Алмаз камінь (діамант): характеристики, як виглядає, властивості

  1. Камінь з древньою історією
  2. Властивості і основні характеристики
  3. Області застосування
  4. Як з алмазу виходить діамант?
  5. різноманітність кольорів
  6. незвичайні властивості
  7. Цікаві факти

Алмаз - камінь, який можна сміливо назвати самим відомим на всій Землі Алмаз - камінь, який можна сміливо назвати самим відомим на всій Землі. Він володіє незвичайними фізичними характеристиками і вражає своєю красою. З давніх часів він використовувався для прикрас, а іноді навіть виступав в ролі самої твердої валюти. З історією його походження пов'язано багато легенд, а його лікувальні та магічні властивості вражають і донині.

Камінь з древньою історією

Історія алмазів нараховує навіть за найскромнішими підрахунками багато мільйонів років. Багато вчених схильні вважати, що вік цих дорогоцінних мінералів цілком може дорівнювати віку нашої планети. Це пояснює кількість міфів, окутавших його появу. Походження алмазів пов'язують з Індією, куди тисячоліттями відправлялися шукачі самоцвітів надзвичайної краси. Саме там, близько трьох тисяч років до нової ери, ці камені набули широкого поширення. Їх не піддавали ніякій обробці, залишаючи їх в скарбницях в натуральному вигляді.

До європейського континенту мінерал алмаз дістався значно пізніше, коли про нього дізнався Олександр Македонський. Їм був організований похід в Індію, щоб заволодіти досі небаченими коштовностями. Легенда свідчить, що сміливому воїнові довелося вступити в сутичку зі зміями, які стояли на сторожі цих багатств.

І тільки до кінця періоду Середньовіччя в бельгійському місті Брюгге, де була справжня Мекка для людей, що торгували самоцвітами, придумали, як надати алмазу вже звичний для нас блиск і искристость. Його стали піддавати огранювання, і з'явився камінь діамант, що означало «блискучий». Завдяки своїм блискучим гранях, він отримав неймовірну популярність і став цінуватися ще сильніше. Камінь стали добувати в дуже великих обсягах, і індійські родовища виснажені. Але це тільки підстьобнуло активні пошуки нових, і такі незабаром виявилися в Бразилії.

Зараз видобуток ведуть в Австралії, на африканському континенті, в Росії Зараз видобуток ведуть в Австралії, на африканському континенті, в Росії.

Стара назва алмазу у жителів Індії звучало як «фарій», римляни дали йому ім'я «Диамонд». Греки оцінили його якості і стали називати «Адамас», що означало «незламний», «неперевершений», а у арабів його нарекли «Алмас», що в перекладі на російську мову означає «найтвердіший».

Властивості і основні характеристики

Сьогодні існує кілька теорій про те, як утворюються алмази. Наприклад, згідно з однією з них, алмаз в природі з'являється тоді, коли відбувається зниження температури силікатів (з'єднань кремнію з киснем), що знаходяться в мантії кори Землі. На поверхні ж вони виявляються після сильних глибинних вибухів. Крім того, є думка, що ці кристали утворилися при падінні метеоритів в результаті одночасного впливу високого тиску і температури.

Алмаз, формула якого позначається однією літерою С, раніше видобували шляхом дбайливого перемивання морських або річкових розсипів піску Алмаз, формула якого позначається однією літерою С, раніше видобували шляхом дбайливого перемивання морських або річкових розсипів піску. Тоді була невелика ймовірність відшукати такий бажаний кристал, який міг виявитися включенням в інші гірські породи.

Але коли в кінці дев'ятнадцятого століття були виявлені кімберлітові трубки, видобуток стала вестися вже іншим способом. Таку назву отримували ділянки гірської породи, що містять цінні мінерали, які мають вертикальну конічну форму. Але коли в кінці дев'ятнадцятого століття були виявлені кімберлітові трубки, видобуток стала вестися вже іншим способом Цікаво те, як виглядає алмаз в необробленому вигляді, - це дрібні (до 5 мм) частинки, матові і шорсткі. Дрібні кристали можуть зростатися між собою.

Фізичні властивості алмазу відрізняють його від інших мінералів, але ж полягає він тільки з атомів вуглецю. Найдивовижнішими його якостями є наступні:

  1. Щільність алмазу за шкалою Мооса дорівнює 10. Це самий максимальний показник, який підтверджує виняткову твердість алмазу. Обробляти його вкрай складно, тому що він пошкоджує будь-який матеріал, а сам залишається без будь-яких слідів.
  2. Дивна і здатність каменю, яка полягає у виникненні електричних імпульсів, якщо з ним взаємодіють заряджені частинки.
  3. Цікавими є й властивості алмазу протистояти дії сильних кислот. Вони не можуть чинити ніякого впливу, а ось при реакції з розплавами лугу, селітри і соди виникає процес окислення, здатний «спалити» зразок.
  4. Температура плавлення алмазу становить 3700-4000С °. Якщо направити на зразок струмінь кисню, то при температурі близько 800С ° він спалахне блакитним полум'ям. При 1000С ° він згорить, а нагрітий до 2000 С ° у вакуумі перейде в графіт.

