Аромамаркетинг: запахи, які змушують витрачати гроші

  1. На що здатний аромамаркетинг
  2. Як за допомогою аромамаркетингу підняти продажі на 30%
  3. Для кожного бізнесу підходить свій напрямок аромамаркетингу
  4. Аромат повинен бути підкріплений візуальним образом
  5. Які запахи використовує аромамаркетинг
  6. Аромамаркетинг як конкурентна перевага
  7. Приклади використання аромамаркетингу
  8. Аромамаркетинг на службі автомобільного бізнесу
  9. Устаткування для аромамаркетингу
  10. Короткий огляд приладів і обладнання для аромамаркетингу
  11. Які помилки не прощає аромамаркетинг
  12. Інформація про експертів

Відповідно до проведених досліджень аромамаркетинг дозволяє не тільки стимулювати продажі і допомагає «затримати» відвідувачів, але і сприяє збільшенню середнього чека.

Ви дізнаєтеся:

  • Які завдання вирішує аромамаркетинг.
  • Які існують напрямки в Аромамаркетинг.
  • Які запахи використовуються в Аромамаркетинг для залучення клієнтів.
  • Як аромамаркетинг працює на практиці.
  • Яке обладнання слід вибирати для аромамаркетингу.
  • Які помилки краще не допускати в Аромамаркетинг.

Аромамаркетинг використовується в торгових точках для залучення відвідувачів в зони громадського харчування. На що ще здатний аромамаркетинг і з якою метою можна досягти за допомогою цього інструменту, розглянемо в нашій статті.

На що здатний аромамаркетинг

Про те, що аромати впливають на поведінку людини, відомо вже давно, і сказано про це багато. За допомогою ароматів можна управляти підсвідомістю людей, адже запахи сприяють відродженню спогадів. Загальновідомий факт: з силою нюху в цьому питанні не може зрівнятися ні зорове сприйняття, ні слухове. Людина запам'ятовує 35% інформації, отриманої через запахи. Більш того, на підсвідомому рівні навіть своє оточення людина вибирає за запахом. Різні аромати можуть викликати певні емоції, реакції і асоціації. На цьому принципі і побудований механізм аромамаркетингу. Аромати - це потужний і ефективний інструмент сучасних продажів.

В Європі використовувати ароматизацію приміщень стали ще в середині 20 століття, але цілеспрямоване застосування ароматів для збільшення продажів стало актуальним на початку 2000-х років.

ТОП-5 найбільш затребуваних статей для комерсанта:

Скептики висловлювали багато сумнівів з приводу впливу запахів на людину. У зв'язку з цим за останні роки проводилися різні дослідження на базі великих торгових центрів і магазинів, які застосовують аромамаркетинг. Дані експериментів показали, що:

  • в ароматизованих магазинах клієнти охочіше купують товари, ніж в торгових точках без ароматів;
  • приємний запах змушує 80% потенційних клієнтів здійснювати покупки, навіть якщо спочатку вони не планували цього робити;
  • якщо в магазині правильно підібрані аромати, то кількість відвідувачів таких торгових точок збільшується мінімум в два рази;
  • в магазинах, які використовують аромамаркетинг, відвідувачі проводять на 20% більше часу, ніж в магазинах без ароматів, а на підприємствах торгівлі з приємним запахом всередині клієнти здійснюють на 40% більше покупок;
  • самі відвідувачі ароматизованих магазинів відзначають зниження рівня дратівливості і стресу;
  • кількість імпульсних покупок зростає мінімум на 10%, а відвідуваність ароматизованих магазинів завжди стабільно висока.

У чому ще полягає унікальність аромамаркетингу? Варто почати з того, що різні запахи сприяють формуванню у людей певного настрою, а приємні аромати покращують загальне самопочуття. Одні запахи заспокоюють, інші знімають втому, а треті - збільшують концентрацію уваги і активізують розумові процеси. Людське нюх здатне розрізняти тисячі різних запахів.

