Які пільги покладені учасникам АТО

  1. Житлово-комунальні пільги
  2. Медичні пільги
  3. Соціальні пільги
  4. Пільги в системі освіти

Військовослужбовці, які мають статус учасника бойових дій (УБС) мають право на пільги для учасників АТО. Які надаються пільги учасникам АТО і як їх можна отримати. Військовослужбовці, які мають статус учасника бойових дій (УБС) мають право на пільги для учасників АТО

Щоб отримати пільги від держави, учасник АТО повинен відвідати Соціальний фонд України за місцем прописки. Там видається довідка, яка дозволить отримувати пільги і знижки. Далі слід побувати в кожній інстанції, яка обслуговує платника, і зареєструвати видану довідку.

Далі слід побувати в кожній інстанції, яка обслуговує платника, і зареєструвати видану довідку

Житлово-комунальні пільги

Чинним законодавством передбачена знижка на вартість оплати користування житлом (квартплата) та комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами). Але є і обмеження: держава надає пільгу тільки на 21 м загальної площі житла на кожну особу, яка має право на знижку. Якщо площа перевищує цей показник, то інші метри доведеться оплачувати в повному розмірі. Ветерани військової служби повинні дотримуватися мінімальної кількості споживання, в іншому випадку пільги будуть скасовані.

Пільги на газ і електрику надаються: військовим, дружинам і дітям військових, іншим членам сім'ї, які проживають на одній території.

Медичні пільги

Учасники бойових дій в зоні АТО можуть розраховувати на отримання медичних пільг, а саме безкоштовні ліки, зубне протезування, щорічне медичне обстеження, санаторно-курортне лікуванням або грошовий еквівалент подібного лікування.

Соціальні пільги

Військові мають право на безкоштовний проїзд у всіх видах міського транспорту, тобто в трамваях, тролейбусах, метро та маршрутках. Учасники АТО звільняються від сплати податків, зборів і мит. Також покладено установку телефону в квартиру зі знижкою в 50%. Абонентська плата нараховується також зі знижкою.

Один раз на рік військові можуть розраховувати на поїздку (туди і назад) на поїзді або літаку в межах України з 50% знижкою. Якщо ж пільга не була використана в минулому році, то в наступному році подібна поїздка стане безкоштовною.

У 2017 році військовим пенсіонерам виплачується допомога в розмірі суми, яка перевищує прожитковий мінімум на 25%. Подібні виплати заміщають офіційну пенсію. Кожен військовий отримує надбавку в розмірі 40 гривень для поліпшення умов життя. А під час бойових дій можна розраховувати і на подвійну виплату за статтями: робота за фахом, стаж, вислуга років, стаж роботи в державній структурі.

Пільги в системі освіти

Пільги для дітей учасників бойових дій передбачають можливість отримання безкоштовної середньої технічної та вищої освіти.

На пільги учасникам АТО можуть розраховувати:

- учасники бойових дій, небезпечних акцій протесту і збройних конфліктів;

- діти військових, які брали участь в антитерористичній операції;

- діти, чиї батьки загинули в процесі оборони суверенності і свободи України;

- діти, які мають державний статус переселенців.

Діти, які не досягли 23-х років, отримують соціальні стипендії, безкоштовні підручники і методичні матеріали, проживання в гуртожитках університетів. А в деяких школах країни вже почали діяти пільги на безкоштовне харчування.

Крім цього, органи місцевого самоврядування можуть встановлювати додаткові пільги для учасників АТО. Так, наприклад учасники АТО, в Києві зможуть отримувати такий соціальний пакет:

- щорічна виплата матеріальної допомоги (2500 гривень);

- покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг учасникам АТО і членам їх сімей (незалежно від надання статусу учасника бойових дій) в залежності від кількості проживаючих: 1 людина - 340 грн; 2 людини - 604 грн; 3 людини - 850 грн; 4 і більше осіб - 1083 грн;

- виплата матеріальної допомоги членам сімей учасника АТО на поховання (2500 гривень);

- компенсація витрат на лікування і протезування.

ДЖЕРЕЛО InfoResist

Підтримайте незалежну журналістику