Цікаво і будова алмаза, яке пояснює його неймовірну міцність. Кристалічна решітка алмазу має форму куба, на вершинах якого і всередині розташовані атоми вуглецю, міцний зв'язок між якими і наділяє мінерал твердістю.

Області застосування

Застосування алмазу не обмежується використанням в ювелірній промисловості, в якій перевага віддається тільки екземплярам найвищої якості Застосування алмазу не обмежується використанням в ювелірній промисловості, в якій перевага віддається тільки екземплярам найвищої якості.

Застосування алмазів поширене в самих різних областях, серед яких:

  • Медичні прилади та інструменти. У сфері медицини використання прозорих кристалів дуже широко. Завдяки таким приладам, що дозволяє здійснювати тонкі розрізи, прискорюється час загоєння в післяопераційний період. Скальпелі, виготовлені з такого матеріалу, довго залишаються гострими. Структура алмазу робить можливим його застосування в сфері виробництва імплантів.
  • Висока теплопровідність алмазу робить його незамінним для використання в електроніці, щоб не допускати перегріву приладів.
  • Властивості і склад алмаза пояснюють його використання в області телекомунікацій. Його цінують за здатність витримувати перепади напруги і температур.
  • Застосовують його і в гірничодобувній промисловості для додавання ефективності буровому долоту.

Цікаво, що тільки 15% кристалів, які видобуваються у світі, можна використовувати для того, щоб огранувати їх і отримати діаманти. Близько 44-46% є «умовно придатними» для того, щоб піддавати їх огранювання. Відсоток, що видобувається сировини йде якраз на промислові і виробничі потреби.

Як з алмазу виходить діамант?

Багато хто задається питанням, що таке діамант. Насправді це все той же алмаз, тільки підданий огранювання. Обробка відбувається в кілька етапів, в ході яких на кристалі прибираються різні вади. Камені піддаються шліфування та полірування.

Процес ограновування дуже довгий і трудомісткий Процес ограновування дуже довгий і трудомісткий. Щоб надати кристалу потрібну форму і створити рівні грані на поверхні самого твердого мінералу, використовують диски з чавуну, на які нанесено діамантове напилення. Важливо правильно розташувати межі, з огляду на те, як на них буде падати світло. Майстерність огранки полягає в тому, щоб змусити камінь сяяти всіма кольорами веселки. Властивості діаманта дозволяють йому заломлювати промені світла по-різному, що і викликає такий яскравий блиск. Найбільш сильно ці властивості розкриваються при круглої огранювання в 57 граней.

В результаті ограновування розміри діамантів значно зменшуються, але на вартість це не впливає. На роботу з великим зразком можуть піти місяці. Для цього типу каменів використовують три основних види ограновування кристалів:

  • Для обробки камінчиків круглої форми застосовують діамантовий вид. У цьому випадку важливо, щоб витримувався шаховий порядок для трикутних або ромбовидних граней на кожному ярусі.
  • Прямокутні зразки піддаються ступінчастою огранювання, при якій трикутні або трапецієподібні межі йдуть один над одним.
  • Для огранки дрібних зразків застосовується метод «троянди» або «розетки».

Характеристики діамантів розрізняються і за ступенем прозорості. Природні мінерали не можуть похвалитися абсолютною чистотою і мають різні включення. Чим таких дефектів менше, тим вище вартість.

різноманітність кольорів

Більшість помилково вважає, що різновид алмазу обмежується тільки прозорими безбарвними кристалами. Насправді ж існує досить багато різних колірних варіацій, які іноді оцінюються набагато дорожче класичних.

Жовтий діамант зустрічається досить часто Жовтий діамант зустрічається досить часто. Такий колір мінерал отримав завдяки атомам азоту, які проникли в його кристалічну решітку. Чим більш насиченим такий колір, тим дорожче буде коштувати зразок. Є і більш темні варіації, які зустрічаються в Австралії. Там можна зустріти і коньячний діамант, і рудий алмаз.

Синій алмаз - справжня рідкість Синій алмаз - справжня рідкість. Це може бути природна різновид, що одержала свій відтінок через наявність атомів такої хімічної речовини, як бор. Синій діамант може вийти і шляхом облагородження мінералу.

