Які види гравірування існують?

Отримувати подарунки приємно всім без винятку, і в свято, і просто так, без приводу. Унікальність і підвищену цінність подарунку - виробу з металу, надає гравірування. Як малюнок вибрати можливо будь-який орнамент або зображення.

Існують кілька видів нанесення малюнків на металеву поверхню: електрохімічний, механічний, лазерний і в ручному режимі.
1. Електрохімічний метод - найпоширеніший. Для нанесення на предмет не обов'язково мати художній талант. Гравірування виконується за рахунок того, що труїть поверхні металу.
2. Ручне гравірування здійснюється за допомогою спеціального інструменту, наприклад, гравера. Тут необхідний досвід роботи з таким девайсом - без цього напис може вийти не чіткою.
На сьогоднішній день багато майстерні надають великий спектр граверних послуг. Лазерне гравіювання є однією з найбільш затребуваних і популярних, але в більшості випадків вона буде, в основному, стандартного виконання. Унікальні написи і малюнки, на жаль, не вийдуть. Таке гравіювання по ціні доступно всім.
Існують кілька видів нанесення малюнків на металеву поверхню: електрохімічний, механічний, лазерний і в ручному режимі 3. Лазерний метод. Самі барвисті, красиві і нестандартні зображення можливі при цій гравірування. Устаткування дороге, як і ціна за виконання робіт. Лише деякі вузько спеціалізовані майстерні можуть надати таку послугу. Наприклад, популярна граверна майстерня в Москві - "Gravpro" в якій працюють справжні професіонали своєї справи.
4. Ручний метод. Фарба в даному випадку наноситься вручну або за допомогою трафарету, тому це найлегший спосіб з існуючих. Мінусом такої гравіювання є те, що напис можна так само просто видалити з виробу за допомогою розчинника або абразиву, тому подібні зображення можуть з часом стиратися.
Давайте детально розглянемо саме широко доступне електрохімічне нанесення.
Які матеріали та інструменти необхідні для даного процесу?
Для роботи зі створення малюнків при електрохімічної гравірування необхідні:
• праска;
• дріт;
• струм 1,5-2 Ампер;
• скотч;
• глянцевий папір;
• альбомний аркуш;
• пластилін;
• соляний розчин;
• ватяний тампон;
• прозорий лак для нігтів.
Все це без зусиль можна знайти вдома або сходити за покупками в магазин. Витрати на здійснення даного процесу не великі, що забезпечує йому широке застосування.
Для бездоганно рівного нанесення гравіювання на будь-яку металеву поверхню необхідно, щоб остання була відполірованою. В іншому випадку, при наявності на ній шорсткостей і нерівностей, малюнок буде спотворений.

Першим кроком у створенні зображення буде завчасна підготовка і роздруківка його на лазерному принтері на глянцевому папері (можна взяти з будь-якого жіночого журналу).
Другий крок - безпосередньо сам метод:
1. За допомогою будь-яких спиртовмісних розчинів знежирюємо і очищаємо робочу поверхню нашого металевого виробу. Після проведення даної обробки намагаємося не торкатися його.
2. Раніше вирізане зображення прикладаємо до металу в планованої області нанесення і покриваємо зверху листом з альбому для малювання, захищаючи їм праска. Щоб уникнути зрушень, краще використовувати пінцет.
3. За допомогою праски пропрасовуємо накладений малюнок разом з поверхнею металу. Для кожного сплаву температура вибирається індивідуально, залежно від властивостей вихідного матеріалу. Починаємо максимальний розігрів близько 3-5 хвилин, далі трохи знижуємо температуру і чекаємо рівномірного прогріву всієї поверхні.
4. Після того, як заготівля повністю охолоне, промиваємо її під струменем води, змиваючи паперовий шар. Фарба тонера, при цьому, залишиться на поверхні. Після виконаної роботи зображення в точності має перенестися на метал. На завершення протираємо ватним тампоном, для видалення залишків паперу.
5. Захистити зворотну поверхню використовуваного матеріалу при травленні допоможе пластилін, який є відмінним діелектриком. Підійде і скотч. Прикріплюємо один з них до сторони без малюнка.
6. Електрохімічне травлення слід проводити в пластмасовій чи скляній ванні, обсяг якої повинен бути в два рази більше, ніж у рідині, в неї заливається. В якості електроліту використовуємо насичений сольовий розчин.
7. Підключаємо проводом з клемами виріб до анода (плюса). Катодом (мінусом) може служити звичайна пластина з нержавіючої сталі, яку в ванні необхідно розміщувати паралельно лицьовій стороні деталі. Підключаємо до джерела струму і включаємо в мережу.
Весь процес може зайняти від 5 хвилин до години. Чим більше площа малюнка, тим довготривала процедура. Процес травлення слід періодично піддавати контролю, виймаючи деталь з ванни, не забуваючи відключати харчування. Такий метод хороший тим, що всі маніпуляції можна виконати вдома, без сторонньої допомоги, і не несучи великі витрати. Мінус один - він підходить тільки для прямих поверхонь.

Які матеріали та інструменти необхідні для даного процесу?