Акбаш (Анатолийская вівчарка)

  1. Досьє породи
  2. Історія походження породи
  3. Зовнішній вигляд
  4. психологічний портрет
  5. Зміст і догляд
  6. Цінова політика

Фото: Акбаш (Анатолийская вівчарка)

Досьє породи

  1. Країна походження:

    Туреччина

  2. Класифікація:

    Поза класифікації: ця порода не визнана FCI.

  3. дресирування:

    Акбаш легко звикає до місця проживання і господареві, прекрасно навчається і дресирують. З раннього віку Акбаша необхідно соціалізувати і ретельно виховувати. Ця собака незалежна, до всіх незнайомим людям ставиться з підозрою, з цієї причини ще щеням Акбаша треба привчати до суспільства людей. Вимагає постійного контролю з боку господаря, але при якісній дресируванню акбаш слухняний і спокійний. У ранньому віці він легко дресирується, але виправляти погані звички у дорослого собаки часто буває важче.

    Характер цієї собаки рясніє лідерськими нахилами. Такий вихованець може бути ватажком зграї не тільки серед своїх родичів, а й серед тварин інших видів.

    Акбаш схильний до домінування і зі своїм господарем, саме тому не варто давати слабину в стосунках з собакою. Після тривалого навчання та циклу дресирувань, бажання домінувати все ж збережеться, тому господар повинен постійно показувати вихованцеві, що ситуація під контролем.

    Акбаш більше пов'язаний з тваринами, ніж з людиною, і перш, ніж виконати команду, двічі подумає. Собаки часто самі приймають рішення, як їм діяти в тій чи іншій ситуації, і тому не дуже люблять, коли ними командують. Через це якості анатолийских вівчарок досить складно дресирувати загальноприйнятими методами.

  4. забарвлення:

    Шерсть завжди біла і це не випадково. По-перше, це своєрідна приманка для хижаків: в білосніжному овечому стаді Акбаша можна не помітити і спробувати стягнути вівцю буквально у нього під носом (і природно, отримати потужну відсіч), а по-друге, біла шерсть дозволяє пастуху відрізнити охоронця в стаді від хижого вовка. Назва породи обрано не випадково: в перекладі з турецької «акбаш» означає «біла голова».

  5. Розміри.

    Зріст: пси: 76-86 см, суки: 71-81 см.

    Вага: пси: 54-59 кг, суки: 41-50 кг.

  6. Загальне враження:

    Акбаш - довгонога собака з великою головою і довгим хвостом. Це витончений, але в той же час сильний і мускулистий пес.

  7. Використання.

    Ці собаки багатофункціональні: можуть використовуватися для охорони і патрулювання, полювання на великого звіра і як пастуші.

    Швидкий і моторний акбаш-дог, як і його колега-земляк, кангал-дог, на сьогоднішній день - найзнаменитіші в країні пастухи і охоронці овечих стад. Власне, породу і розводили з цією метою. Акбаш надзвичайно моторний і сильний пес: йому під силу здолати і хижого вовка, і агресивного ведмедя. Пастухи можуть повністю покластися на своїх чотириногих сторожів, які, як правило, самі приймають рішення, як їм діяти в тій чи іншій ситуації.

    З 1978 року акбаш-догів почали вивозити до Північної Америки, де вони відмінно справляються з охороною і пастьбой великої та дрібної рогатої худоби, і до цього дня є вельми популярними серед американців.

  8. Фізичні навантаження:

    Для повноцінного способу життя собаці необхідні регулярні фізичні навантаження, і заняття своєю справою. Простір також є необхідним фактором.

  9. характер:

    При своєму суворому вигляді акбаш-дог має спокійний і м'який характер, вдома він зовсім неагресивний, що допомагає йому і на «роботі», і в побуті. За вдачею ця порода віддана, ласкава, ніжна і в той же час незалежна.

  10. зміст:

    Ця порода абсолютно не підходить для проживання в квартирі, найкращим середовищем для його проживання стане огороджений дворик або сільська місцевість. Для новачків акбаш не підійде, ця собака вимагає ретельного виховання, вмілого індивідуального підходу. Господарю Акбаша необхідно знати особливості поведінки таких собак.

  11. груммінг:

    Акбаш дуже охайний, практично не пахне. Його шерсть необхідно чистити пару раз в тиждень, щоб уникнути сплутування і видалити мертві волосся. Під час линьки необхідно ретельне вичісування підшерстя. Мити дуже рідко, тільки в міру необхідності.