Однією з головних особливостей аромамаркетингу є той факт, що він діє ефективніше будь-якої реклами, адже її люди можуть не помічати, пропускати або цілеспрямовано ігнорувати, а смачний кавовий аромат з нотками ванілі непоміченим не залишиться. Інтуїтивно людині захочеться зайти в те місце, де так солодко пахне ванільним кавовим напоєм.

Згідно з висновками фахівців аромамаркетинг здатний не просто залучати клієнтів, але і буквально змушувати покупців затримуватися на торгових площах, а також формувати міцну асоціативний зв'язок певного запаху з конкретним брендом. Плюс до всього, приємні аромати зможуть приховати погані запахи. Аромамаркетинг представлений декількома напрямками, які використовуються в сфері реалізації товарів і послуг.

Аромамаркетинг дозволить:

  • підняти настрій персоналу, зробити продавців або офіціантів спритнішими і усміхненим;
  • залучити несподіваних покупців;
  • поліпшити імідж свого закладу;
  • в позитивному ключі запам'ятатися клієнтам серед конкурентів;
  • перебити неприємні запахи, якщо такі є;
  • збільшити відсоток продажів;
  • спровокувати покупців на несподівану покупку і т. д.

розповідає практик

Як за допомогою аромамаркетингу підняти продажі на 30%

Марія Герасименко,

генеральний директор компанії Clever Fashion, Москва

Я звернула увагу на аромамаркетинг три роки тому. Проведений експеримент виявився дуже успішним, тому сьогодні я активно залучаю клієнтів цим методом.

Суть ідеї. За допомогою ароматизації повітря можна стимулювати клієнтів до здійснення покупок: середня кількість найменувань в чеку збільшується з 2-3 до 7-9, а час перебування в магазині продовжується на 10-15%.

Для впровадження даного методу необхідні фінансові вкладення в розмірі 20-30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Однак ефектом стане однозначне збільшення продажів. Для того щоб наповнити ароматами торгову площу в 100 квадратних метрів, потрібно купити спеціальний розпилювач. Аромамаркетинг також передбачає придбання змінних насадок з ароматами, кожна з яких коштує приблизно 4-5 тисяч рублів. Таке обладнання найчастіше може прослужити вам приблизно 5 років, не вимагаючи ремонту. Частота зміни картриджів залежить від інтенсивності використання, в середньому однієї насадки вистачає на пару місяців.

Кожен аромат може створювати певне відчуття: прохолоди в спекотний день (конвалія, латаття), домашнього затишку (аромати їжі, спецій), бадьорості (цитрусові), елітарності магазину (аромати дорогої шкіри, вина або сигар) і т. Д. Ми використовуємо різні типи ароматів в різні сезони. Наприклад, взимку, ближче до Нового року, краще використовувати запахи кориці і мандаринів, навесні добре підійдуть аромати квітів, надати свіжості літа можна за допомогою аромату тропічної зливи, а «розфарбувати» осінь - ароматами спецій.

Результати. Використання аромамаркетингу в торговому центрі дозволяє нам підвищити рівень продажів на 30%. Приблизно аналогічних результатів домагаються і мої колеги по ринку (мінімальний показник - плюс 15% виручки до щомісячної нормі). Найбільшого ефекту за допомогою аромамаркетингу вдається домогтися в передсвяткові дні, коли ажіотаж покупців і так досить високий. Цей інструмент маркетингу змусить відвідувачів купити в 3-4 рази більше товарів, ніж вони спочатку планували.

До речі, запахи впливають також і на продавців-консультантів. Наприклад, цитрусові нотки роблять співробітників більш зібраними.

