Як вільно говорити англійською і подолати мовний бар'єр

  1. Що таке мовний бар'єр
  2. Причини прояви розмовного бар'єру і як його подолати
  3. висновок

Уявіть ситуацію: стоїте ви на вулиці і ловите погляд симпатичного хлопця чи дівчини, він або вона вам посміхається білозубою посмішкою, і ви б теж хотіли з посмішкою почати розмову, але замість цього у вас починають тремтіти руки, в горлі пересихає і на лобі виступає холодний піт - ця людина не розмовляє рідною вам мовою. А що якщо ви не зрозумієте один одного?

Ваших знань не достатньо і в даній ситуації за вас говорять страх і невпевненість. Як побороти ці почуття, позбутися від мовного бар'єру і вільно говорити англійською? Let's see what you can do!

Що таке мовний бар'єр

Мовний бар'єр в англійському - це труднощі, що виникають при розмові іноземною мовою. Не секрет, що майже кожна людина, що вивчає англійську мову, стикався з подібним явищем. Але чому розмовний бар'єр взагалі виникає?

Як відомо на все є своя причина. Знаючи свої помилки і недоліки, ви зможете легко їх уникати, а отже, подолати свою невпевненість і легко розправитися з комплексами щодо англійської мови, а отже, здійснити задумане, не впавши обличчям в бруд. Давайте ж розберемо причини, за якими людина раптом «проковтує мову».

Причини прояви розмовного бар'єру і як його подолати

  • Боязнь зробити помилку.

Поговоримо на чистоту, тільки ви звертаєте увагу на свої помилки ... ну і ваш викладач англійської, звичайно. Всю вашу шкільне життя все говорили, що робити помилки в навчанні неприйнятно. Забудьте про це.

Допускати помилки - це найкраще, що ви можете зробити вивчаючи іноземну мову (і не тільки). Ви вчитеся на помилках. І ви будете їх допускати в подальшому, поки не досягнете рівня носія мови .

  • Немає швидкої реакції.

Ви знаєте багато слів, але в стресовій ситуації все слова ніби просто випаровуються з голови! І нічого страшного! У вашій голові величезна картотека, і там сотні карток з іноземними словами.

Дайте собі пару секунд - переведіть дух, адже потрібен час, щоб поритися в цій картотеці гарненько, не переплутати нічого і зрозуміти як правильно використовувати слова в мові. Перемикання між своїм і англійською мовою потрібно тренувати.

На допомогу можуть прийти картки з пропозиціями на переклад. На одній стороні -пропозиція на рідній мові, на інший - іноземною. Суть в тому, щоб навчитися швидко формулювати ціле речення.

  • Страх не зрозуміти співрозмовника.

Думаємо, що кожен з вас чув вираз: «Кращий спосіб заговорити на іноземній мові - поїхати в країну, де цією мовою розмовляють вільно». Це, звичайно ж, правда.

Але за нашим досвідом, якщо ви покриті холодним потом в незнайомому місці і з незнайомими людьми, то це навряд чи дасть позитивних результатів. Почніть спілкування англійською ні з носіями мови, а із знаючими його на середньому рівні.

Зараз дуже просто знайти групу людей, які також як і ви хочуть вдосконалити свою англійську. проревізуйте інтернет і соціальні мережі - даємо гарантію, що ви точно знайдете собі розмовний клуб по сусідству. Головне - практикуватися.

  • Страх того, що вас не зрозуміють.

Всі ми хочемо говорити правильно і красиво, мало не з першої зустрічі з носієм мови. Але не потрібно ускладнювати собі життя - виберіть шлях легше! Замість складних речень використовуйте більш прості. Наприклад, замість «I would like ...» або «Could you bring me ...» скажіть просто «Tea, please». Просте речення точно зрозуміють, і ви будете впевнені в собі.

Щоб спрощена мова не звучала грубо, не забувайте додавати ввічливі слова на кшталт «please» і «thank you», вони доречні в будь-якій розмові. Іслользуйте також просту лексику - не потрібно використовувати всі вами вивчені ідіоми і вираження в одній розмові, адже так можна і заплутатися.

Іслользуйте також просту лексику - не потрібно використовувати всі вами вивчені   ідіоми   і вираження в одній розмові, адже так можна і заплутатися

  • Ви вчилися говорити, але не вчилися слухати.

З такою проблемою може зіткнутися будь-яка людина, навіть і не думає вчити англійську, французьку, іспанську або будь-яку іншу мову. Адже слухати один одного ми не вміємо, та й не дуже-то і хочемо в принципі. Але без цієї навички буде досить складно вступити в діалог, чи не так?

Чи траплялося з вами таке, що ви себе безглуздо відчували в ситуації, де вам щось розповідають, а ви зрозуміти не можете, про що йде мова, і природно, не в змозі підтримати розмову, так як поняття не маєте як відповісти на репліку співрозмовника? Відразу виникає питання: «А чому це мене вчили стільки часу ?! Якщо я навіть просту розмову підтримати не можу! »Але і ця проблема вирішувана.

Просто зробіть упор на аудіювання! Слухайте подкасти на улюблені теми, радіо і завантажуйте аудіокниги . Головне, що ви знайшли причину, і знаєте, над чим працювати.

