юридичний факт: потребує студент-заочник в матеріальної допомоги чи ні?