Для кожного бізнесу підходить свій напрямок аромамаркетингу

Численні дослідження, які проводилися в різних країнах світу, давно довели ефективність аромамаркетингу. Запахи можна використовувати не тільки в торговельній сфері, але і в багатьох інших. Більше 70% емоцій формуються саме на основі сигналів, що надходять від органів нюху. Щорічно кількість напрямків аромамаркетингу збільшується. На даний момент найбільш популярними є наступні:

  1. Звичайна ароматизація повітря. Завдяки їй в приміщенні створюється певний настрій і атмосфера, в яку так і хочеться повернутися знову. На сьогоднішній день аромамаркетинг в цьому прояві використовують не тільки в магазинах і ресторанах, а й в медичних клініках, пересічних офісах і навіть в салонах краси. Люди чутливо реагують на запахи, що й обумовлює популярність ароматизації серед сучасних бізнесменів. Кожен господар помешкання самостійно вирішує, який настрій створити в своєму офісі і за допомогою яких запахів. Однак підібрати максимально ефективний аромат завжди можуть допомогти фахівці з Аромамаркетинг.
  2. Аромабрендінг. В рамках даного напрямку фахівці з Аромамаркетинг допомагають замовнику підібрати певний аромат, який стане певною візитною карткою бренду. Таким чином, конкретна торговельна марка починає асоціюватися у клієнтів з певним запахом, що вигідно відрізняє бренд на тлі конкурентів. При підборі фірмового аромату фахівці враховують безліч факторів:
  • стиль бренду (фірмовий стиль і аромат повинні гармонійно поєднуватися і доповнювати один одного);
  • портрет цільової аудиторії даного бренду (аромат підбирається на основі статі, віку, уподобань користувачів цієї торгової марки);
  • інтер'єр і особливості планування магазину не менш важливі, так як для різних інтер'єрів, для всіляких варіантів забарвлення підходять різні запахи.

Завдяки Аромамаркетинг відвідувачі хочуть купувати товари саме цього бренду. Крім того, аромабрендінг часом передбачає ароматизацію окремих товарів в певних зонах магазину. Такий підхід дозволяє залучити клієнта до конкретного стелажу товарів.

  1. Аромадизайн. Даний напрямок аромамаркетингу увазі стимуляцію емоцій і створення певної атмосфери за допомогою різних запахів. Аромати підбираються залежно від стилю інтер'єру, його виконання, колірного рішення. Експерти стверджують, що аромадизайн дозволяє закладам і фірмам вигідно відрізнятися від конкурентів, мати свій неповторний аромат. Запахи підбираються на основі цілей, переслідуваних замовником.
  2. Аромаклінінг. Велика кількість власників магазинів і закладів громадського харчування скаржиться на неприємні запахи, які відлякують клієнтів (запах тютюнового диму, підгоріле масла, харчових відходів і так далі). Такий напрям аромамаркетингу, як аромаклінінг, дозволяє позбутися від будь-якого неприємного запаху і замінити його свіжим ароматом. Для цього в системах вентиляції встановлюється спеціальне обладнання, яке і робить можливим аромаклінінг. Чисте повітря вкрай важливий в торгівлі, адже саме по запаху люди судять про чистоту приміщення, а значить, і рівень сервісу.
  3. Ароматизація заходів. Щоб зробити захід атмосферних і незабутнім, маркетологи часто використовують так звану «ароматизацію подій». Найчастіше даний напрямок аромамаркетингу застосовується для організації промоакцій, вечірок, виставок і навіть весіль. Завдяки використанню ароматів створюється святкова атмосфера. Фахівці підбирають супроводжують запахи, грунтуючись на специфіці майбутньої події.
  4. Сезонний аромамаркетинг. Маркетологи давно переконалися в ефективності використання різних ароматів в залежності від пори року. Це різновид аромамаркетингу затребувана туристичними фірмами. Наприклад, взимку напередодні Нового року офіси турфірм прикрашені ялинковими гілками, мандаринами, а також ароматизовані кави з корицею. Така атмосфера благотворно впливає на відвідувачів і допомагає їм вловити певний настрій.
  5. Аромаполіграфія. Надати аромат можна будь-якої поліграфічної продукції, починаючи від періодичних видань ЗМІ і закінчуючи проспектами, буклетами, візитками, листівками. Сховатися від впливу ароматизованої поліграфії неможливо, а значить, щоб викликати позитивні емоції у покупців , Замовник може рекламувати свої товари і послуги. Наприклад, каталог літніх товарів з приємним запахом чарівного морського бризу напевно змусить людину вибрати будь-який товар з своїх ароматних сторінок.
  6. Аромасувеніри. Якщо компанія має свій власний ароматом, наприклад чайного дерева, або якщо підприємство використовує аромабрендінг, то подарунки клієнтам теж слід робити саме з таким фірмовим ароматом. Наприклад, сувенірна мило з логотипом компанії може виділяти аромат, який асоціюється у споживачів з вашою фірмою. Такий підхід дозволяє не просто підняти настрій і зробити приємний комплімент постійним покупцям, але і підвищити лояльність клієнтів.

