Анічков палац в Санкт-Петербурзі з описом і фото

Місцезнаходження: Санкт-Петербург, Невський проспект, 39

Найближчі станції метро: Гостинний двір

Режим роботи, години роботи: з понеділка по суботу - з 10:00 до 18:00. Вихідний: неділя.

Контактний телефон: + 7-812-310-43-95

Опис Анічкова палацу:

Анічков палац розташований між набережній річки Фонтанки, площею Островського і Невським проспектом. Анічков палац в Петербурзі - одне з перших будівель, побудованих в місті в стилі високого бароко. Будівництво Анічкова палацу почалося в 1741 році під керівництвом кількох архітекторів того часу: М.Г. Земцов, Г.Д. Дмитрієв і Б.Ф. Растреллі. Анічков палац в Петербурзі був остаточно побудований в 1751 році.

Анічков палац має форму літери Н в плані. Центральна частина будівлі з великим двусветная залом з'єднується крилами з бічними флігелями, прикрашеними куполами з цибулинними главками. Основний фасад Анічкова палацу звернений на Фонтанку, раніше тут знаходився парадний двір з басейном, який був пов'язаний з Фонтанкой каналом.

Основний фасад Анічкова палацу звернений на Фонтанку, раніше тут знаходився парадний двір з басейном, який був пов'язаний з Фонтанкой каналом

Фотографія внутрішнього дворика Анічкова палацу

Оздоблення приміщень Анічкова палацу велася під строгим контролем архітектора Б.Ф. Растреллі. Дизайном внутрішніх приміщень палацу займалися російські живописці А.П. Антропов, І.Я. Вишняков, А.І. Бєльський і І.І. Бєльський і багато інших. В кінці XIX століття Анічков палац придбав нові інтер'єри, виконані за проектом італійського архітектора Л. Руска в стилі класицизму. Нововведення особливо помітні в Білому і Желтоколонном залі Анічкова палацу. Торцеві стіни Білого залу розділені колонами, створеними за проектом архітектора Л. Руска в стилі Стародавньої Греції.

Анічков палац в Санкт-Петербурзі неодноразово міняв власників. Перший власник Анічкова палацу був граф А.Г. Розумовський, в 70-их роках XVIII століття власником палацу став князь Г.А. Потьомкін, потім Анічков палац перейшов у власність князя Миколи Павловича в 1817 році, а ближче до кінця XIX століття імператор Олександр III зробив Анічков палац своєю резиденцією. Під час правління Олександра III інтер'єри палацу поповнилися великою колекцією творів живопису. Останньою власницею Анічкова палацу на початку XX століття стала імператриця Марія Федорівна.

Після революції в Аничковом палаці більше 15 років перебував музей старого Петербурга. В даний час на його території знаходиться палац творчості юних і музей історії Анічкова палацу.

Див. Також пам'ятки поруч: Палац Білосільських-Білозерських , Пам'ятник Катерині 2 , Невський проспект

Всі пам'ятки Санкт-Петербурга