Андрій Жіліховскій: «Я намагаюся виправдати своїх героїв, а як по-іншому?»

6.09.2018

Провідний соліст Большого театру про звук ДСО РТ, радах Валентина Гафта та роботі з співачками з Татарстану

Одним з головних героїв нинішнього open air Олександра Сладковський біля Палацу хліборобів став баритон Андрій Жіліховскій. Артист, чия кар'єра бурхливо рухається вгору (співає в Парижі і Лондоні, підписав контракти з «Метрополітен-опера»), брав участь в «Казанської осені» в третій раз. В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Жіліховскій розповів про головні чинники успіху для оперного співака, репетиціях Дмитра Чернякова і спілкуванні з Аїдою Гарифуллин.

В інтерв'ю «БІЗНЕС Online» Жіліховскій розповів про головні чинники успіху для оперного співака, репетиціях Дмитра Чернякова і спілкуванні з Аїдою Гарифуллин

«Поганому танцюристу мікрофон ЗАВАЖАЮТЬ»

- Андрій, в чому різниця для співака - чи виходити йому на сцену у виставі оперного театру або виступати на свіжому повітрі в гала-концерті, подібному тому, що пройшов 30 серпня в Казані?

- На open air приходить зовсім різна публіка, в тому числі і непідготовлена. В театр же люди приходять зазвичай так: купили квиток, заплатили гроші, знають, куди йдуть, одяглися красиво, навіть прочитали сюжет опери, якщо з нею не були знайомі. А тут все інакше - йшли повз, почули музику, задалися питанням: а що там відбувається?

І ось маестро Сладковський якраз дуже добре вміє притягувати до себе увагу публіки. Це дуже важливий, можна сказати, найважливіший нюанс в таких проектах. Ми ж, в принципі, розважаємо людей, якщо можна так сказати, ми з цієї сфери ... Може бути, це жорстко, але так воно і є. Ми повинні думати про глядачів, тому потрібно придумувати щось особливе і вести себе трохи вільніше, ніж в театрі. Так, стилістично, музично має бути все дуже чітко, як потрібно, тому що є і професійні люди в аудиторії, але акторський комплекс потрібно трошки акліматизувати саме для такого проекту.

- Цього року «Казанської осені» пощастило з погодою, але так буває далеко не завжди. Голос не страждає через таких виступів?

- І в гарну погоду, і в погану, і як хочеш ... Поганому танцюристу мікрофони заважають. Це нікого не хвилює: хороша чи погана погода, треба виходити і робити свою справу добре, любити своє ремесло. В цьому і весь секрет: або ти любиш, або робиш послугу людям. Виходиш - ой, щось у мене болить, у нас тут погана погода, дощ, вибачте нас ... Не можна так! Взявся, вийшов на сцену і роби все як потрібно. Я пам'ятаю, три роки тому, коли ми перший раз до вас потрапили на «Казанську осінь» і був вечір оперети, взагалі така холодрига стояла: ми співали - пара йшла, грілися як могли за лаштунками, поки колеги співали, потім виходили, швиденько виконували свою арію і назад. Бідні оркестранти!

- І все-таки чи можна говорити, що подібні оперні гала для співака - це свого роду вид активного відпочинку ...

- Ні, ніякого відпочинку!

- ... в порівнянні з тим, коли ви готуєте важливу театральну прем'єру?

- Ми тільки що випустили в Великому театрі «Богему». Ми її довго готували - півтора місяця. Дуже хороший вийшов проект ... Що можна сказати? За весь спектакль ти співаєш одну арію, максимум дві арії, а потім відпочиваєш. Тут же 10 творів - найскладніших арій! Який відпочинок? Це ж не відпочинок. Все дуже складно! Але в цьому і вся фішка, щоб люди не розуміли, щоб публіці здавалося, що все це дуже легко: що Фігаро, що Роберт, що Онєгін, що Еськамільо ... Це найскладніші твори для баритона, але вони повинні бути настільки легко подані, щоб люди подумали: все добре, так легко виходить! В цьому наша робота.

«Я ХОЧУ СКАЗАТИ, ЩО У ВАС ОДИН З КРАЩИХ ОРКЕСТРОВ В РОСІЇ. ЦЕ АБСОЛЮТНА ПРАВДА! »

- Поділіться враженнями від роботи з ДСО РТ, тим більше що ви зустрічаєтеся з оркестром Олександра Сладковський вже не в перший раз.