Фахівці з Аромамаркетинг з упевненістю говорять, що в кожній сфері бізнесу хороші певні запахи, при цьому їх асортимент дуже широкий. Однак тільки завдяки правильно підібраним ароматів можна дійсно залучити нових клієнтів і збільшити продажі.

розповідає практик

Аромат повинен бути підкріплений візуальним образом

Олександр Сімонцев,

посол ЖЖ в Хабаровську, спільнота блогерів Далекого Сходу

Спираючись на практичний досвід, можу сказати, що клієнти прекрасно реагують на правильно підібраний запах. Однак існують і інші фактори, що впливають на рішення про покупку. Найбільш ефективним маркетинговим ходом стане їх комплексне застосування.

Я являюсь бізнес-тренером і тому часто проводжу експерименти зі своїми учнями. Мене давно цікавить вплив ароматів на прийняття рішення про придбання товару. Спочатку я сумнівався, що аромамаркетинг може стати тією чарівною пігулкою, яка вирішить відразу всі проблеми. Адже якщо це так, то немає сенсу в навчанні ефективному продажу - набагато важливіше вміти правильно розпорошувати аромат, і все.

Я вирішив перевірити цю теорію і провести невеликий експеримент. Для цього я купив маленький флакончик з концентрованим запахом молочного шоколаду. Я люблю цей аромат, він дарує мені тільки позитивні емоції. Але хто знає, як на нього відреагують інші? При першому експерименті я розділив своїх учнів на дві команди. Кожен член обох груп мав вловити аромат і визначити його назву, а потім мовчки записати його на аркуші паперу. При цьому обидві команди думали, що я пропоную їм флакони з різними запахами, тому малося на увазі, що вони можуть відрізнятися.

Насправді ж флакон завжди був одним і тим же, просто учасники першої команди отримували ємність стороною без етикетки, а члени другої групи цю наклейку бачили. Зрозуміло, шрифт з назвою аромату на етикетці був дуже дрібним і прочитати його без зусиль було просто неможливо, крім того, я намагався не дозволяти це робити. Однак виявилося, що підсвідомість успішно встигає зчитувати напис і дає підказки свідомості. Обидві групи при використанні етикетки в більшості (більше 80%) вказали назву правильно, зате той же запах, але без етикетки був упізнаний всього 15% респондентів. Решта учасників експерименту висували найрізноманітніші припущення і були впевнені в своїй правоті. Це здорово веселило команди і мене. Даний факт я використовував як ілюстрацію різного сприйняття клієнтами одних і тих же факторів. Це відкриття увійшло в моє навчальний посібник про методи формування у клієнтів передумов до прийняття рішення про покупку.

