Як позбутися від сором'язливості?

  1. Сором'язливість: що це і звідки вона береться?
  2. Як позбутися від сором'язливості?

Щодня можна зустріти величезну кількість невпевнених у собі і соромливих людей

Щодня можна зустріти величезну кількість невпевнених у собі і соромливих людей. Але, за словами фахівців в області психології особистості , Сором'язливість є рисою кожного з людей, просто виражена вона у кожного в більшій чи меншій мірі. Так що, навіть якщо ви і не страждаєте яскраво вираженою формою сором'язливості, в будь-якому випадку, прочитання цієї статті піде вам на користь, не кажучи вже про тих, для кого сором'язливість є серйозною проблемою на шляху до повноцінного життя.

Далі ми, природно, уявімо кілька ефективних способів боротьби з сором'язливістю, але спочатку варто поговорити про те, що взагалі вона собою являє.

Сором'язливість: що це і звідки вона береться?

Раз вже ми почали з думки психологів, то і охарактеризувати сором'язливість варто з психологічної точки зору. Відповідно до неї:

Сором'язливість (іноді її називають синонімами «боязкість» або «сором'язливість») є таким психічним станом (Або поведінкою), для якого характерні такі властивості як соціальна незручність, скутість, напруженість, боязкість, нерішучість, породжена невпевненістю людини в собі або відсутністю певних соціальних навичок.

Нерідко навколишні дають сором'язливим людям позитивні оцінки на кшталт «урівноважений», «скромний» або «стриманий», а поведінку соромливих людей може трактуватися як «світське» або «витончене». Але лапки ми поставили тут не випадково, тому що сором'язливість можна сміливо назвати маскою, за якою неможливо розглянути реальну людину.

Якщо ж задатися питанням, звідки взагалі в людині береться сором'язливість, то можна відшукати чимало думок з цього приводу. Ось лише кілька з них:

  • Фахівці в галузі соціології, а також ряд данських психологів сходяться в тому, що корінь сором'язливості потрібно шукати в області соціальних установок, коли справа стосується громадських пристойності
  • На думку психоаналітиків , Сором'язливість є виразом на рівні свідомості психічних протиріч, які знаходиться в підсвідомості людини
  • Прихильники біхевіоризму вважають, що сором'язливість є результат відсутності соціальних навичок, потрібних людині для повноцінної взаємодії з іншими людьми
  • Соціопсихологи кажуть, що початком сором'язливості є той момент, коли людина сама говорить собі про те, що він сором'язливий
  • Вчені, які займаються вивченням особистості, переконані в генетичну природу сором'язливості
  • У нейробіологів свою думку на цей рахунок: сором'язливість викликають порушення обміну в головному мозку нейромедіаторів і, як наслідок, астенія ЦНС
  • Лікарі теж відзначилися: для них сором'язливість відноситься до меркуріалізму - симптоматиці отруєння ртуттю

Як ми бачимо, про природу сором'язливості не можна сказати нічого конкретного. Та й не в цьому суть, чесно кажучи, тому що наше завдання - це витягти з знань про сором'язливості практичну користь, а не сформувати теоретичну базу. Тому, не відкладаючи в «довгий ящик», приступимо до розгляду найбільш результативних способів позбавлення від сором'язливості.

Як позбутися від сором'язливості?

Уявімо рекомендації у вигляді послідовності дій:

