Ян Тірсен - Приїзд на острів - ЩО ГРАТИ?

  1. Кому грати? - рішуче всім категоріям учнів -
  2. Навіть в комерційній музиці технічні завдання на обличчя - вивчення «Приїзду» не пройде безслідно:
  3. Якщо хочеться грати, але з сольфеджіо біда, або цікаві деталі - відео, де видно руки -
  4. Оркестровий оригінал:

Легка ефектна п'єса для фортепіано в стилі комерційного мінімалізму, «Приїзд» повинен бути в аптечці кожного викладача, що займається з дорослими і підлітками. Колеги, на цю запальну п'єсу-виручалочка масового ураження ви будете молитися.

Французький композитор Янн Тірсен відомий музикою до фільму «Амелі», яку сильно заграли дорослі піанінщікі. При цьому у Тірсена є маса прекрасного, крім «Амелі», як ось ця музика «Приїзд на острів» (L'arrivée sûr l'île) з альбому Le Phare ( «Маяк», 1998 рік) в зручному і класному фортепіанному перекладенні. Я хвацько граю її своїм учням - і цю музику відразу люблять, хочуть, і можна кричати «продано!»

В основі п'єси повторення патернів, які композитор полоще за всіма можливими акордам в найлегшій тональності ля-мінор. А значить :

Кому грати? - рішуче всім категоріям учнів -

- дітям, дорослим і підліткам просунутого рівня на блиск, швидкість і ефектність швидкого, а краще стрімкого темпу. Розбір для них буде найлегшим, залишиться лише одне завдання - «вихілять» темп. Про красу фрази тут думати тимчасово будемо; в даному стилі потужний темп замінить красу 🙂

- учням середнього рівня, починаючи з 3-4го років навчання. Розбір завдяки повторам займе досить невеликий час. Чи залишиться зосередитися на придбанні навичок відносної швидкості; темп може бути від помірного і вище, приблизно темп швидкого вальсу.

- тим, хто повертається до фортепіано після довгої перерви - дуже добре в якості повільного вальсу.

- нарешті, найголовніше і потрібне для нас: «Приїзд на острів» - ідеальний варіант для важких випадків підліткового дармоїдства і дорослої зайнятості, коли часу на заняття немає. Сміливо давайте його тим, хто після досягнення 13 років покотився по похилій або втратив мотивацію до класики. П'єса відмінно підніме самооцінку і врятує, якщо потрібно, щоб хоч щось на іспиті зіграв.

Навіть в комерційній музиці технічні завдання на обличчя - вивчення «Приїзду» не пройде безслідно:

- Техніка Вальсова акомпанементу «бас-акорд» з великими переносами лівої руки підготує старанних початківців (3й рік наприклад) до вальсу Шуберта і Шопена.
- Права рука в п'єсі активно працює над арпеджіевой технікою.
- Вони грають в повільному темпі можна познайомити знову таки з фразировкой, напрямком фрази, сильною часткою і наступними за нею слабкими.
- Багато дорослих жваво цікавляться гармонією, задають питання, як влаштована музика. При відсутності сольфеджіо на прикладі п'єси можна розібрати тональність ля-мінор, основні функції акордів / арпеджіо, відхилення, поняття паралельних акордів.

Якщо хочеться грати, але з сольфеджіо біда, або цікаві деталі - відео, де видно руки -

Якщо хочеться грати, але з сольфеджіо біда, або цікаві деталі - відео, де видно руки -

Оркестровий оригінал:
Грає моя учениця 13 років, після 2-х років занять:
Доросла учениця, 30 років, з музичною школою в дитинстві, після довгої перерви

J'enseigne le piano aux enfants et adultes de tous niveaux dans mon école de musique "Si Facil 'la musique" à Bois Colombes / Asnières-sur -Seine. Je produits les arrangements et les partitions de piano de haute qualité pour des chansons et musiques de film // У блозі ділюся багатим досвідом і репертуаром, надаю швидку фортепіанну допомогу, наповнюю репертуарну аптечку, пишу кавери, перекладання, професійні ноти на замовлення. В основний час займаюся фортепіано з дітьми і дорослими в Парижі. Дивитися всі записи автора Masha Sharova

Кому грати?