- Я хочу сказати, що у вас один з кращих оркестрів в Росії. Це абсолютна правда! Був сильно здивований, коли в 2015 році опинився в Казані, почав співати, а вони почали грати: вау! Нещодавно співав в Англії «Дон Паскуале» - 14 вистав з Лондонським філармонічним оркестром. Він вважається кращим в світі. Чесно кажу, ви недалеко: абсолютно класний звук. Це високий клас!

- А які для оперного соліста критерії того, що відрізняє хороший оркестр від поганого?

- Чесно кажучи, складно сказати в двох словах. Приходиш, хтось співає - і ти можеш сказати, що це добре, а це погано. А чому? Якщо це круто, то нічого не заважає, є емоції, глибина. Якщо щось не те, це відразу помітно - б'є по вухах, глушить солістів, немає нюансів, немає музикальності ...

Багато критеріїв, багато моментів, з яких складається в принципі весь концерт або оперний спектакль. Ми оперні співаки, повинні співати голосно, щоб озвучити зал. Але є важливий нюанс: у великих залах чим голосніше співаєш, тим гірше іноді тебе чути. Тому треба співати своїм голосом, треба думати про музичність, про стилі, про те, кого ти зараз співаєш: Моцарта, Чайковського і так далі. Те ж саме і з оркестром. Композитор написав - ніби все грають однаково, але один оркестр грає це так красиво, а інший грає «як написано». У цьому вся різниця.


«МИ ГОСПОДАРІ СЦЕНИ І ПОВИННІ ПРО ЦЕ ПАМ'ЯТАТИ»

- В якості соліста Большого театру ви, здається, працювали з усіма відомими драматичними режисерами, які ставили тут опери за останній час: Бородін, Женовач, Писарєв, Тумінас. Що дає артистові цей досвід?

- Дивіться, ці великі режисери, коли потрапляють в музичний театр, самі починають захоплюватися. Я пам'ятаю дуже яскравий момент, який був в моєму житті три або чотири роки тому: був вечір, присвячений благодійному проекту, і Євген Миронов організував це все у нас на сцені у Великому театрі. Були Валентин Гафт, Ігор Верник, Юлія Пересільд і багато інших чудових актори. Вони сиділи прямо на сцені, а ми виходили і співали. В кінці співали дует Євгенія Онєгіна і Тетяни.

Валентин Гафт сидів прямо поруч зі мною. І я розумію, який велетень сидить, а ти повинен грати і співати. Спочатку була якась незручність: робиш рух, а сам думаєш, що це буде смішно, невчасно, не в тему. У підсумку відпустив себе, просто пережив ці 15 хвилин. А Гафт потім підходить і каже: «Хлопці, це найкраще, що взагалі може бути. Ви зрозумійте, ми просто говоримо, ми просто щось робимо, а ви це передаєте настільки смачно. Це музика, це все емоції ». Я кажу: «Але я так переживав, коли ви поруч». Він відповідає: «Та киньте взагалі, не думайте про нас». Знаєте, це відразу підбадьорило.

- З тих пір у вас немає ніяких акторських комплексів?

- В принципі, ніколи не страждав щодо якихось акторських моментів, у мене, слава богу, все в порядку з цим, але коли чуєш подібні слова від таких метрів, то це відразу додає впевненості в собі. А ми повинні бути впевнені в собі, не бути, знаєте, павичами на сцені. Якщо немає впевненості, то виходиш таким трошки зашуганому, а все-таки ми господарі сцени і повинні про це пам'ятати.

- А в епоху режисерської опери постановники розуміють, що співаки - це господарі оперної сцени?

- Хто як. Зараз багато режисерів думають, що вони керують усім, що вони головні, що вони все вирішують, ставлять що хочуть і як хочуть. Але є і розумні режисери, їх досить багато ...

- Тобто все-таки бентежать режисери, які перш за все самовиражаються в оперному театрі?

- Вони мене дратують. Не можна псувати музику. Розповім коротку історію. Оперна прем'єра в одному дуже солідному європейському театрі. Ми співаємо, а режисер читає (він же не знайомий з музикою, з клавіру, з нотами, просто на листочку формату А4 написаний текст) і каже: «Ви розумієте ось це все? Давай ще раз. Ні-ні-ні, ми говоримо про це, але ми робимо це іншим, тому що у нас історія інша ». І мене це відразу збентежило ... А навіщо ми тоді ставимо це все? Придумайте новий сюжет, напишіть нову оперу і ставте як хочете. Чому ми співаємо про це, розповідаємо про це, а поводимося взагалі по-іншому і робимо іншу історію. Не можна ж так.