  12. Ставлення до оточення:

    Ця порода схильна до домінування. Акбаш дуже ласкавий і ніжний з членами своєї сім'ї, завжди готовий постояти за них. Собака дуже любить дітей, добре уживається з іншими тваринами в будинку, але до незнайомих людей може бути агресивна. Деякі з них вважають своїми підопічними всіх домочадців, людей і тварин. Але вони можуть вороже ставитися до всіх, хто не входить до складу сім'ї, вважаючи їх небажаними, непроханими гостями.

  13. хвороби:

    Зустрічалися випадки дисплазії тазостегнових суглобів і обсесивно-компульсивного розладу, як і у будь-яких великих, швидко зростаючих порід.

  14. раціон:

    До їжі ці собаки невибагливі.

  15. Тривалість життя:

    11-13 років.

Історія походження породи

Про древніх предків турецького акбаш дога і його кузенів - білих вівчарок відомо мало. Однак є явні історичні вказівки на родинні зв'язки акбаш дога з угорськими, італійськими та іншими білими пастушачими собаками. Кінологи сперечаються, чи є акбаш дог предком європейських білих вівчарок або стародавні римляни привезли акбаш дога з Малої Азії до Італії. Безсумнівно одне: різновиди білої вівчарки жили в різних країнах протягом багатьох століть.

З літературних джерел XVII століття відомо, що в Оттоманській імперії існували дві породи сільських сторожових собак, які охороняли стада. Дві окремі породи пастуших собак існують в Туреччині і сьогодні: це акбаш дог і кангал дог. Хоча є різні думки щодо того, чи є вони окремими породами або різновидами однієї породи, історія ясно говорить, що в Туреччині завжди існувало більш ніж одна породи вівчарок. Деякі вважають, що акбаш дог і кангал дог - це колірні або місцеві варіанти однієї породи. Однак відмінності в поведінці і темпераменті цих собак говорять про те, що у них різний породний статус. Кангал дог, що вважається "національної собакою Туреччини", користується державною підтримкою у вигляді державних селекційних програм і обмеження експорту, а населення вважає його собакою, якій загрожує зникнення.

Акбаш, найімовірніше, походить від європейських пастуших собак, зокрема, угорських, французьких та італійських порід, також серед його предків виявилися мастіфи і хорти. В результаті вийшла відмінна горюча суміш східного темпераменту з європейської розсудливістю і респектабельністю.

Зовнішній вигляд

Довгоногий, з вузькими стегнами, великою головою і довгим хвостом, акбаш є витонченого, але в той же час сильного і м'язистого пса. Шерсть у Акбаша може бути пишною, хвилястою і довгою або коротшою і гладкою (в залежності від клімату, в якому живе пес), але вона завжди білого забарвлення. Шерсть Акбашев складається з двох шарів. Перший - густий і м'який підшерсток, другий - довший і грубіше.

психологічний портрет

Цей великий пес не надто схильний до вираження емоцій, але прекрасно розуміє всі відтінки інтонацій і буде дуже переживати і відчувати себе незатишно, якщо господар вкажіть йому невдоволення або посварить. А ось якщо господар його похвалить і ласкаво потрапляють по загривку (заслужено, звичайно), то він буде вельми задоволений. Якщо з раннього віку собаку правильно виховати, то лаяти її не буде за що.

Собаки з типовим для цієї породи характером і темпераментом завжди впевнені в собі, розумні, сміливі, прихилисті, надійні і віддані, але стримані у вираженні своїх почуттів. У них хороша і довга пам'ять. Акбаш ніколи не забувають образи і завжди пам'ятають друзів. Вони прагнуть охороняти і захищати своїх домочадців.

При виведенні породи акбаш від собак потрібно швидко орієнтуватися в обстановці і самостійно захищати стадо. Акбаш тому часто буває завбачливо обережний, що не можна розцінювати як нерозторопність і безглуздість.

Зміст і догляд

У міських умовах краще не заводити - неминучі розлади психіки, що виражаються в агресивному ставленні до оточуючих. Найкраще Акбаша містити в заміських умовах - у вольєрі.

Це серйозна сторожова собака, не варто тримати його на ланцюгу, в іншому випадку акбаш стане агресивним і некерованим. Якщо акбаш живе за містом, зробіть йому надійно обгороджена ділянка і надайте повну свободу дій на цій території.

Вони не чутливі як до холоду, так і до спеки, невибагливі до їжі, вміють економити сили.

Акбаш - це красива благородна собака, яка все-таки краще підходить для охорони, ніж для ролі звичайного улюбленця родини.

Цінова політика

12-25 тисяч рублів.


Ціна: 12-25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Собаки з однієї категорії

Відео

Анатолийская вівчарка

Анатолийский карабаш

Акбаш - Ось це слони!

Акбаш - молодий і дурний.

Кангал. Планета собак 🌏 Моя Планета