Аналогічний результат експерименту повторився ще з трьома командами. Це стало приводом для мого припущення про те, що візуальне сприйняття для підтвердження знайомого аромату дуже важливо. У наступних двох експериментах була застосована інша карта: етикетку я сховав від обох груп, але розмістив на своєму робочому столі (його бачили всі учасники) плитку молочного шоколаду. Результат перевершив очікування: більше 90% вказали запах вірно. Хоча плитка шоколаду була несправжньою - це було всього лише дамське дзеркальце оригінальної «шоколадної» форми.

Результати цих експериментів дозволили мені зробити досить простий висновок про те, що самостійно запах працює далеко не завжди. Тільки при наявності сукупності факторів можна говорити про більш-менш прогнозований результат. При цьому чим більше таких підказок бачить клієнт, тим краще. Іноді товар прекрасно виглядає, але, щоб купити його, людині не вистачає імпульсу у вигляді запаху. Дане припущення підтверджується зворотним зв'язком від підприємців, які давно користуються цим методом.

Я ж повірив результатами свого особистого досвіду, після якого в найближчому кавовому автоматі молочний шоколад стали купувати в чотири рази частіше. При цьому основною масою покупців стали саме учасники мого експерименту. Забавно, але цей глухо забитий автомат користувався попитом навіть через місяць після проведення експерименту. Мабуть для тих, хто почув про моїх дослідах, саме нагадування про запах шоколаду було імпульсом, що спонукає до покупки.

Які запахи використовує аромамаркетинг

У Аромамаркетинг можна виділити два види впливу на споживачів:

  1. Прямий Вплив, что характерізується ароматизацией приміщення, в якому находится відвідувач. Завдяк цьом підвіщується лояльність клієнта, ВІН более годині проводити в магазині и пізніше приходити туди знову.
  2. Непряма дія предполагает формирование бренду и Підвищення его впізнаваності в цілому. Например, відвідувачеві могут вручіті ароматізовану візітну картку або предлагают тест-драйв автомобіля, в якому пахне дорогою шкірою, а може, просто дарують Приємний сувенір з фірмовім запахом. Завдяк такому впліву Клієнти почінають на Рівні інстінктів дізнаватіся Різні бренді.

Згідно з твердженнями маркетологів, будь-який популярний серед людей аромат може бути використаний як інструмент аромамаркетингу.

Якщо дотримуватися певних правил, аромамаркетинг може бути більш ефективним:

  1. Наповнюйте приміщення ароматами, пов'язаними з конкретним святом. Так, напередодні Нового року логічно використовувати мандарини, хвойні запахи і корицю, а перед Міжнародним жіночим днем ​​краще застосовувати аромати з квітковими нотками.
  2. При виборі аромату завжди враховуйте спеціалізацію свого закладу. Наприклад, в спа-салонах краще використовувати аромати з цитрусовими і квітковими нотками, а в затишні кав'ярні можна легко заманити людей за допомогою аромату свежемолотого зернової кави.
  3. Подумайте, який саме товар ви бажаєте швидко реалізувати.

Є велика кількість запахів, здатних залучити й утримати клієнтів: свіжі, фруктові, новорічні, квіткові, продуктові. Прекрасні композиції для аромамаркетингу прикрасять не тільки комерційні приміщення, а й житлові будинки.

  • Аромати продуктового плану часто застосовуються в супермаркетах, кафетеріях і громадських зонах відпочинку. Як правило, це запах солодкої випічки або свіжоспеченого хліба, чорного чаю або шоколаду. Давно доведено, що приємні асоціації у людей викликає аромат кориці, а також яблучний, ванільний, ягідний і імбирний запах.
  • У великих приміщеннях найкраще застосовувати свіжі аромати: гірське повітря, кедр, секвойю, сандал, освіжаючий лайм, ранкову росу, зелений чай, свіжоскошену траву, морські бризки.
  • Фруктові аромати підійдуть для урочистих подій і веселих заходів. Сподобаються гостям запахи квітучої вишні, ванілі, грейпфрута, абрикосів, персиків і манго.
  • Відділи, в яких продаються декоративні красиві штучки, а також готелі і ресторани часто застосовують в якості аромамаркетингу запахи квітучого імбиру, орхідеї, чебрецю, крокусу і алое.
  • Особливу святкову атмосферу новорічних свят дозволять підкреслити композиції з шоколадом, ваніллю, імбиром, корицею і цитрусовими.