Тому мене дратує, коли режисери поводяться як хочуть, все-таки музику треба поважати, треба поважати композитора і лібретистів. Це генії. Пушкіна, наприклад, як можна переробити?


«Я ВСІМ СВОЇМ КОЛЕГАМ КАЖУ: ХОЧА Б РАЗ В ЖИТТІ попрацювати з Чернякова»

- Але ж ви часто працюєте з великим і жахливим російським режисером - Дмитром Черняковим, а його часто саме в цьому і звинувачують. Ви з ним робили і «Іоланту» в Паризькій опері, знаменитого «Євгенія Онєгіна» в Великому, в новому сезоні буде «Заручини в монастирі» в Берліні ...

- Ні, тут я не згоден, тому що з концепцією Дмитра Чернякова можна погоджуватися, можна не погоджуватися, але у нього ніколи не буває такого, що співаєш про одне, а робиш інше. Так, він трактує сюжет по-різному, але розповідає цю історію. Ти говориш: я пішов, я тебе люблю. Але це можна сказати і подати абсолютно по-різному. Черняков ніколи не змінює сюжет, артисти роблять те, що написано. На 99 відсотків у Дмитра саме так. Ми не ставимо «Іоланту», при цьому займаючись якоюсь нісенітницею на сцені. Все співаємо, все виправдовуємо, але по-різному. Черняков не змінює Пушкіна.

- Хіба в «Онєгіні» він не дозволяє собі деяких вольностей в трактуванні сюжету?

- Я всім своїм колегам кажу: хоча б раз в житті попрацюйте з Черняковим, ви зрозумієте, що значить хороший режисер і як він ставиться до музики. Я пам'ятаю, коли ми в перший раз ставили «Онєгіна», він говорив артистці, яка співала Тетяну: Тетяна виходить, грає та сама музика, віолончель, тема продовжується в тобі, ти повинна взяти цю тему і через себе далі пронести ...

Черняков знає клавір, кожного співака, і навіть в хорі, в оркестрі і в міманса знає всіх по імені ... Це не те що людина прийшла: давайте, я зараз придумаю яку-небудь історію! Він настільки підготовлений, він настільки знає, чого хоче! Придумує нову постановку, новий спектакль, але, повторюся, ніколи не змінює основи. Єдине - в «Онєгіні», пам'ятаю. «Тепер заходьте!» - каже перед дуеллю Зарецький - асистент Ленського. А у Чайковського написано: «сходити». Але все відбувалося в приміщенні, і він закрив двері ...

- Але ж у Чернякова в спектаклі Ленський вмирає на дуелі випадково ...

- Так, але, розумієте, про що йде мова: Черняков не зробив так, що смерть - це не має значення. Мовляв, давайте поміняємо, що не буде смерті, не буде дуелі. Ні, але він подумав: слухайте, ми ж не знаємо, як це - стріляти в людину, тому що той сказав дурість, ми ж зараз так не робимо. Але він залишив смерть, всю історію ... Онєгін почав мандрувати, тому що вбив одного. Друг загинув. Черняков не закрив швидко очі на це, придумавши нову тему. Все так, як є.

Він зробив так, щоб ми все розуміли, але стер часові межі: це не тоді і це не зараз, ніхто не знає, яка ця постановка - стара або нова, класична або сучасна. Вона просто розповідає якусь історію - і все. І в цьому суть, щоб ми в XXI столітті сприймали, чому загинула людина. Хоча я дуже люблю і класичні постановки, куди люди ходять, як у колишні часи, щоб доторкнутися до певної епохи.

- А чому, на ваш погляд, навколо Черняковский «Онєгіна» було стільки шуму і навіть скандалів?

- Тому що, якби він був ніякий, нічого б не було. Я співав в Ісландії Онєгіна. Пам'ятаю, режисер приходить в перший день і розповідає, що в 2008 році Великий театр привіз «Онєгіна» в «Опера Гарньє». І європейці (а режисер був італійцем) прийшли подивитися: ну що там відсталі російські, придумали якісь нові режисерські фішки? І ось враження цього італійця від вистави: «Я подивився на це все і подумав: це ми, всі європейські режисери, в якийсь дірі, а вони пішли вперед! Після Чернякова я не знаю, що ставити, як ставити "Онєгіна", я нічого не можу придумати ».

