Як вибрати медіатор для гітари?

  1. Виробник
  2. матеріали
  3. форма
  4. товщина
  5. поверхня
  6. Розмір
  7. колір
  8. Медіатори для гітар різних типів
  9. кілька рекомендацій

Доброго часу доби всім відвідувачам блогу   Твоя-Гітара

Доброго часу доби всім відвідувачам блогу Твоя-Гітара ! Рано чи пізно багато початківці гітаристи стикаються з таким важливим питанням: як вибрати медіатор для гітари? На сьогоднішній день в музичних магазинах досить великий вибір медіаторів на будь-який смак і колір, що подивившись на коробочку з цими пластмасовими штучками, розбігаються очі в різні боки.

Тому з першого разу новачкові буде складно зробити самому правильний вибір, ну хіба що взяти медіатор з якоюсь класною картинкою. Але тут не все так просто, існує багато різних критеріїв, за якими слід робити правильний вибір майбутнього медіатора. Якраз для таких людей буде присвячена ця стаття.

З власного досвіду скажу, що сам колись в перший раз вибрав по картинці медіатор і, причому взяв найтонший, в результаті було незручно грати. Сьогодні я буквально за пару хвилин можу вибрати те, що мені дійсно потрібно і до чого я звик за всі роки гри на гітарі. Тому завжди купую відразу кілька потрібних мені медіаторів, щоб не доводилося звикати до інших. Насправді до медіатора теж виробляється звичка, з часом і Ви це зрозумієте, коли знайдете оптимальний для себе. Для початку візьміть собі по одному медіатора кожного виду. А ось які це види, ми зараз розберемося.

Медіатор (він же плектр) - це тонка пластинка, частіше за все з пластмаси, з загостреним кінцем, яка призначена для того, щоб приводити струну в коливальний стан або ж, простіше кажучи - витягувати звук.

Виробник

Існує досить багато різних фірм, які виготовляють медіатори. До якості виробу чіплятися не доводиться, тому що його конструкція простіше нікуди. Багато гітаристів найчастіше вибирають такі знамениті бренди як: Dunlop, Fender, Gibson, Ibanez і інші. А вибір цей пов'язаний з тим, що робота з такими медіаторами вже надихає.

матеріали

При виробництві медіаторів можуть бути використані наступні матеріали:

  • Тортекс (Tortex) / Дерлекс (Derlex) - має гладке шовковисте покриття, яке довго не зношується. Медіатор з цього матеріалу дуже зручний і має теплим звучанням при грі.
  • Дерлін (Derlin) - покриття медіатора виготовленого з цього матеріалу більш гладке, а звучання яскраве. Підходить для швидкісної гри.
  • Целулоїд - поверхня, відшліфована і гладка на дотик. Цей матеріал добре себе зарекомендував, тому що найкраще підходить для ритмового мелодій і сольних партій.
  • Нейлон - медіатори, виготовлені на основі цього матеріалу, мають перевагу перед іншими, яке полягає в їх м'якості і гнучкості. Поверхня рівна і гладка.
  • Полікарбонат - матеріал, що володіє властивостями, як і дерліна, так і целулоїду. Може навіть віддавати скляним призвуком при певній товщині плектра.
  • Лексан (Lexan) - матеріал схожий на скло, дуже твердий і майже не гнеться. В основному застосовується в медіатори з товщиною понад 1 мм. Володіє ефектом скляного призвука і швидко зношується.
  • Метал - володіє власним додатковим при грі звуком, а медіатори виготовлені з нього підходять найбільше для сильних атак.

форма

  • Standard - найпопулярніший і широко використовуваний вид медіаторів. Для стандартного медіатора характерний м'який звук при грі.
  • Teardrop & Jazz - ці медіатори зазвичай товщі стандартних. Люблять їх за яскравість.
  • Triangle - має форму рівностороннього трикутника. Такий медіатор практичний, тому що можна грати будь-якій його стороною. Найкращий варіант для любителів поекспериментувати.
  • Sharkfin - це універсальний медіатор, який дозволяє використовувати дві сторони для гри. Грати можна як ребристою частиною, так і звичайної стороною як у стандартного медіатора.

