Як створювати ГІТАРИ GIBSON

Доброго часу доби всім читачам блогу   Твоя-Гітара

Доброго часу доби всім читачам блогу Твоя-Гітара ! Ми знову з вами сьогодні зануримося в історію походження гітар, заповнимо прогалини в музичних знаннях і дізнаємося, як створювалися гітари Gibson і яким чином ця знаменита на весь світ компанія домоглася успіху, що їх інструменти користуються величезним попитом і до цього дня.

Сьогодні немає жодного захоплюється музиканта, який не мріяв би придбати собі музичний інструмент марки Гібсон. І навіть не дивлячись на досить кругленьку суму за оригінал, кожен поважаючий себе гітарист завжди хотітиме цю гітару, яка ознаменувала собою, цілу епоху рок-музики і стала легендою. Чимось вона все ж вабить до себе, є в ній якесь чаклунство.

Засновник компанії Орвіл Гібсон (Orville Gibson) народився в травні тисячу вісімсот п'ятьдесят шість в маленькому містечку Чатогей, штату Нью-Йорк, практично на самому кордоні з Канадою. У 2010 році, населення якого налічувало 2155 чоловік.

Історія торгової марки почалася в кінці далеких 90 років ХІХ століття, коли Орвіл Гібсон почав виробляти мандоліни і банджо в місті Каламазу, штату Мічиган. Мандоліни конструктивно відрізнялися за формою, і це не могло не відбитися на звуці. Саме за цю особливість в 1898 був виданий патент.

У 1902 році була офіційно зареєстрована компанія Gibson, а через 16 років в 1918 від хвороби помер Орвіл Гібсон. Але життя компанії ще тільки-тільки починалася.

Спочатку фабрика створювала гітари з опуклою декою, які отримали назву «арктоп». До 30-х років ХХ століття завод випускав мандоліни і банджо. Інтерес до виробництва гітар у керівництва фабрики з'явився лише в 30-х роках.

Перша електрогітара Gibson ES 150 була випущена в 1936 році. В основі гітари лежала форма акустичної «іспанки» з одним звукоснимателем. На відміну від акустичних гітар , Gibson ES 150 була досить гучною, що давало музикантові перевага над іншими.

На відміну від   акустичних гітар   , Gibson ES 150 була досить гучною, що давало музикантові перевага над іншими

Розвитку компанії завадила агресія нацистської Німеччини. В ті роки з конвеєра зійшло не більше десятка гітар, які були виготовлені з «підручних» матеріалів. Завод займався переважно військовим замовленнями.

Свіжим подихом для Gibson стало те, що в 1944 році її викупила компанія Chicago Musical Instrument Company. Яка менш ніж за 25 років перетворила стару забуту всіма фірму в світового флагмана з виробництва музичних інструментів, але це буде пізніше. У 1944 році новому керівнику необхідно було терміново вживати заходів по відновленню виробництва.

Через п'ять років була випущена нова гітара Gibson ES 175. У той час вона зробила революцію серед електрогітар. Вперше на одній гітарі були встановлені відразу два звукознімача, а також вперше були використані спеціальні «флорентійські» вирізи. За роки випуску гітара була модифікована більш ніж чотирнадцять разів, і користується популярністю до цих пір.

За роки випуску гітара була модифікована більш ніж чотирнадцять разів, і користується популярністю до цих пір

У 1950 році світ побачив найвідомішу і продається гітару Gibson Les Paul. У ній були втілені найпередовіші думки і сучасні віяння моди того часу. Її творець молодий інженер, гітарний віртуоз Лес Пол. Вона стала першою з серії гітар з цільним корпусом. Гітара виготовлялася з двох порід дерева , Мала пристойний вагу. Конструктори у виробництві корпусу використовували червоне дерево і дерево клена. В результаті чого збільшилася довжина звучання нот і зменшилася вага інструменту. Завдяки клену звук гітари придбав особливо гарний і яскравий окрас.

Завдяки клену звук гітари придбав особливо гарний і яскравий окрас

У 50-х роках компанія вирішила довести, що вона не тільки є прихильником класичного стилю в виготовленні гітарних форм, але і може випустити щось сучасніше. Тому в 1958 році вийшла нова «футуристична» лінійка гітар. У той час у них був просто космічний дизайн, конструктори явно перестаралися. У цю лінійку увійшли три гітари: Gibson Flying V, Gibson Explorer, Gibson Moderne.

У цю лінійку увійшли три гітари: Gibson Flying V, Gibson Explorer, Gibson Moderne

Сьогодні найбільш популярними є: Gibson Flying V, Gibson Explorer, а Gibson Moderne залишився в тіні своїх братів. Однак в 1958 ці електрогітари не користувалися особливим попитом, тому в 1959 році їх виробництво було припинено. Вони випередили свій час, але про це ще ніхто тоді й гадки не мав.

Швидше за все відновилося виробництво моделі Gibson Flying V. Це було пов'язано з тим, що таку гітару собі купив гітарист-віртуоз Джимі Хендрікс. У той час його творчість була дуже популярно.

Gibson Explorer почали випускатися вдруге вже 1976 році. Ця подія пов'язана з тим, що в ці роки почав активно розвиватися стиль «хард-рок». Гітаристи, які захоплюються цим стилем, віддають перевагу Gibson Explorer. Такий вибір обумовлений в першу чергу через звук. У ній були встановлені «злі і агресивні» звукосниматели Gibson T500, які за якістю звуку не поступаються активним EMG.

Гітара під назвою Gibson Moderne не мала особливої ​​популярності серед гітаристів. Проте, у деяких відомих музикантів вона є, а дехто на ній грав і досить успішно. Багато колекціонери готові розпрощається з кругленькою сумою, щоб роздобути саме цю модель, правильного року. У 2012 вийшла модифікована електрогітара під назвою Moderne of Doom, прототипом якої була Gibson Moderne.

У 1958 році продажі гітар моделі Les Paul помітно зменшилися, це стало причиною плануванням наступної моделі. Всього через три роки, в 1961 році вийшла в світ знаменита Gibson SG. Абревіатуру SG (Solid Guitar), яка перекладається, як цілісна гітара запропонував Лес Пол. Вона виготовляється з цільної частини червоного дерева. Ця електрогітара багатьом полюбилася через свого досить легкої ваги і тонкого корпусу, який не міг не відбитися на звуці. Звук цього музичного інструменту став «гострий». Як би це не було дивно, але Gibson SG є версією моделі Gibson Les Paul, а об'єднує ці дві моделі тільки загальна електроніка.

У 1984 році завод переїхав з міста Каламазу штату Мічиган в місто Нешвіла штату Теннесі, змінилося кілька поколінь директорів, відкрилися нові магазини, а в іншому все залишилося як раніше. Фірма Gibson продовжує радувати своїх шанувальників прекрасними музичними інструментами, якість яких залишається на найвищому рівні.

Ось така ось цікава історія, друзі! електрогітари Gibson воістину живі інструменти, це класика, за яку не шкода віддати гроші. Якщо ви ще не тримали в руках гітару цієї фірми, то обов'язково як-небудь зіграйте на одній з вищеописаних, і ви тоді самі все зрозумієте.