Використання аромамаркетингу в торгових центрах і на території інших торгових площ - дійсно дієвий і ефективний засіб підвищення продажів. Головне - вміти правильно його використовувати в якості конкурентної переваги вашої компанії.

Матеріал для скачування:   10 ароматів, які збільшать ваші продажі Матеріал для скачування: 10 ароматів, які збільшать ваші продажі

розповідає практик

Аромамаркетинг як конкурентна перевага

Крістоф Ладаміель,

парфумер, консультант, Aromaco

Практично у кожного сучасного світового бренду є свій фірмовий аромат, який давно став невід'ємною частиною компанії. Часто ми не помічаємо цього просто тому, що давно звикли сприймати ці запахи як належне. Однак фірмовий аромат сильно підвищує обсяг продажів. Я думаю, що через пару років аромамаркетинг почнуть застосовувати навіть невеликі компанії, а не тільки великі бренди. Упевнений, що найближчим часом розвиток цього ринку буде пов'язано саме з розробкою нестандартних завдань для бізнесу, наданням йому індивідуальності.

Сьогодні аромамаркетинг вже вийшов за межі ресторанів, торгових центрів і офісів. У сучасному світі бізнесмени приймають сміливі рішення і використовують аромати навіть на рекламних щитах або в межах разових акцій, застосовуючи запахи при створенні поліграфічної рекламної продукції. У закритих приміщеннях проекти стають технологічно більш складними.

Наше життя дуже швидко змінюється, і ми це бачимо: те, що буквально вчора здавалося нам неймовірним і фантастичним, сьогодні використовується повсюдно. Зміни торкнулися не тільки технологій і прогресу, а й ароматів. Сучасні методи дозволяють створювати складні композиції, які можуть передати, наприклад, запах заліза, грози або розпеченого піску.

Аромамаркетинг характеризується двома головними трендами: з одного боку, він веде до популяризації природних і натуральних ароматів, а з іншого - сучасні технології дозволяють виконувати самі амбітні побажання клієнтів і винаходити неймовірні запахи на замовлення.

Приклади використання аромамаркетингу

Більшість світових компаній перед масовим запровадженням аромамаркетингу як інструмент підвищення продажів провели дослідження, результати яких можуть захопити навіть найлютіших скептиків:

  • маркетинговий відділ Nike з'ясував, що 84% потенційних клієнтів готові купити спортивне взуття в ароматизованих магазинах, навіть якщо вони не планували здійснювати ніяких покупок;
  • дослідження компанії Samsung показали, що покупці бажають навіть техніку купувати в магазинах з приємними запахами;
  • розповсюджувач кави Tchibo відразу став використовувати аромамаркетинг: з ​​дверей фірмових магазинів на кілька метрів струменів кавовий аромат, що дозволило збільшити кількість покупців вдвічі;
  • кавова торгова марка Jacobs запозичила ідею у попередньої компанії і змогла примножити ефект Tchibo: кількість покупців збільшилася більш ніж в два рази.

Керівництво компанії Dunkin 'Brands (продаж пончиків і кави) вирішило зупинити в своїх кафе падіння попиту на каву саме за рахунок використання аромамаркетингу. З цією метою в громадському транспорті були встановлені рекламні конструкції з ароматичною системою, яка поширювала в автобусах запах меленої кави. Компанія змогла не тільки повернути колишні показники, а й збільшила обсяг продажів, а також підвищила загальний відсоток відвідуваності.

У США власник мережі продовольчих магазинів встановив білборд із зображенням біфштекса. У години, коли повз проходило найбільша кількість людей, рекламний щит поширював насичений запах смаженого м'яса.

