Архітектурний дизайн Олександра Петрова

Петропавлівська фортеця, виставковий зал "потерну і каземат Государева бастіону"
Вартість квитків:
дорослий - 100 рублів,
пільговий (учні, студенти, пенсіонери) - 70 рублів


Олександр Глібович Петров народився в Ленінграді в 1955 році. З 1981 по 1987 рік навчався в Ленінградському вищому художньо-промисловому училищі ім. В.І. Мухіної (нині Санкт-Петербурзька державна художньо-промислова академія ім. А.Л. Штігліца) на факультет промислового мистецтва. Після закінчення училища деякий час викладав, потім керував відділом дизайну на заводі "Пластмас", працював в студії «Артдеко».

А.Г. Петров - автор численних проектів в галузі промислового дизайну та архітектури, учасник і призер 16 міжнародних, а також ряду російських творчих конкурсів. Першою його нагородою в 1992 гjle став Гран-прі японського фонду дизайну на конкурсі в Нагої (Японія) за проект реконструкції площі Окадзакі (спільно з А.В. Беляново).

Створення архітектурних проектів майстер успішно поєднував з роботою в області промислового дизайну. У 1999 році А. Г. Петров удостоївся Золотого призу бієнале «Модулор» в Санкт-Петербурзі за портативне транспортний засіб РОЛЛСТІК, в 2000 - Великої золотої медалі на ЕКСПО-2000 в Ганновері (Німеччина) за дизайн голографічного камери і тоді ж - Золотого призу міжнародного конкурсу дизайну в Осаці (Японія) за проект танкера «Alfutel» (Альтернативне паливо).

Це перший проект в низці наступних робіт А.Г.Петрова, пов'язаних з вітрогенерацію, - його улюбленою темою. Протягом багатьох років в своїх проектах він звертається до неї, знаходячи оригінальні рішення, - не тільки ефектні з точки зору архітектури та дизайну, але і технологічно вивірених і економічно обгрунтовані. Йому належать 10 патентів на винаходи та корисні моделі (автономний вуличний світильник, рушій, концентратор сонячної енергії, водний енергетичний комплекс та ін.).

З 2006 року А.Г.Петров працював головним дизайнером-архітектором у великому проектному інституті, який виступив, зокрема, генеральним проектувальником другої сцени Маріїнського театру і проекту реконструкції БДТ, де займався, в основному, розробкою різних великих архітектурних концептів, таких як висотні будівлі, спортивні споруди, музейні і багатофункціональні комплекси та ін.

У своїх концептах, створених для різних країн, А.Г.Петров не тільки брав до уваги природні умови, навколишнє середовище та національні архітектурні традиції, а й застосовував новітні досягнення в області високих технологій, різні еко-інновації, в тому числі використання альтернативних джерел енергії. Якщо в Міжнародному архітектурному конкурсі на проект Тайванської вежі створений А.Г.Петровим концепт слідував умовам конкурсу, позиціонувати цю споруду як символ Тайваню, аналогічний Ейфелевій вежі в Парижі, як тріумф новітніх технологій, що повинно було бути виражено в нетрадиційній і ультрасучасної архітектури, то концепції ряду інших його робіт припускали асоціативну, двосторонній зв'язок між величчю природи і творчою силою людини, пристосовує природу й більш пристосованого до неї. Такі концепти Освітнього центру запобігання катастроф у Стамбулі (2011) і Експозиційно-адміністративної будівлі музею в селищі Соловецький Архангельської області (2013), де занурене в природний рельєф і навколишню забудову будівля з природних валунів, фарбованого цегли і керамічної імітації дерева добре видно тільки з близької відстані.

Деякі проекти А.Г.Петрова, навпаки, - виклик природі. Це проекти всесезонной траси для тренування біатлоністів в Токсово і критого гірськолижного комплексу в Туркменії, на березі Каспію, в національній туристичній зоні AWAZA, що дозволяють забезпечити цілорічні заняття зимовими видами спорту в умовах помірного і навіть спекотного клімату.

Кілька його проектів, що призначалися для реалізації під відкритим небом, підходять під визначення «динамічна архітектура». Хоча виконані вони для різних країн - для Літньої сцени Національної академії танцю на Авентинском пагорбі в Римі (2010) і для Літнього театру в Михайлівському саду Санкт-Петербурга (2011) - їх ріднить використання схильних до трансформації конструкцій, - єдино можливих в історичній охоронній зоні, які після закінчення дійства або мінімізуються, або повністю ховаються під землею.

У 2013-2016 роках А.Г.Петров, Заслужений художник Росії, член Санкт-Петербурзького спілки дизайнерів , член спілки архітекторів , Головний художник Санкт-Петербурга.

У 2014 році перша виставка архітектурного дизайну А.Г.Петрова з великим успіхом пройшла в столиці Республіка Карелія - ​​м Петрозаводську.

Додаткова програма виставки:

Цикл лекцій "Графічна екологія міського середовища"

Лектор - Варвара Рябініна-Задерновський, викладач кафедри графічного дизайну СПбГХПА ім. А. Л. Штігліца, член Санкт-Петербурзького Союзу дизайнерів, лектор "Креативного простору Санкт-Петербурзького Союзу дизайнерів 'МИЙКА-8'"

11 листопада в 14.00

Як графічний дизайн формує середу.

18 листопада в 14.00

Особливості створення екологічного візуального простору.

25 листопада в 14.00

Екодизайн і екореклама: екологічність або грінвошінг?

2 грудня в 14.00

Проблема забруднення навколишнього середовища як творчий ресурс.

Авторські екскурсії по виставці

8, 15, 22 і 29 листопада в 16.00 екскурсії по виставці проводить Олександр Глібович Петров - Заслужений художник Росії

Вхід на лекції та екскурсії по квитку на виставку.


Екодизайн і екореклама: екологічність або грінвошінг?