Дуже хороша постановка, до речі, була в Ісландії. Але що після Чернякова сказати ще? Він настільки детально і настільки смачно подав якісь моменти в цій виставі, настільки геніально, що і мені було дуже складно сприймати інших режисерів після нього. Я не стверджую, що все ідеально в його «Євгенії Онєгіні». Були моменти - погодишся або відмовишся. Це справа смаку. Тобі подобається біле, а мені - чорне. Але це не означає, що хтось з нас має рацію.


- Кажуть, що з Черняковим співаки або працюють тільки один раз, або потім стають його постійними артистами. Значить, ви Черняковский співак?

- Виходить, що так.

- Що для вас найважливіше в роботі з цим режисером?

- Я всім кажу: саме приголомшливе - це процес, півтора місяці роботи з Черняковим. Тому мені навіть особливо не важливий фінальний продукт, то, яка постановка вийде - хороша чи погана, завжди сперечаються і будуть сперечатися, тому що він геній. Хтось його обожнює, хтось розносить в пух і прах, як би він не ставив. Все одно є люди, які заздалегідь будуть лаяти його постановку, і ті, хто заздалегідь буде хвалити, навіть якщо це не найвидатніша робота. Для мене це не має значення, тому що я до прем'єри працюю з ним, ці півтора місяці - час абсолютного щастя.

- Над майбутнім берлінським «заручення в монастирі» вже йде якась робота?

- У всіх театрах світу так влаштовано, що робота починається з моменту, як ти прилітаєш на репетиції. Є вже якісь макети, але реальна робота починається тоді, коли всі збираються в театрі.

- Черняков вас особисто запрошує або все відбувається через агентів?

- Зазвичай через агента, але на «Заручини в монастирі» Черняков мене запросив особисто. Дзвонить і говорить: я ще нікому не сказав, хочеш брати участь? Відповідаю: «Так, можете ставити що завгодно! Я з вами вже заздалегідь! »Це буде, до речі, перша його комедія. І він дуже трепетно ​​ставиться до цього проекту.

«ВВАЖАЮ, ЩО Казані ПОВЕЗЛО МАТИ ТАКУ ЗІРКУ, НЕ В КОЖНОМУ, НАВІТЬ ВЕЛИКОМУ, МІСТІ Є ТАКА ...»

- Ви з Аїдою Гарифуллин співали разом «Богему» в Паризькій опері, тепер зустрінетеся і на «Зарученні в монастирі» ...

- Так, вам пощастило. І Аїді пощастило, що Казань - це її будинок. Ми навіть говорили тоді в Парижі з нею. І я вважаю, що Казані пощастило мати таку зірку, не в кожному, навіть великому, місті є така ... Вона дуже гарна і легка як колега на сцені. З нею дуже легко працюється. Приємна, чудова ... Це важливі нюанси. Я взагалі вважаю, що наша робота на 90 відсотків складається з відносин, а не з того, як ти співаєш на сцені, тому що ми на сцені співаємо три години, а працюємо півтора місяці. Ось як ти ці півтора місяці поводишся, як працюєш, який ти - це і робить величезну різницю між геніальними, хорошими, професійними і середньостатистичними артистами.

- У нас є не тільки Аїда. Альбіна Шагімуратова, Венера Гімадіева, Юлія Мазурова - все з Татарстану.

- Зібрали кращих (сміється). З Венерою ми довго працювали разом, Юля - це моя подруга. Ось з Альбіною, до речі, не співали поки жодного разу.

- До речі, в продовження розмови про рідних краях. Як з оперою йде справа у вас на батьківщині в Молдові?

- А я ж тільки що повернувся звідти, мені вручили національну премію Молдови в галузі культури, було дуже приємно. У Кишиневі працює оперний театр, а в вересні на гала-концерт приїде Хуан Дієго Флорес.

- Але грошей все одно не вистачає?

- Так, погано з грошима, але люди стараються. А зараз пішла хвиля, пов'язана зі мною і Валентиною Нафорніце, люди почали цікавитися: і по телевізору показують, і інтерв'ю з нами читають. Люди думають: «Ух ти! А що таке опера? Давай прийдемо ». І зараз вже справа йде по-іншому. Але не можу сказати, що публіка сильно в цьому розбирається, вони ще не зовсім розуміють.