  1. Спробуйте уважно простежити особливості своєї сором'язливості і невпевненості, щоб зрозуміти їх причину. Чому ви відчуваєте ці стани і чого ви боїтеся? Ви відчуваєте їх з дитинства або знаєте, що вони придбані? І в тому випадку, якщо це придбано, то що послужило каталізатором, можливо, складні обставини, невдачі, критика або щось ще? Плюс до цього, задумайтеся про те, чи можете ви усунути причини своєї сором'язливості самостійно або потрібна стороння допомога? Наскільки просто це буде зробити?
  1. Постарайтеся усвідомити, що в вас самих вам більше за все не подобається і чому? Що служить відправною точкою приховування якоїсь частини себе від оточуючих? Які події можуть відбутися, якщо ви зробите спробу прийняти себе і розкритися перед іншими? практикуйте візуалізацію : Уявляйте себе впевненим, розкутість і життєрадісним. Робіть цей якомога частіше.
  1. Побачте в своїй свідомості «ідеального себе», зіставляючи себе справжнього з яким ви відчуваєте дискомфорт і напругу. Через що, що розділяє ці два образи, ви страждаєте? Що або хто є причиною появи цього «ідеального вас», і чому він так міцно в'ївся в вашу свідомість? Як ви вважаєте, чи є для вас можливість жити таким життям, в якій ви не будете себе ні з ким порівнювати, прийнявши себе повністю?
  1. Тренуйтеся в тому, щоб бачити себе безоціночно і об'єктивно. Позірна спочатку нейтральним самосвідомість згодом почне будити в вас позитивні почуття, відчуття свободи і благополуччя. Поступово ви станете усвідомлювати себе єдиним з навколишнім світом, і це єдність потрібно культивувати, щоб воно остаточно витіснило з вас вашу сором'язливість і боязкість.
  1. Створіть «Щоденник успіху». Візьміть блокнот і перерахуйте в ньому всі свої успіхи і перемоги, ситуації, в яких ви були впевнені і відкриті, моменти, коли ви відчували приємні емоції і душевний підйом. Ви здивуєтеся, але на запис всього у вас напевно піде не одну годину і навіть не один день.
  1. Не сприймайте себе занадто серйозно, а намагайтеся, навпаки, дивитися на себе як би з боку і з легкої часткою іронії. Жартуєте над собою і тим, що ви не впевнені в собі. Приймайте з легкістю своє напругу, не зважаючи себе строго, чи не картаючи за невдачі, а бачачи в них причину для роботи над собою.
  1. Проведіть незвичайний експеримент - попрацюйте зі своєю енергією. Сядьте в зручному і тихому місці, розслабтеся і спробуйте відчути не фізичне тіло, а енергетичне. Щоб зрозуміти, чи є всередині вас якісь блоки і затиски, потрібно просто звертати увагу на відчуття, що виникають в тілі: поколювання, «ниючі» відчуття і т.д. Уявіть їх візуально у вигляді темних плям, а потім розчиніть, просочивши світлом своєї енергії.
  1. Спостерігайте за тим, як поводяться розкуті і впевнені в собі люди. Читайте книги про життя видатних діячів культури, політиків, вчених, спортсменів, зірок шоу-бізнесу. Ви повинні зрозуміти, з якої причини вони досягають успіху, які в них є якості , Як вони думають і чим керуються в житті. Такі історії завжди надають мотивуюча дія і змушують робити те, чого не зробив би раніше. Вийдіть з « зони комфорту »- приміряйте на себе образ успішного і впевненого людини.
  1. Будучи вже в новому образі, починайте діяти - робіть те, що ви робите зазвичай. Але робіть це з відчуттям впевненості, свободи, розкріпачення, отримуючи задоволення, і неважливо, хто і що про вас подумає. Внутрішня свобода повинна пронизувати все ваше істота: ходу, руху, голос, вираз обличчя, а після - переходити в вчинки.
  1. Дуже серйозно поставтеся до питання тілесних зажимів, тому що фізична скутість надає формує вплив на психічний і емоційний стан. Для цього можна познайомитися з елементами акторської майстерності , Такими, наприклад, як сценічний рух. Ви можете знайти вправи по зняттю затискачів і почати виконувати їх. Якщо вам вдасться розкріпачити своє тіло, ви помітите, що і на психологічному рівні ви стали вільнішими.
  1. Коли ви відчуваєте, що обставини тиснуть на вас, або якісь люди чинять тиск, надіньте на себе невидимий «ковпак». Уявіть, що на вас знаходиться щось прозоре в формі ковпака, що відображає будь-які нападки і негативні імпульси на вашу адресу, а також захищає від ударів долі і негативних подій. Навіть якщо вам здається, що це не працює, ваша підсвідомість сприйме це саме так, як потрібно - стане моделювати поведінку таким чином, що ви будете в змозі справлятися з проблемами.
  1. Іноді буває так, що людина не в змозі впоратися зі своєю сором'язливістю і невпевненістю. Якщо ви зіткнулися з подібною ситуацією, і попрацювати з собою самому ніяк не вдається, ви можете звернутися за допомогою до фахівця. Сьогодні існує чимало центрів по роботі з людьми, котрі відчувають будь-які психологічні труднощі.

Приділіть час і прочитайте цю статтю ще раз, щоб більш точно зрозуміти, що потрібно робити. Після цього негайно приступайте до виконання всього описаного (якщо ви дійсно хочете бути змінені). Почніть хоча б з малого, виберіть щось одне, але зробіть вже сьогодні, ні в якому разі не затягуйте, інакше запал зникне.

Але, одночасно з цим, не варто включатися «на автомат». Завжди пам'ятайте про те, що ви робите і для чого. Впевненість в собі далеко не все, що може зробити ваше життя успішною. Завжди будуть відбуватися не дуже хороші події, траплятися невдачі і якісь каверзні ситуації. Важливо бути до цього готовим - морально, емоційно, психологічно і навіть фізично, а це можливо лише тоді, коли ви залишаєтеся гнучкими в будь-якій ситуації.

Сором'язливість: що це і звідки вона береться?
Як позбутися від сором'язливості?
Сором'язливість: що це і звідки вона береться?
Як позбутися від сором'язливості?
Чому ви відчуваєте ці стани і чого ви боїтеся?
Ви відчуваєте їх з дитинства або знаєте, що вони придбані?
І в тому випадку, якщо це придбано, то що послужило каталізатором, можливо, складні обставини, невдачі, критика або щось ще?
Плюс до цього, задумайтеся про те, чи можете ви усунути причини своєї сором'язливості самостійно або потрібна стороння допомога?
Наскільки просто це буде зробити?
Постарайтеся усвідомити, що в вас самих вам більше за все не подобається і чому?