Грати можна як ребристою частиною, так і звичайної стороною як у стандартного медіатора

товщина

Мабуть, це найголовніше при виборі майбутнього медіатора і на це слід в першу чергу звертати увагу, тому що в основному від його товщини і буде залежати звучання Вашої гітари. Товщина медіатора буває від 0,38 до 3 мм. При виборі товщини медіатора необхідно враховувати те, що Ви будете грати і як.

  • Тонкі медіатори підійдуть тим, хто хоче отримати м'яке і одночасно акордової звучання.
  • Товсті дають можливість контролю сили удару і атаки і при цьому дозволяють грати з різною гучністю.

А тепер давайте розглянемо медіатори по товщині:

  • 0,38 - 0,65 мм - тонкі медіатори.
  • 0,65 - 0,73 мм - медіатори середнього розміру.
  • 0,73 - 088 мм - товщі середнього.
  • 0,88 - 1,0 мм - товсті медіатори.
  • 1,14 - 3,0 мм - дуже товсті медіатори.

Зазвичай товщину вказують на лицьовій стороні медіатора і виражена вона в міліметрах, а якщо цифри відсутні то, швидше за все, буде використана шкала такого виду:

  • Thin (тонкий)
  • Medium (середній)
  • Heavy (товстий)
  • Extra Heavy (дуже товстий)

поверхня

Рекомендую використовувати медіатори з більш шорсткою поверхнею ніж з гладкою, тому що якщо Ваші пальці під час гри швидко стають вологими, то такий плектр просто може вилетіти у Вас з руки в невідповідний момент.

Розмір

В даному випадку, щоб визначитися який розмір медіатора по площі Вам найкраще підійде, то тут вже відштовхуйтесь від власних уподобань. Найголовніше те, щоб його було зручно і комфортно тримати. Якщо ж Ви збираєтеся виконувати що-небудь швидке, тоді візьміть маленький медіатор.

колір

Асортимент у різних виробників досить широкий і тому кожен знайде для себе відповідний за кольором медіатор. Можете, наприклад, взяти під колір гітари або ж одягу.

Медіатори для гітар різних типів

  • Акустична гітара. Для акустичної гітари я можу Вам порадити взяти м'який медіатор. За товщиною від самого тонкого до середнього. Пояснюю чому. Грати таким медіатором зручно, а звук у нього більш приємний і ніжний, що не характерно для твердого медіатора. На акустичній гітарі струни сильніше натягнуті, ніж на електрогітарі. Граючи твердим медіатором на електрогітарі складності Ви не відчуєте ніякої, а от на акустиці помітите відразу.
  • Електрогітара. Безсумнівно, для електрогітари потрібен твердий медіатор, через те, що струни тут не так сильно натягнуті, як на акустиці. Можете сміливо брати по товщині від середнього аж до самого твердого.

кілька рекомендацій

  • Завжди майте у себе кілька різних за товщиною медіаторів (повірте, вони стануть в нагоді обов'язково), а також повинні бути і кілька запасних, тому що вони, як правило, часто губляться.
  • Якраз щоб не втрачати медіатори і не купувати щоразу нові, придбайте заодно і спеціальний футляр для них, який може бути прикріплений до гітари. Медіатори завжди будуть під рукою, і їх не треба буде шукати по кишенях.

Ось власне і все про медіатори! Сподіваюся, ця стаття допомогла вам. І тепер ви вже знаєте, як вибрати медіатор для гітари. Так що можете ділитися з друзями в соціальних мережах, а також залишайте нижче свої коментарі. Буду тільки радий цьому. Удачі вам!

Рано чи пізно багато початківці гітаристи стикаються з таким важливим питанням: як вибрати медіатор для гітари?