І ще, знаєте, є такий момент: немає системи. Те ж саме можу сказати щодо і наших сусідів румунів можу сказати: голоси, природа приголомшливі, а системи немає! Стилістично слабенько. І ось якщо попрацювати трохи, доробити, намагатися, то є шанс стати великим, тому що все для цього є, тільки потрібно не лінуватися, а працювати.


- Лень, небажання вчити іноземні мови - зазвичай такі претензії висувають співакам з пострадянського простору.

- Знаєте, як раніше говорили: ось зараз прорвало залізна завіса, і я голосом візьму всіх в Америці і в Європі, поїду і як заспіваю! Та нікого не візьмеш голосом! Красивих оперних голосів зараз, скільки хочеш ...

- Ви сказали вище, що артисту насамперед потрібно правильно вибудовувати відносини з колегами по цеху.

- Все потрібно. Ось так я і сказав: вміння півтора місяці спілкуватися. Нікому не потрібні твої проблеми, нікому не потрібна твоя поганий настрій, приходити і говорити: «Ой, щось вдома у мене ...» Нікого не хвилює, що у тебе вдома. Треба завжди бути доброзичливим, любити людей: колег, режисера. Якщо навіть не згоден, потрібно настільки делікатно, демократично, тактовно сказати: «Маестро, це дуже класно, приголомшливо, мені дуже подобається, але, може, ось так, з цього боку? Можна я спробую? »Так, будь ласка, пробуй. А не прийти і сказати: «Ну що це таке? Не буду я в цьому брати участь ».

І Звичайно, треба вдосконалюваті акторська майстерність. Коли ти почінаєш НЕ играть, а буті; не марковані, не робити вигляд, що мені зараз погано, зараз покажу, як я страждаю на сцені ... Не так, не показувати всім виглядом, що ти страждаєш на сцені, треба робити це настільки смачно і цікаво, щоб на сцені було все в порядку, а люди в залі плакали.

- Ви часто змушуєте публіку плакати, але з іншої причини, все-таки баритон - це часто негативний персонаж в опері.

- Я намагаюся виправдати своїх героїв, а як по-іншому? Як ти можеш грати, як можеш вжитися, як можеш пережити історію цього персонажа, якщо ти його не розумієш? Просто вийшов, робиш послугу, швиденько заспівав і йдеш? Це не про те. Треба ставитися з великим трепетом, з повагою, з любов'ю. Потрібно любити персонажа, композитора, музику, професію. Ти виходиш і розповідаєш маленьку історію. Я завжди ставлюся до вистав як до маленького шматочка життя: ми ж сидимо і спілкуємося, ось я тобі розповім один випадок, коли ла-ла-ла ... Це було ах! Ось як сталося все. Це ми на сцені і робимо.


«ДУМКА ЛЮДЕЙ ДУЖЕ суб'єктивне, А МИ парімся, ПЕРЕЖИВАЄМО»

- Ви в штаті Великого театру або зараз вже працюєте як запрошений соліст?

- Я в трупі.

- Вважається, що це стримує можливості для розвитку оперного соліста, йому доводиться відмовлятися від пропозицій з інших театрів ...

- Ми знайшли компроміс. Уже два роки - в минулому сезоні я був два місяці в театрі, в цьому році я був в січні і повернувся в червні, коли ми ставили «Богему». Для кого-то це проблема, для нас - немає. Ми знайшли компроміс і розуміємо один одного. Це важлива деталь.

- Які оперні вершини ви бачите перед собою, що ще необхідно підкорити?

- У музичному світі вважається, що «Метрополітен-опера» - це вершина. Раніше La Scala, зараз «Метрополітен», так вважаю не тільки я. У нас вже є кілька контрактів.

- З «Метрополітен-опера»? Коли і які назви?

- У жовтні рівно через рік у нас буде «Богема», потім, через півсезону, буде «Севільський цирульник», зараз спілкуємося далі, плануємо інші проекти.

- Якісь із найвідоміших партій для баритона ще збираєтеся освоїти?

- Звичайно, у мене буде прем'єра Еськамільо в «Кармен» - я цю партію ніколи не співав. Я не брався ще за такі партії, тільки починаю по троху додавати драматичні, якщо можна так сказати, партії. До сих пір співав тільки ліричні.

- Ріголетто, наприклад, коли-небудь буде в вашому репертуарі?

