Альянс Банк: погані кредити - 50% портфеля

Фото: astanadaily.kz

Максат Кабаш.

«Рівень непрацюючих позик в банку знизився до 50% з 87% за ці роки», - повідомив Максат Кабаш на прес-конференції в п'ятницю.

«Обсяг прострочених позик, запровізованних і непрацюючих наближався до 87%. Тобто, уявляєте, в 2009-2010 роках, коли банк як би починав своє нове життя, на момент реструктуризації ми зафіксували, що в банку з 10 - 8,5 позик не приносили доходу. Ось така була ситуація », - підкреслив він, передає КАЗТАГ .

За словами банкіра, до непрацюючих позик відносяться «в основному великі корпоративні позики, які були видані в 2006, 2007 і 2008 роках». Тому банком створюється «спеціальна компанія».

«Ця компанія називається« Компанія з управління стресовими непрацюючими позиками », так зване ОУСА ... Ми її відкриваємо. Документи знаходяться на реєстрації. Сподіваємося, в лютому ми її запустимо. Туди ми передаємо порядку 130 млрд тенге ось цих непрацюючих позик », - пояснив М. Кабаш.

Проблемні активи будуть передаватися в створювану дочірню компанію «поетапно».

«Протягом 5 років ця компанія повинна ці об'єкти або повернути назад в банк, або щось з ними зробити: продати, реалізувати, змусити працювати ці активи, які сьогодні не працюють», - зазначив глава банку.

АТ «Альянс банк», згідно з даними комітету з регулювання і нагляду фінансового ринку та фінансових організацій (КФН) Нацбанку РК, займає 8 місце за величиною активів в банківській системі Казахстану. Активи банку на 1 грудня 2012 року складе 589,87 млн тенге, зобов'язання - 556,67 млрд, власний капітал - 33,19 млн тенге. Нерозподілений чистий дохід банку за січень-листопад 2012 року, вийшов в сумі 5,62 млн тенге.

Згідно з даними Казахстанської фондової біржі, станом на 1 жовтня 2012 року АТ «ФНБ« Самрук-Kазина »володіє часткою в 67%, The Bank of New York Mellon - номінальний утримувач 26% акцій банку.

В середньому частка поганих кредитів в банківському секторі Казахстану, за даними найбільшого кредитора UniCredit SpA (UCG), становить 35%. Це найвищий показник в банківському секторі країн Східної Європи і колишнього СРСР.

***

Предметні переговори з інвесторами АТ «Альянс банк» і АТ «Темірбанк» з питання об'єднання двох банків ще не починалися, також повідомив Максат Кабаш.

«Зараз думаємо, як це (об'єднання банків - F) все правильно робити, якщо буде це робитися. Тому що ще остаточних переговорів з кредиторами не починалося. У кожного є свої погляди на цю справу, тому ризиків багато, але і позитивних знаків теж багато в цій справі », - сказав М. Кабаш.

За словами банкіра, в даний час «йдуть роботи за завданням фонду" Самрук-Казина ».

«Ми працюємо з консультантами, які вважають операційні ризики, як буде виглядати новий банк після злиття. Не секрет, скажу, що все це вважається, йде підготовчий процес. Я думаю, що в самий найближчий час має прийти якесь розуміння. Я скажу, що економічна доцільність в цьому очевидна », - зазначив М. Кабаш.

«По ліквідності у цього банку (утвореного в результаті злиття - F) проблем не буде. За частки на ринку це буде немаленький банк, особливо в роздрібному сегменті і в малому і середньому бізнесі », - уточнив глава банку.

«Розрахунки закінчаться в середині лютого», - вважає банкір.

«Я думаю, цей рік у нас буде визначальним: або так, або ні. Тобто або зіллємося, або НЕ зіллємося. Якщо в цьому році ми не зіллємося, то, мабуть, вже не зіллємося », - додав М. Кабаш.

Він також повідомив, що покупців для цих двох банків в даний час немає.

«На жаль, ситуація на ринку така, що сьогодні просто немає покупців, що стоять в черзі, з ціною, прийнятною для акціонера. І не тільки в цьому банку, але і в другому банку немає покупців. Відповідно, може, дійсно є сенс поліпшити ситуацію, що склалася таким методом (об'єднання двох банків - F) і потім вже знайти стратегічного партнера », - пояснив він.

Нагадаємо, в держфонді «Самрук-Казина» розглядаються різні варіанти підвищення ефективності діяльності двох націоналізованих комерційних банків - АТ «Альянс банк» і АТ «Темірбанк», в тому числі і їх об'єднання. Цю ідею підтримують і самі банкіри.