Академія Федеральної служби безпеки Російської Федерації

сучасний етап

У 1992 р Вища школа вступає в новий етап свого розвитку. Відповідно до Указу Президента Російської Федерації від 24 серпня 1992 році на базі Вищої школи ім. Ф.Е. Дзержинського і Академії прикордонних військ була утворена Академія Міністерства безпеки Російської Федерації. Уряд Російської Федерації своєю Постановою від 23 серпня 1993 р затвердив Статут Академії Міністерства безпеки Російської Федерації.

Співробітники навчального закладу взяли активну участь в розробці Концепції та Програми розвитку Академії, в створенні необхідної для його функціонування нормативно-правової бази. З цією метою були розроблені і затверджені положення про кафедрах, факультетах та інших підрозділах Академії.

Навчально-методичною радою Міністерства безпеки в зв'язку з проведеною реорганізацією були затверджені нові кваліфікаційні характеристики фахівців - випускників Академії, внесені відповідні зміни в навчально-організаційні документи.

З метою вдосконалення освітнього процесу в Академії було введено викладання ряду нових навчальних дисциплін, збільшено кількість спеціальних і курсів за вибором.

З метою вдосконалення освітнього процесу в Академії було введено викладання ряду нових навчальних дисциплін, збільшено кількість спеціальних і курсів за вибором

Заняття по оперативно-тактичної підготовки.

Особлива увага керівництвом і професорсько-викладацьким складом Академії приділялася приведення змісту та якості навчання у відповідність до потреб практики, в першу чергу поглибленню юридичної підготовки слухачів: в навчальний процес більш активно вводилися сучасні законодавчі та інші нормативні акти, перш за все Закони Російської Федерації «Про безпеку »,« Про федеральних органах державної безпеки »,« Про оперативно-розшукову діяльність ».

Основними завданнями початкового етапу становлення Академії були методичне забезпечення фундаменталізації та гуманітаризації навчання в поєднанні з практичною спрямованістю підготовки кадрів, створення методичної бази для інтеграції спеціальних дисциплін з юридичними, соціально-економічними курсами, інтенсифікація і оптимізація навчального процесу в цілому.

Надалі професійна підготовка кадрів розвивалася в напрямку зближення з загальноросійським освітнім процесом при збереженні власної специфіки та унікальності, приведення її організації та змісту у відповідність до сучасних завдань та умовами діяльності органів безпеки.

Перелік спеціальностей і напрямків навчання, зміст освітнього процесу були скориговані з урахуванням вимог державного і відомчого освітніх стандартів. З 1996 р Академія приступила до навчання по ряду нових спеціальностей і спеціалізацій вищої професійної освіти.

Таким чином було закладено основи, правові та організаційні передумови для подальшого розвитку системи професійної освіти відомства в цілому.

Заняття в класі криміналістики.

Академія успішно розвиває зв'язки з Міністерством освіти Російської Федерації, з рядом найбільших військових і цивільних вузів. Представники Академії входять в Асоціацію юридичних вузів (секція правоохоронних органів), до Громадської ради з проблем військової освіти при Федеральних Зборів Російської Федерації, в навчально-методичні об'єднання вузів з усіх спеціальностей, що викладаються в Академії ФСБ Росії.

У 1996 році на базі Інституту криптографії, зв'язку та інформатики Академії ФСБ Росії створено Федеральне навчально-методичне об'єднання в сфері вищої освіти по УГСН «Інформаційна безпека» (далі - УМО ІБ), що включає більше 200 провідних освітніх організацій Росії.

У 1998 р Академія першою серед освітніх академічних установ спецслужб і правоохоронних відомств Росії успішно пройшла державну атестацію і акредитацію.

Складні завдання докорінної перебудови навчальної, наукової і виховної роботи Академії ФСБ Росії в 1990-х - 2000-х роках вирішувалися під керівництвом генерал-майора В.В. Титаренко, генерал-лейтенанта С.В. Дьякова, генерал-полковника В.А. Тимофєєва, генерал-лейтенанта В.Л. Шульца, генерал-полковника В.А. Власова. Багато в чому завдяки їхнім зусиллям в даний час Академія ФСБ Росії є великим багатопрофільним навчально-науковим центром.

Багато в чому завдяки їхнім зусиллям в даний час Академія ФСБ Росії є великим багатопрофільним навчально-науковим центром

В.В. Титаренко 1991 - 1992 рр.

Титаренко 1991 - 1992 рр

С.В. Дьяков 1992 - 1994 рр.

Дьяков 1992 - 1994 рр

В.А. Тимофєєв 1994 - 1999 рр.

Тимофєєв 1994 - 1999 рр

В.Л. Шульц 1999 - 2000 рр.

Шульц 1999 - 2000 рр

В.А. Власов 2000 - 2007 рр.

Власов 2000 - 2007 рр

В.В. Остроухов 2007 - 2019 рр.

На її кафедрах працюють 40 академіків і членів-кореспондентів, понад 150 професорів і докторів наук, понад 500 доцентів і кандидатів наук. Цей потужний науково-педагогічний склад готує кадри не тільки для ФСБ Росії, а й для Федеральної служби охорони Російської Федерації, Служби зовнішньої розвідки Російської Федерації, Міністерства оборони Російської Федерації, деяких інших відомств, а також здійснює підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації фахівців для органів безпеки. Вчені Академії беруть активну участь в розробці комплексних цільових програм, науковій експертизі і підготовці законодавчих та інших правових актів федерального рівня.

Академія швидко реагує на зміни політичної та оперативної обстановки в країні і світі, веде значну науково-дослідну роботу в інтересах освітнього процесу і практичної діяльності органів безпеки, постійно вдосконалює навчально-методичну базу, розробляє нові форми і види навчання, зберігає і зміцнює кращі традиції захисників Вітчизни.

В даний час Академію ФСБ Росії очолює генерал-полковник Сисоєв Е.С.

Е.С. Сисоєв