- Буде, але пізніше. У мене голос є для цього. Перспектива розвитку є: співати і так і сяк. Але це справа часу. Поспішати можна, але можна втратити голос або зіпсувати його. Можна дуже швидко взятися за драматичний репертуар, якщо бути недалекоглядним. Всьому свій час. Зараз стільки прекрасних ролей, вистав, які дозволяють мені бути молодим: Онєгін, Фігаро ... Вони повинні бути гарні і молоді. Потім постарію - буду горбанем в «Ріголетто» (сміється).

- Якби вам перед якимось концертом або спектаклем доручили сказати вітальне слово для публіки, які б це були слова?

- Не хочу говорити банальностей на кшталт «будьте здорові», але це дуже важливо. Я пам'ятаю: ми сиділи з другом, у якого є своя клініка, на дні народження, і там був знаменитий лікар Леонід Рошаль, який сказав: «Як би банально не звучало, і ти лікар, і я, але бажаю тобі здоров'я». Коли здоровий, все в порядку: і настрій хороший, і щось хочеться робити, і чимось займатися. Коли хворий, нічого не хочеться, нічого не можеш. Тому сказати, щоб люди були здорові, - це, звичайно, дуже важливо.

Але ще важливо, щоб люди жили для чогось, не просто проживали свої дні на землі, а жили для чогось конкретного. Побажав би не думати про те, що інші думають про тебе, думати про себе самого, жити своїм життям. Люди кажуть, що хочуть, думка людей дуже суб'єктивне, а ми переживаємо ... Не треба жити цим, треба любити життя.

Андрій Жіліховскій (оперний співак, баритон) народився в 1985 році в Молдові. У 2006 році закінчив Кишинівський музичний коледж ім. Штефана Няги за фахом «хорове диригування». Паралельно факультативно займався академічним вокалом в класі В. Вікілу. У 2006 році вступив на вокальний факультет Санкт-Петербурзької державної консерваторії ім. Римського-Корсакова (кафедра сольного вокалу, педагог - професор Юрій Марусин).

Дебютував на сцені театру опери та балету консерваторії в заголовній партії в опері «Євгеній Онєгін» Петра Чайковського.

У 2010-2012 роках був солістом Михайлівського театру.

З жовтня 2012 року - артист молодіжної оперної програми Большого театру.

У грудні 2013 дебютував у Великому театрі, виконавши партію Марселя в опері «Богема» Джакомо Пуччіні.

У 2013 році брав участь у спільному проекті молодіжної оперної програми Большого театру і конкурсу Паризької опери «Молоді голоси Москви і Парижа». В рамках цього проекту відбулися концерти в Імператорському театрі в Комп'єні (Франція) і в Великому театрі.

Гастролював в містах Франції, Єкатеринбурзі. Виконав партію Фігаро в опері «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні (концертне виконання) на ювілейному концерті Євгена Нестеренко. Виступав в Маріїнському театрі на ювілеї Ірини Богачевой. Брав участь в концертному виконанні опери «Євгеній Онєгін» Петра Чайковського в Архангельському.

У лютому 2014 року в Сочі в рамках культурної програми Олімпійських ігор виконав головну роль в опері «Євгеній Онєгін» з оркестром «Нова Росія» під керівництвом Юрія Башмета.

У сезоні 2014/15 став солістом оперної трупи Великого театру.

У 2016 році виконав партії Роберта ( «Іоланта») в Паризькій національній опері (диригент - Ален Альтіноглу, режисер - Дмитро Черняков), Шонар ( «Богема») в Муніципальному театрі Сантьяго (Чилі). Виступив в Ісландської опері в Рейк'явіку (2016) і в Опері Ніцци (2017), виконавши головну партію в опері «Євгеній Онєгін». 2017 рік - Шонар ( «Богема» Джакомо Пуччіні) в Паризькій національній опері.

А тут все інакше - йшли повз, почули музику, задалися питанням: а що там відбувається?
Голос не страждає через таких виступів?
В порівнянні з тим, коли ви готуєте важливу театральну прем'єру?
Що можна сказати?
Який відпочинок?
А які для оперного соліста критерії того, що відрізняє хороший оркестр від поганого?
А чому?
Що дає артистові цей досвід?
З тих пір у вас немає ніяких акторських комплексів?
А в епоху режисерської опери постановники розуміють, що співаки - це господарі оперної сцени?