А ось блакитний алмаз (його великі екземпляри) настільки рідкісний, що дозволити його собі можуть тільки власники розкішних колекцій А ось блакитний алмаз (його великі екземпляри) настільки рідкісний, що дозволити його собі можуть тільки власники розкішних колекцій. Найбільш поширеним є алмаз, колір якого став блакитним в результаті нагрівання і підвищення тиску.

Кожен ювелір не проти роздобути в свою колекцію зелений алмаз, який отримав свій колір через природної радіації. Ще рідше можна зустріти червоні алмази. Їх, як рожевий алмаз, добувають на родовищах Австралії.

На цьому види алмазів не закінчуються. Існують навіть чорні і білі діаманти.

незвичайні властивості

Діамантів в старовину приписувалися самі різні дивовижні властивості Діамантів в старовину приписувалися самі різні дивовижні властивості. Навіть сучасні фахівці відзначають неймовірну енергетику цього мінералу. Його вплив на організм людини часто використовувалося для позбавлення від різних недуг, як фізичних, так і психічних. Їх і зараз використовують в наступних областях медицини:

  1. За допомогою цих самоцвітів можна вирішити проблеми з серцем. Камінь допоможе нормалізувати роботу судин і серцевого м'яза, знизить артеріальний тиск.
  2. Позитивний вплив переливаються кристали надають на тих людей, у кого є проблеми з психікою. Вплив каменю зніме стресовий стан, заспокоїть нерви, допоможе нормалізувати сон.
  3. Енергія каменів добре впливає і на жіноче здоров'я, допомагаючи вилікуватися від ряду гінекологічних проблем.
  4. Славиться мінерал і своїми протизапальними властивостями. З його допомогою можна впоратися з проблемами дерматологічного характеру. Надати загальнозміцнюючу дію на всі внутрішні органи.

Щоб відчути на собі цілющу силу каменю, можна на 24 години покласти кристал в воду, а потім пити цей алмазний настій, який зможе зміцнити імунітет і надати тонус.

Магічні властивості діамант проявляє також активно Магічні властивості діамант проявляє також активно. Він стає потужним захисником свого власника, оберігаючи його від будь-якого негативного впливу ззовні. У давнину правителі завжди брали алмаз з собою на бенкети, знаючи, що він зможе запобігти отруєнню. Людині з чистими помислами він зможе подарувати впевненість в собі, благополуччя в особистому житті, успіх в кар'єрі. Його здавна використовували для скоєння магічних ритуалів. Особливо ефективний в цьому випадку камінь жовтого відтінку. Червоний же кристал настільки потужний, що приборкати його вийде не у всіх. А ось білий зможе стати оберегом для будь-якої людини.

Він розкриє свої якості, якщо поєднувати його з золотом і носити його на лівій руці. Кільце дарує чоловікам удачу в грі і успіх у жінок. Красиві сережки або кольє додадуть дамам чарівності і допоможуть знайти любов. Найбільш активно камінь розкриє свою силу перед Овнами, а ось Рибам краще вибрати собі інший талісман.

Цікаві факти

Таємниця алмазу розбурхує багатьох і зараз. Цей незвичайний камінь таїть в собі безліч ще невивчених якостей. З деякими з них пов'язані містичні історії. Наприклад, кристал «Надія» приносив своїм власникам тільки нещастя.

Дивовижними бувають і розміри знайдених самоцвітів. Коли на одному з рудників знайшли алмаз "Куллінан", важив він понад три тисячі карат. Велика популярність, що не дивно, привела до того, що вченим захотілося виготовити його штучну варіацію. Так в ХХ столітті, впливаючи на графіт тиском і температурою, були отримані синтетичні аналоги. Відрізнити їх від справжніх дуже складно. Часто з таким завданням можуть впоратися тільки професіонали.

Щоб відрізнити оригінал від підробки, потрібно звертати увагу на кількість граней (класична ограновування передбачає 57) і їх чітке окреслення без двоїння при розгляданні через лупу, що збільшує в 12 разів Щоб відрізнити оригінал від підробки, потрібно звертати увагу на кількість граней (класична ограновування передбачає 57) і їх чітке окреслення без двоїння при розгляданні через лупу, що збільшує в 12 разів.

  • Справжній зразок неможливо подряпати, навіть провівши по ньому наждачним папером.
  • Якщо тримати його в руці, то він буде залишатися прохолодним, тоді як підробка швидко нагріється до температури тіла.
  • А якщо капнути на поверхню краплю жиру, то вона залишиться без змін, в той час як на підробці вона спочатку розпадеться на менші крапельки.

Незважаючи на дивовижну твердість, вироби з діамантів потрібно зберігати з особливою акуратністю. При забрудненнях промивати їх мильним розчином і тримати окремо від інших прикрас. Не нехтуйте допомогою ювелірів. Вони зможуть перевірити кріплення і очистити камінь ультразвуком.

Як з алмазу виходить діамант?