Як онлайн-тести принесли нам більше 100К трафіку на сайт і 150+ нових клієнтів

  1. Проектний менеджмент як він є
  2. Дебют: як Олег Тиньков привів до нас на сайт 80 тисяч чоловік
  3. Тест другий: скільки шлюбів ми врятували
  4. Тест (поки що) останній: захисники і їх музи
  5. висновки

З кінця січня по 22 лютого ми випустили три онлайн-тесту, приурочених до різних дат і ситуацій. За цей час ми пропонували інтернет-користувачам дізнатися, хто вони за версією Олега Тинькова, визначити, які вони коханці, і вирішити, яка з них муза або захисник. В результаті сумарно зібрали понад 80К трафіку на сайт і 900+ шеров в соцмережах. Крім того, після першого тесту до нас за два дні прийшло понад 100 нових клієнтів.

З нашого боку витрати були тільки на закупівлю реклами - по кожному тесту вони склали від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За рахунок тестів ми хотіли збільшити впізнаваності бренду, залучити трафік на сайт і отримати максимальне число шеров в соцмережах.

Ми відразу налаштувалися на те, що тести - це гра вдолгую. Люди бачать нас в репоста у друзів, в рекламі на Facebook, беруть участь в нашому інтерактиві, а в кінці отримують промокод на знижку, що вже підвищує лояльність. Як наслідок, рано чи пізно людина вирішує замовити доставку Grow Food. Нехай не всі користувачі, думали ми, але певний відсоток точно зробить покупку.

Проектний менеджмент як він є

Створення бізнесу, проведення заходу або випуск нового продукту - успіх будь-якого проекту залежить від знань і навичок проектного менеджера.

І знання, і навички, і кейси твоїх конкурентів ми розберемо на онлайн-програмі підвищення кваліфікації в області проектного менеджменту. В процесі навчання ти освоїти мистецтво управління проектами на всіх етапах, навчишся досягати необхідних результатів при обмежених ресурсах і зрозумієш, як мотивувати команду вкладати в проект частину душі.

Поки ти думаєш, у нас діють спеціальні умови на вступ.

Реклама


Дебют: як Олег Тиньков привів до нас на сайт 80 тисяч чоловік

Перший тест, який ми вирішили запустити, був ситуативним і називався «Дізнайся, хто ти за версією Олега Тинькова». Ми зробили його на наступний день після листи Тинькова , В якому глава банку просив своїх співробітників є один раз в день.

Ми подумали, чому б не зробити добре всім: і Тинькова, так як його співробітники будуть швидко є (прийом однієї порції GF в середньому займає 11 хвилин), і співробітникам - вони не будуть голодувати. Тому ми спершу запустили акцію біля офісу Тинькова, а потім зробили онлайн-тест, який добре розійшовся по соцмережах.

Офлайн-історія розвивалася за таким сценарієм: ми приїхали до офісу «Тінькофф» на брендований вантажівці і роздавали безкоштовні обіди (не тільки співробітникам Олега Тинькова, але і всім, хто трудився в цьому бізнес-центрі). Було весело: людям подобалося, вони із задоволенням куштували їжу, фотографувалися з нами і розпитували про сервіс. На вантажівці був плакат з назвою акції «Олегнеузнает», а на коробках з обідами - промокод #tinkoffneuznaet, який давав знижку в 500 рублів.

Звичайно, онлайн-тест - це відверта жарт з питаннями типу «Скільки разів на день ви їсте?», «П`єте ви смузі?» І так далі. В кінці користувач дізнавався, що він / вона - «стартаперів з" Старбакса "», «Чревоугодніца з курортного району» або, наприклад, «Хворий ЗОЖер з мінеральних вод».

Після проходження тесту користувач отримував все той же промокод Tinkoffneuznaet зі знижкою в 500 рублів.

Таргінг на офісну аудиторію, співробітників банків і великих компаній в Facebook і «ВКонтакте». Ось приклади рекламних постів:

За допомогою тесту нам вдалося залучити 80 тисяч трафіку на сайт і отримати близько 450 репоста в соцмережах. При цьому за два дні до нас прийшло понад 100 нових клієнтів - все завдяки тесту.

Також ми активно стежили за коментарями користувачів, щоб зрозуміти, який в цілому був відгук.

Тут нас чекали як позитивні відгуки, так і негативні зауваження, мовляв, піаримося за чужий рахунок. Але позитиву було набагато більше: багато писали, що у нас вийшов вдалий ситуативний кейс з класною механікою.