Згідно з дослідженнями агентства Capital Research Group (США) використання хвойних і цитрусових ароматів в передноворічний період підвищує обсяг продажів на 20-30%.

І все ж при використанні аромамаркетингу важливо не втратити почуття міри, як це зробила компанія Harley-Davidson. Її чоловічий парфум із запахом мотоцикла не надихнув на покупку навіть найвірніших фанатів.

розповідає практик

Аромамаркетинг на службі автомобільного бізнесу

Світлана Макєєва,

директор департаменту маркетингу і реклами групи компаній «АвтоСпецЦентр», Москва

Не так давно ми прийняли рішення запровадити в роботу сенсорний маркетинг. В одному нашому автосалоні ми розмістили невеликий буфет, де продавалися домашні пиріжки. Аромат свіжої випічки привертав відвідувачів з дітьми, і вони затримувалися у нас на більш тривалий час. Цей очевидний факт підштовхнув нас до думки про більш широкому застосуванні даного інструменту маркетингу. Через стандартів оформлення наших салонів, які диктуються постачальниками, ми не могли кардинально змінити інтер'єр, тому було прийнято рішення використовувати в якості об'єкта сенсорного маркетингу автомобілі.

У салоні продажів Skoda ми вирішили провести невеличкий експеримент з використанням аромамаркетингу, головною метою якого стало підвищення лояльності клієнтів і залучення їх до післяпродажного обслуговування саме в нашій компанії, а не у інших автодилерів. Для досягнення мети ми винайшли внутрісалонного фільтри, які випромінювали приємний аромат.

У розробці запаху нам допомагали і маркетологи, і психологи. Ми брали до уваги також досвід інших компаній, які вже використовували інструменти аромамаркетингу в своїй практиці. Ми розуміли, що аромат, створений нами, ні в якому разі не повинен викликати асоціації з дешевим ароматизатором, який можна придбати на будь-який заправці. В кінцевому рахунку ми вирішили, що будемо робити акцент на надійності і доступності, і передали наші побажання розробникам. На думку фахівців, створений аромат викликав асоціації, пов'язані саме з названими якостями.

На дослідження пішло трохи менше двох тижнів. Велику частину часу ми витратили на узгодження. Після затвердження винайденого запаху ми почали замість звичайного фільтра встановлювати пристрій з ароматом в кожну машину, яка приїжджала до нас на технічне обслуговування. При цьому вартість фільтра ми не підвищували.

На сьогоднішній день ми щомісяця витрачаємо на аромати для автомобілів близько 20 тисяч рублів. На даний момент статистика по збільшенню клієнтських запитів і зростання продажів ще не сформована, але ми впевнені, що постійна розробка подібних програм принесе свої плоди.

Ми використовуємо не тільки аромамаркетинг, а й приділяємо увагу колірній палітрі, особливо при зміні сезонів. Наприклад, влітку в нашому шоу-румі виставлені найбільш яскраві автомобілі, а взимку - білі машини, прикрашені в тематиці Нового року.

Устаткування для аромамаркетингу

Для застосування аромамаркетингу потрібне спеціальне обладнання. Такі системи відрізняються за розмірами, потужності, ваги та ціни. Вибирають їх виходячи з площі і об'єму приміщень, в яких системи планується вбудовувати. Це можуть бути простору від 10 до 100 тисяч кубічних метрів. Устаткування може бути вбудовуваним і розташовуватися в вентиляційних системах, а може бути створено для ароматизації вуличного простору.

Найчастіше для аромамаркетингу приміщень застосовують закордонне обладнання, проте за останні роки і на території Російської Федерації з'явилося кілька виробників гідних пристроїв.

