Андрій Макаревич

  1. З нотами не заладилося
  2. Перші акорди Макаревича
  3. музиканти спецшколи
  4. Жертва «ідеологічної чистки»
  5. першовідкривачі
  6. Музикант, кулінар, бізнесмен ...
  7. велелюбний рокер

Андрія Макаревича насамперед знають як засновника легендарної   «Машини часу»   , З якої він пройшов шлях від музичного підпілля до статусу метра вітчизняного року Андрія Макаревича насамперед знають як засновника легендарної «Машини часу» , З якої він пройшов шлях від музичного підпілля до статусу метра вітчизняного року. Але відомий музикант талановитий, як і «положено» справжньому творцеві, багато в чому. Він пише вірші, музику і картини, а ще займається продюсуванням, роботою на телебаченні і підводним плаванням. І це далеко не все, у чому розкривається особистість Андрія Вадимовича.

З нотами не заладилося

Андрій Макаревич з'явився на світло 11 грудня 1953 року в родині відомого архітектора, професора столичного архітектурного інституту, автора кількох пам'ятників. Мама Андрія присвятила життя вивченню туберкульозу, Андрій Макаревич з'явився на світло   11 грудня   1953 року в родині відомого архітектора, професора столичного архітектурного інституту, автора кількох пам'ятників була доктором медичних наук. У будинку часто музицировали. Хоч батько музичної освіти не мав, але прекрасно підбирав на фортепіано різну музику від джазу до класики, тому і перші музичні досліди хлопчик проводив за цією ж клавіатурою. Він намагався на слух відтворювати мелодії, особливо його надихнула композиція з фільму «Останній дюйм». Дитині навіть найняли приватного викладача музики, але відносини з вчителькою якось не склалися. Вона настійно рекомендувала йому вчити ноти, а вони викликали у Андрія стійке неприйняття. Дуже швидко вчителька відмовилася займатися з таким підопічним і того направили в звичайну музичну школу. Андрій протримався там цілих два роки, але на цьому «роман з музикалке» закінчився.

Перші акорди Макаревича

Йому подобалося награвати важкі мелодії і ритми, які він чув на заборонених пластинках, привезених татом із зарубіжних відряджень. Йому подобалося награвати важкі мелодії і ритми, які він чув на заборонених пластинках, привезених татом із зарубіжних відряджень Звичайно, це були рокери. У середніх класах у Андрія Макаревича прокинулася тяга до поезії. Він навчався в престижній школі з упором на вивчення англійської мови. Разом з однокласниками він почав складати пародійні рядки на радянську ідеологію. Хлопці записували ці віршики в спеціальні зошити і пускали для розваги по рядах парт. Одного разу на час канікул один з приятелів дав Андрію гітару і показав, як брати три найпростіших акорду. Хлопець зрозумів, що з їх допомогою він зможе зіграти пісні Володимира Висоцького і Юрія Візбора. Тоді за період канікул він стер всі пальці, щоб сяк-так навчитися грати.

музиканти спецшколи

Справжнє пісенна творчість у Андрія Макаревича почалося в 8 класі. І знову не обійшлося без участі батька, який в той час привіз з чергового відрядження платівку The Beatles . Будучи дорослим, музикант згадував, що у нього тоді було відчуття, ніби щось стало незворотнім змінюватися після почутої музики, вуха звільнилися від вати, і почалася ера бітлів. Ліверпульську четвірку Макаревич слухав до і після школи, вихідні дні безперервно, чому батьки виганяли його Справжнє пісенна творчість у Андрія Макаревича почалося в 8 класі з магнітофоном на балкон, де той включав звук на всю потужність, щоб рок-музику могли почути всі перехожі.

Під впливом бітлів тоді виявилися всі знайомі Андрія Макаревича. Оскільки в спецшколі грунтовно вивчали англійську мову, то ні в кого з учнів проблем з відтворенням пісень і навіть твором каверів не виникало.