Але позитиву було набагато більше: багато писали, що у нас вийшов вдалий ситуативний кейс з класною механікою

Працюємо з негативом:

Працюємо з негативом:

Але все ж ми раді, що багатьом сподобалася наша задумка:

Але все ж ми раді, що багатьом сподобалася наша задумка:

Ми завжди намагалися оперативно реагувати на коментарі та публікації про нас - спілкуватися, ділитися промокодом, вислуховувати конструктивну критику. Це частина нашої комунікаційної політики.

Це частина нашої комунікаційної політики

Тест другий: скільки шлюбів ми врятували

Результат першого тесту, та й сам формат такої комунікації з користувачами, нам сподобався, тому вирішили повторити.

Запускаючи тест на 14 лютого, ми вже не переслідували якісь глобальні маркетингових цілей. Хотілося зробити просто щось приємне і лайтовое для наших користувачів. Така собі цукерка, яку приємно затестіть.

У цьому кейсі ми навіть не ставили якихось KPI і майже не заміряли результати. І тим не менше - на сайт прийшло 14 тисяч осіб.

Однак в цьому тесті у нас була інша фішка. Про неї - нижче.

Героями інтерактиву стали Гуру любові, КМС по побаченням і ждунов.

Далі тест вів на сайт Grow Food, де ми привели нетривіальну статистику. Розповіли, скільки пар було врятовано від битовуху, скільки шлюбів - від розлучення. Тому що, писали ми, «тепер не важливо, як вона готує, і що він нічого не забув в магазині». Неважливо, «скільки сердець ми з'єднали» - головне, що «разом з нами люди стали краще».

Статистика була абсолютно правдива. Ці дані зібрав колл-центр у наших постійних клієнтів.

Таргінг тест на молоду аудиторію, користувачів «ВКонтакте» і Facebook.

Тест (поки що) останній: захисники і їх музи

Третій тест приурочили до 23 лютого. До нього ми готувалися заздалегідь і в результаті отримали трафіку навіть більше, ніж на «Тинькова».

Сам тест був трохи трешову: ми пропонували з різних «частин» знаменитостей (ноги, торс, голова, волосся) зібрати свій святковий образ і дізнатися, «який ти захисник» або «яка ти муза для свого захисника».

Таргінг у «ВКонтакте» і Facebook з акцентом на різні фан-спільноти та новинні групи про життя зірок. Для цього підготували спеціальні банери з ребусами на кшталт «Джолі + Тіматі =?».

»

А також рекламні пости такого виду:

А також рекламні пости такого виду:

З цього тесту ми отримали 85 000+ трафіку на сайт і близько 450 шеров в соцмережах.

висновки

Наша головна і основна помилка полягала в тому, що перші два тести ми запускали в умовах колосального дефіциту часу.

Перша ідея з'явилася раптово, і тест ми запускали всього за добу. Чи не спали всі: програмісти, дизайнери, маркетологи. Другий тест - аналогічно, правда, готувалися до нього вже за дві доби. Ну, а до третього підійшли вже більш грунтовно - на запуск був цілий тиждень (тому і отримали найкращий результат).

Ось наша статистика по переходах з тестів на сайт:

Ми на власному досвіді переконалися, що онлайн-тест - ефективний і недорогий інструмент, тим більше, якщо в команді вже є хлопці, яким під силу зібрати якісний інтерактив. Варто покреатівіть над результатами, які бачить користувач при проходженні - і він обов'язково захоче розповісти про тест друзям.

Крім того, в кінці рекомендуємо дарувати користувачеві якусь «плюшки» (в нашому випадку - промокодом зі знижками). Таким чином тести працюють не тільки на трафік, а й здорово підвищують конверсію в Ліди.

На 8 березня ми зробили паузу, змістивши фокус на підвищення лояльності наших постійних клієнтів за допомогою офлайн-активності. Але в майбутньому - і обов'язково при хорошому привід - з радістю повернемося до стратегії ситуативних тестів.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Якщо у вас є, що доповнити - будемо раді вашим коментарям. Якщо ви хочете написати статтю з вашою точкою зору - прочитайте правила публікації на Cossa.

Звичайно, онлайн-тест - це відверта жарт з питаннями типу «Скільки разів на день ви їсте?
», «П`єте ви смузі?
Для цього підготували спеціальні банери з ребусами на кшталт «Джолі + Тіматі =?