Андрій Доманський кніжкіпо корінцях не сортуються 2000.ua

  1. Жюль Верн - 20 тисяч льє під водою
  2. Книги, які «накривають» з головою
  3. Книги, які «накривають» з головою
  4. Книги, які «накривають» з головою
  5. Книги, які «накривають» з головою

Вперше потрапивши в незнайомий будинок, завжди цікаво дізнатися, чим цікавляться господарі. І вже кращого місця для збору особистої інформації, ніж книжкова полиця, годі й шукати. У цьому сенсі Андрій ДОМАНСЬКИЙ, ведучий телеканалу «Інтер», шоумен, співавтор кулінарної енциклопедії «Готуємо разом», відкритий для гостя, як книга.

З ним, відомим медійником, ми і поговорили про історії, прочитаних на одному диханні, цитатах на всі випадки життя і любові до добротної літературі.

- Часто буває, що книга, прочитана в дитинстві (отроцтві або зрілості) настільки приголомшує, що стає певним орієнтиром цінності слова, сюжету, світогляду ... Такий, з якої потім мимоволі порівнюєш все інше прочитане. Попався вам такий екземпляр? І не доводилося в цьому випадку розчаруватися в інших творами того ж автора?

- Книг, які з дитинства «накрили» мене з головою - безліч, всі вони різні. Але найяскравіші - «Двадцять тисяч льє під водою», «Таємничий острів», «15-річний капітан» Жюля Верна. Однак на чолі цього списку варто «Подорож до центру Землі». До слова, роман я знаю буквально напам'ять, можу цитувати багато місця дослівно. Більш того, коли в старших класах школи я почав серйозно цікавитися музикою, дізнався, що один з моїх улюблених музикантів, Рик Вейкман (клавішник британської рок-групи YES. - Авт.) Створив сюїту і присвятив свій ранній альбом Journey To The Centre of The Earth (1974 г.) цій книзі.

Чесно кажучи, тоді я прозрів і захопився: такий флешбек від улюбленого музиканта до мого улюбленого автору, більш того - його улюбленого твору. Виявилося, люди, які пишуть близьку мені музику, в дорослому віці переживають те саме, що і я! Звичайно, у Жюля Верна, а його я прочитав в повному обсязі, є менш сильні твори. Але не можу сказати, щоб дуже сильно розчарувався.

Що стосується впливу на світогляд ... Напевно, ці книги заклали основи таких рис характеру, як тяга до пригод, зміни місць, спрага подорожей, схиляння перед людьми науки, авантюристами в хорошому сенсі цього слова. Перед тими, хто на перше місце ставить бажання пізнати і змінити світ.

- Андрій, ви віддаєте перевагу книги в електронному вигляді або купуєте їх в магазині (або по інтернету), можливо, слухаєте аудіокниги?

- Аудіокниги - не мій формат однозначно. Де їх можна слухати? Хіба що в автомобілі. Електронна книга в цьому сенсі - набагато більш універсальний носій. Сьогодні я читаю в основному літературу в електронному вигляді. Справа в тому, що у мене є звичка, яку деякі називають дурною, «ковтати» відразу кілька книг, причому читаю скрізь.

Електронну книгу можна брати куди завгодно, носити з собою мільйон текстів; ти можеш читати вночі, не ризикуючи розбудити при цьому оточуючих. Вона дозволяє практично в два кліка отримати доступ до будь-якого цікавого тобі твору. Наприклад, натрапив на статтю в Вікіпедії, тема зацікавила, негайно ж можна переглянути, що було написано з цього приводу, оплатити і завантажити. Благо електронні книги поки відносно недорогі.

У паперовому варіанті сьогодні здобуваю книги видавництва Taschen з репродукціями картин, каталогами фотографій. Коли працював копірайтером в рекламі (був і такий досвід), купував барвисті каталоги тих же Каннських левів.

- Чи є у вас переваги за жанрами?

- Однозначно не читаю фантастику. Моє - це добре написані історичні романи, байопіки, не надто сухі наукові книги, знову ж таки - добротно написані романи. Найчастіше це література, яка «настоялась» протягом кількох десятиліть як мінімум.

- Які книги на вашій полиці? Є у вас звичка сортувати збірники за жанрами, авторам, та хоч за кольором корінців, або в цьому сенсі у вас бібліотечне асорті?

- За кольором корінців не сортуються точно. У мене стоять книги - окремо, журнали - окремо. Ще на полицях є вінілові диски ... Сортувати доводиться хіба що за величиною книг з-за розмірів полиць. Наприклад, фотоальбоми та фотокниги видавництва Taschen досить значні, і не кожна полку їх вмістить.

- Яку книгу ви розібрали на цитати і завжди можете ввернути в тему потрібну фразу з неї?

- Напевно, «12 стільців» Ільфа і Петрова, «Майстер і Маргарита» Булгакова, книги Зощенко.

  • Жюль Верн - 20 тисяч льє під водою

    Книги, які «накривають» з головою

  • Жюль Верн - П'ятнадцятирічний капітан

    Книги, які «накривають» з головою

  • Жюль Верн - Таємничий острів

    Книги, які «накривають» з головою

  • Жюль Верн - Подорож до центру Землі

    Книги, які «накривають» з головою

- Чи відстежуєте новинки? Найближчий вихід якого опусу очікуєте особливо?

- Все новинки, з якими хотів би ознайомитися, видані десятиліття назад. А ось якщо хочу почитати щось свіженьке, то заходжу на спеціалізовані сайти або покладаюся на думку авторитетних для мене авторів - Григорія Шалвовича Чхартішвілі, наприклад.

- Цікаво, чи є у вас приклади, коли потрібний і бажаний тому попадався невчасно, але тим не менше приніс задоволення від прочитання. Наприклад, дитяча література в дорослому віці, а дорослий серйозний роман - в дитинстві?

- Чесно кажучи, відразу не пригадаю ...

- ... А «Майстер і Маргарита» Булгакова? Як правило, з романом знайомляться рано, а цінувати починають значно пізніше. В якому віці вперше його прочитали?

- У чотирнадцять. Але не можу сказати, що це - дитинство. Тоді я вже прослухав вперше рок-оперу «Ісус Христос - суперзірка» і почав цікавитися таким явищем, як християнство. Так що був досить дорослим.

- Яку книгу, на вашу думку, просто зобов'язаний прочитати кожна людина?

- Паперову. Причому беріть будь-яку і просто читайте. Цей вид літератури скоро вимре. Напевно адже і це інтерв'ю прочитають в основному в інтернеті. Серед читачів будуть представники молодого покоління, які традиційні книги не сприймають як джерело інформації.

Так що знайомтеся з новим, читайте, відчуйте тактильне задоволення від перегортання сторінок.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Попався вам такий екземпляр?
І не доводилося в цьому випадку розчаруватися в інших творами того ж автора?
Андрій, ви віддаєте перевагу книги в електронному вигляді або купуєте їх в магазині (або по інтернету), можливо, слухаєте аудіокниги?
Де їх можна слухати?
Чи є у вас переваги за жанрами?
Які книги на вашій полиці?
Є у вас звичка сортувати збірники за жанрами, авторам, та хоч за кольором корінців, або в цьому сенсі у вас бібліотечне асорті?
Яку книгу ви розібрали на цитати і завжди можете ввернути в тему потрібну фразу з неї?
Найближчий вихід якого опусу очікуєте особливо?
Наприклад, дитяча література в дорослому віці, а дорослий серйозний роман - в дитинстві?