Як можна боятися того, кого любиш?

Передмова до Книги Зоар, п Передмова до Книги Зоар, п.203: Страх - це заповідь, яка містить в собі всі заповіді Тори, так як вона є брамою до віри Творця. Тому не можна забувати про страх в кожної із заповідей. І вже тим більше в заповіді любові, бо в любові страх стає дійсно невід'ємною частиною.

Тому йдеться: "Страх повинен бути з'єднаний з любов'ю. Як він з'єднується з нею?" Ці два почуття як би суперечать один одному, адже як я можу боятися того, кого люблю?

Але необхідно пробуджувати страх з обох сторін любові - і під час милосердя і удачі на шляхах Його необхідно пробуджувати страх перед Творцем: як би не прийти до гріхів і не охолонути в любові до Творця. І цим з'єднуєш страх з любов'ю.

заповідь трепету - це не страх і боязнь творця , А страх того, що я недостатньо сильно люблю Його. Тобто я боюся Не Його, про це взагалі не йдеться. Такий страх існує тільки нижче махсому , Кордони духовного світу. А вище махсому знаходяться лише ступені любові.

Я не боюся Творця і йду назустріч Йому. Але я боюся, що моя любов до Нього буде недостатньо великий, адже я можу заплутатися і помилитися. Тобто це не страх суду, покарання. Такого страху не існує в духовному світі - я вже піднявся вище тварин страхів. Але я боюся доставити Творця менше насолоди, ніж це можливо. Тільки в цьому полягає мій страх. Далі ...

Я весь час боюся, що не зможу любити Творця досконалою любов'ю: може бути можна ще щось Йому дати, а я цього не зроблю, не помічу цю можливість, не опинюся досить чуйним. Такий страх є механізмом збільшення любові і підйому по всім її щаблях. Півдорозі ми здійснюємо, знаходячи страх - до ступеня біни . А потім йдуть ступені любові, і на цій другій половині шляху відчувається подвійний страх.

Але зрозуміло, вже ніколи страх не буде таким егоїстичним, як під махсому - про власне благополуччя. Він завжди буде про Любимом.

І так само - з іншого боку любові, під час суворого суду. Людина повинна пробуджувати страх перед Творцем, щоб не було запеклим серце його, переставши слухати суду. І тоді він і тут з'єднує страх з любов'ю. І якщо він так діє, то завжди перебуває в досконалої любові, як і личить.

І про включення страху в любов з боку милосердя він наводить вислів: "Щаслива людина, завжди перебуває в страху". І пояснює слово "завжди", кажучи, що навіть в той час, коли Творець добрий по відношенню до нього, він повинен все одно боятися Його - як би не прийти до гріхів.

Тут виникає питання, як завжди перебувати в такому страху? Зрозуміло цей страх не егоїстичний, а вище егоїзму . Потрібно весь час боятися, тобто шукати, що ще я можу додати до своєї любові, щоб не зменшити її. Якби ми так поводилися в нашому світі в стосунках між людьми, в родині - якій чудовій було б наше життя!

З уроку по Книзі Зоар. Передмова, 11.02.2014

Попередні повідомлення на цю тему:

Страх повинен припасти до любові

Наше багатство - трепет перед Творцем

Довгий шлях до трепету

Як він з'єднується з нею?
Ці два почуття як би суперечать один одному, адже як я можу боятися того, кого люблю?
Тут виникає питання, як завжди перебувати в такому страху?