  • Ви соромитеся своєї вимови.

При вивченні іноземної мови багато хто стикається з острахом неправильна вимова, бояться, що їх акцент буде звучати нерозумно і інші співрозмовники просто посміються над ними.

І справа зовсім не в тому, що ви не знаєте як правильно вимовити слово, а в вашому мовному апараті, який налаштований на рідну мову. Для того, щоб відтворити англійські звуки, його потрібно перебудувати фізіологічно. Тобто змусити працювати ті м'язи, які не працювали раніше.

Цього не можна домогтися ніяким іншим шляхом, крім як тренуванням цих самих м'язів - читати вголос, наприклад. Чітко і багато, до крепатури в м'язах мовного апарату. Щоб не заучувати неправильно, читайте тексти, які спершу маєте можливість прослухати.

Також побільше слухайте носіїв мови і постарайтеся повторювати точнісінько за ними. У цьому вам допоможуть фільми, пісні, радіо і улюблені YouTube канали англійською. Дивіться улюблений серіал (якщо необхідно, то з субтитрами), зупиняйте відео, постарайтеся повторити фразу імітуючи інтонацію і вимова, прослухайте її ще раз. Повторюйте до тих пір стільки разів, скільки буде потрібно. І ви точно досягнете плавної і ллється красивої мови.

І ви точно досягнете плавної і ллється красивої мови

  • У вас невеликий словниковий запас.

Носії мови люблять використовувати фразові дієслова та ідіоми. Що веде за собою страх, що ви знову щось не так зрозумієте в розмові. Наприклад, якщо ви почули фразу «I'm feeling under the weather», то можна подумати, що людина дійсно стоїть під якимось дощем і його турбує прогноз погоди. Хоча насправді, йому сьогодні просто не дуже добре або він чимось засмучений.

Щоб уникнути непорозумінь, почніть поступово вивчати подібні ідіоми . Не обов'язково зазубрювати все і відразу, почніть з малого. Два фразових дієслова і одна ідіомка в день.

Також не забувайте, що ви завжди можете використовувати схожі слова - синоніми, або спробуйте пояснити слово через протилежне - антонім.

В кінцевому підсумку використовуйте руки, міміку обличчя і жести. Іноді простіше зобразити катання на ковзанах або зімітувати гарчання лева, ніж утомливо згадувати потрібне слово. Якщо не можете згадати відповідне слово, то не мовчіть - ви ж не кіт.

Якщо не можете згадати відповідне слово, то не мовчіть - ви ж не кіт

  • Ви погано знаєте граматику.

Ніхто не говорить про те, що в мові потрібно використовувати всі 26 часів англійської мови . Але правильно вибудувана граматична конструкція допоможе вам коректно і точно викладати свої думки англійською, а також розуміти, про що говорить вам носій мови.

Для того, щоб розібратися з граматикою, ми можемо запропонувати вам для вивчення статті на нашому сайті і граматичний довідник .

  • Відсутність практики.

Якщо ви розмовляєте англійською всього пару годин в місяць і займаєтеся аудіюванням півгодини в тиждень, поява мовного бар'єру не повинно вас здивувати. Для планомірного розвитку будь-якого досвіду, будь то говоріння або сприйняття мови на слух, потрібні регулярні тренування.

Виходячи з досвіду, ми рекомендуємо вчитися з викладачем не менше 2-3 разів на тиждень по 60-90 хвилин і самостійно вивчати англійську щодня хоча б по 20-30 хвилин. Запам'ятайте, що для того, щоб відчувати себе впевнено в будь-якій справі, потрібно практикуватися постійно. Одне заняття в тиждень або місяць не принесе бажаного результату.

  • Вроджена сором'язливість.

Іноді нездатність говорити на мові пояснюється мовним бар'єром, тоді як людина може бути мовчазним і боязким в силу свого характеру. В такому випадку можна порадити тільки одне: не насилувати себе і ставитися до своєї психіці дбайливо. Можна розвивати навик говоріння поступово і без стресу.

Дотримуйтеся порад вище, і не вимагайте від себе різкою і раптової розкутості, іншими словами, не рвіть кігті. Повірте, ви в силах знайти співрозмовника, з яким будете відчувати себе впевнено і невимушено.

Повірте, ви в силах знайти співрозмовника, з яким будете відчувати себе впевнено і невимушено

висновок

Людина - багаторівнева і складно влаштований система. Багато що з того, що твориться у нас всередині, нам може бути незрозуміло. Вивчення англійської мови - процес непростий, але преодолімий і цікавий.

Якщо ви будете поступово розвивати всі аспекти мови і не боятися робити помилки, то зможете домогтися відчуття впевненості в розмові з іноземцем. Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам подолати мовний бар'єр і навчитися вільно говорити англійською мовою.

Велика і дружна сім'я EnglishDom

А що якщо ви не зрозумієте один одного?
Як побороти ці почуття, позбутися від мовного бар'єру і вільно говорити англійською?
Але чому розмовний бар'єр взагалі виникає?
Але без цієї навички буде досить складно вступити в діалог, чи не так?
Відразу виникає питання: «А чому це мене вчили стільки часу ?