Під враженням від творчості The Beatles Макаревич створює в 1968 році свою першу «четвірку» під назвою The Kids, до якої увійшли двоє юнаків і дві дівчини. Через рік дівчат попросили пересісти в зал для глядачів, а їх місце зайняли хлопці з сусідньої школи. Назва The Kids трансформувалося в Time Machines. Хлопці поставилися до свого колективу з усією серйозністю - кожен день збиралися на репетиції і записали платівку, в яку увійшли 11 англомовних пісень. А 1969 рік став роком народження першої радянської рок-групи.

Жертва «ідеологічної чистки»

Як відомо, у рок-музики в Радянському Союзі був підпільний статус, займатися цим професійно годі було й мріяти, тому після школи Андрій Макаревич відправився в МАРХИ, щоб піти по стопах батька. Як відомо, у рок-музики в Радянському Союзі був підпільний статус, займатися цим професійно годі було й мріяти, тому після школи Андрій Макаревич відправився в МАРХИ, щоб піти по стопах батька Він чудово малював, в інституті у нього були прекрасні викладачі, тому Макаревич каже, що він не музикант, який малює, а художник, який займається музикою.

Навчання складалося вдало доти, поки в процес серйозно не втрутилася рок-музика. Time Machines не зупиняли своєї діяльності, регулярно збиралися на «квартирники» і проводили підпільні концерти. Це вже точно не фарбували радянського студента-комсомольця. Після чергової «ідеологічної чистки» в архітектурному інституті Андрія Макаревича виключили з вузу в компанії з іншими довговолосими студентами.

Любителю рок-н-ролу довелося шукати роботу. Вдалося влаштуватися в проектний інститут, який займався розробкою будівель культури. Колектив «Гіпротеатр» Любителю рок-н-ролу довелося шукати роботу поставився до захоплення Макаревича лояльно, фізично не переобтяжував. Хоч в ті роки його група і перебувала в глибокому підпіллі, проте популярність в певних колах вже мала. Перші нелегальні пластинки Time Machines щосили поширювалися по Москві і Ленінграду (Санкт-Петербургу), а Макаревич перейшов від англійських пісень до росіян.

Прогресивна столична публіка була в захваті від легкого аллегорізма лірики Макаревича і з задоволенням йшла на «квартирники» і незаконні концерти. Не один день довелося провести Андрію в КПЗ в молоді роки. Міліція приїздила на виступи регулярно і забирала в ділянку для з'ясування імен організаторів сейшени та розповсюджувачів квитків. Природно, довести, що квитки купувалися, було майже неможливо, тому через пару діб молодих людей відпускали.

першовідкривачі

З кожним роком популярність тепер уже «Машини часу» росла, Андрій Макаревич відновився на вечірнє відділення в інституті і продовжував роботу в «Гіпротеатр». Рокерських напівлегальне існування групи виявилося цілком стерпним, але в 1979 році колектив спіткала чергова зміна учасників, З кожним роком популярність тепер уже «Машини часу» росла, Андрій Макаревич відновився на вечірнє відділення в інституті і продовжував роботу в «Гіпротеатр» і Макаревича довелося шукати нових музикантів. З «тіні» група вийшла через рік, коли «Росконцерт» запросив колектив офіційно влаштуватися на роботу. Вчинок з боку організації, треба сказати, сміливий, але прибуток від концертів популярної групи була настільки висока, що не завадило навіть відсутність визнання «Машини часу» з боку ЗМІ.

У 1981 році «машиністи» з'явилися на екранах, коли вийшов музичний фільм Олександра Стефановича «Душа». У ньому популярні пісні групи прозвучали у виконанні Софії Ротару . Тут же на адресу колективу посипалися докори в конформізмі, спочатку за те, що перейшли на роботу в «Росконцерт», потім за те, що взяли участь в масовому кіно. Андрій Макаревич ніколи не реагував на подібні випади, адже незабаром все радянські рокери виявилися в «Росконцерте», а згодом в кіно стали зніматися навіть Борис Гребенщиков і Виктор Цой . Тому «Машина часу» торіла шлях собі та іншим.

Музикант, кулінар, бізнесмен ...

Після розпаду Радянського Союзу в житті Андрія Макаревича почався період ще більш бурхливої діяльності. Його група беззастережно була визнана лідером рок-руху, концерти збирали аншлаги на стадіонах, альбоми виходили за кордоном, а сам Андрій Вадимович спробував себе на телевізійному поприщі. Перший канал запропонував йому стати ведучим програми про кулінарію, він подумав над ідеєю і запропонував не просто ділитися з глядачами Після розпаду Радянського Союзу в житті Андрія Макаревича почався період ще більш бурхливої діяльності своїм кулінарним досвідом, а запрошувати в студію-кухню відомих діячів мистецтва. Цього Макаревича теж здалося мало. Слідом за програмою «Смак» з'явилася однойменна ТВ-компанія, яка в 1990-ті роки виробляла близько 15 телевізійних проектів.

Тоді ж Андрій Макаревич захопився бізнесом і став ресторатором, співвласником стоматологічної клініки і навіть власником мережі магазинів, що спеціалізуються на підводному спорядженні. Крім цього, музикант знімав фільми про підводний світ, писав книги, випускав збірники віршів, організовував власні художні виставки, продовжував їздити на гастролі, записувати нові альбоми, займатися продюсуванням, брати участь у благодійних заходах.

А на початку нового століття Андрій Макаревич створив «Оркестр креольського танго», який експериментує з американської естрадно-джазовою музикою 1950-х років. Андрій Вадимович по-іншому глянув на ранню творчість групи «Машина часу» і з «Оркестром» записав альбом «Стара машина» з піснями в джазовому аранжуванні.

велелюбний рокер

Як і багато справжні рокери, Андрій Макаревич не приховує своєї любвеобільності. Зізнається, що за своє життя зазнав безліч красивих жінок, але єдиною так і не зустрів. У Андрія Вадимовича є позашлюбна дочка Дана, яка народилася в 1975 році і зараз живе в США. Як і багато справжні рокери, Андрій Макаревич не приховує своєї любвеобільності Перший раз він одружився в 1976 році на Олені Фесуненко - дочки відомого журналіста. На жаль, незважаючи на шикарні для молодят СРСР побутові умови, їх шлюб тривав лише три роки. Кілька років Макаревич насолоджувався холостяцьким життям, поки в 1986 року не пов'язав себе узами з Аллою Голубкиной, яка в наступному році народила йому сина Івана (зараз досить успішний актор). Але і цей шлюб не витримав трирічного кордону. Далі були нові романтичні відносини з представницями шоу-бізнесу і ЗМІ. Одна з них - Анна Різдвяна (прес-аташе його групи) у 2000 році народила доньку Анну. Ще сім років Андрій Вадимович прожив зі стилістом Наталією Голуб. Здавалося, музикант знайшов тиху сімейну гавань, але в 2010 році і цей союз розпався. Подейкували, що Наталя кинула чоловіка заради латиноамериканського коханого. Залікувавши душевні рани, Макаревич пустився в нове романтичне плавання зі співачкою Марією Кац, відомої своєю участю в Євробаченні 1994 .

ФАКТИ

У дитинстві Андрій Макаревич захоплювався метеликами і зібрав унікальну колекцію цих комах. Крім цього, він мріяв вивчати змій і навіть тримав кількох будинку. У дитинстві Андрій Макаревич захоплювався метеликами і зібрав унікальну колекцію цих комах В 4-му класі хлопчик захопився підводним плаванням, а пізніше ще й гірськими лижами.

***

У 1974 році «Машину часу» запросили на зйомки комедії «Афоня». Георгій Данелія хотів показати музикантів, які заробляють на життя вуличними концертами, і попросив помічників знайти сучасний популярний колектив. На жаль, цензура не пропустила цей епізод в кінцеву версію фільму, групу показали тільки кілька секунд. Але в кінострічці звучала пісня «Машини часу», за яку Андрія Макаревича виплатили гонорар в 500 рублів. Його відразу ж витратили на покупку німецького магнітофона «Grundig».

***

Через свою принципову позицію щодо подій в Україні Андрій Макаревич зазнав цькування в Росії. Деякі державні діячі навіть виступали з вимогою позбавити його колишніх нагород і громадянства. Скасовувалися концерти Макаревича, в пресі була організована проти нього ціла інформаційна кампанія. На захист музиканта висловилися багато діячів культури, а Алла Пугачова звернулася з цього приводу з листом до глави держави.