Є багато різних технологій поширення ароматів в приміщенні. Найбільшою популярністю сьогодні користується метод дрібнодисперсного розпилення ароматичної рідини, тобто технологія небулізації, коли рідина перетвориться в апараті в якийсь сухий туман, який невидимий для людського ока, а частинки аромату за короткий час заповнюють приміщення. Цей принцип дозволяє зберегти оригінальний аромат в замкнутому просторі протягом цілого дня. Крім того, є ще технології холодного розпилення ароматичної рідини, яка рівномірно розподіляється по приміщенню за допомогою вбудованого в апарат вентилятора; розпилення ароматичної рідини під тиском і інші технології.

На сьогоднішній день все картриджі з ароматами мають особливі абсорбенти, які дозволяють нейтралізувати будь-який неприємний запах. Однак фахівці радять купувати обладнання дорожче і не економити на комплектуючих, адже пристрої низької якості можуть зіграти злий жарт і, замість того щоб залучити відвідувачів, навпаки, відлякають їх.

Пристрої з ароматизаторами повинні розташовуватися в зручному місці. Вони можуть бути закріплені не тільки на стіні, але і на підлозі. Крім того, їх можна підключати до припливної вентиляції, що сприяє збільшенню площі поширення приємного запаху.

Сучасні апарати забезпечені функцією регулювання часу розпилення, його інтенсивності і частоти. Користувач може самостійно запрограмувати режим роботи пристрою, задавши йому час включення і виключення.

Спеціалізовані системи для аромамаркетингу бувають різними, вартість обладнання варіюється від 10 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а змінний картридж обійдеться вам приблизно в 10 тисяч рублів.

Головні критерії вибору систем для аромамаркетингу:

  • легкість заміни ароматичних картриджів;
  • тиха робота;
  • зручне управління (сенсорний дисплей) і наявність програм;
  • Приємний дизайн;
  • міцний корпус (метал, пластик);
  • невелика вага.

Великі ароматичні системи, які можуть обслуговувати великі за площею приміщення, потребують спеціальної установки і професійний догляд. Проте будь-яку систему можна налаштувати швидко і без великих фінансових витрат на експлуатацію.

Якщо обладнання якісне, то запахи будуть рівномірно розподілятися по всьому приміщенню і не стануть осідати на меблях, шкірі, одязі, стінах і підлогах.

Якщо обладнання якісне, то запахи будуть рівномірно розподілятися по всьому приміщенню і не стануть осідати на меблях, шкірі, одязі, стінах і підлогах

Короткий огляд приладів і обладнання для аромамаркетингу

Аромадизайн найчастіше використовує в своїй практиці такі прилади:

  1. Аerosol Dispenser.

Це невеликий автоматичний розпилювач, який живиться від двох стандартних батарейок. Протягом 12 годин з інтервалами в кожні 15 хвилин це компактний пристрій може працювати протягом майже 100 днів. Апарат також підтримує функцію нейтралізації неприємних запахів. Зрозуміло, такий ароматизатор підійде виключно для маленьких приміщень, площею не більше 30 квадратних метрів.

Вартість - від 500 рублів.

  1. Апарати AromaStreamer Store ( «Арома Стример Магазин») AromaStreamer Office ( «Арома Стример Офіс»).

Це просунута німецька ароматична система, яка не просто стильно виглядає завдяки корпусу з нержавіючої сталі і дерева, але і може висококлассно обслужити велике приміщення, площею від 150 до 300 квадратних метрів.

Апарат AromaStreamer Office розрахований на ароматизацію приміщення в 150 квадратних метрів, а AromaStreamer Store - на 300.

Вартість - від 10 тис. Рублів.

  1. Deomatic Exquisit.

Цей прилад розрахований на ароматизацію великих приміщень (офісів, магазинів, шкіл, бізнес-центрів, виставкових залів, спортивних залів, лікарень, готелів) в 150-1000 квадратних метрів.

Корпус відрізняється стильним дизайном. Крім того, його можна пофарбувати в будь-якій колір, що дозволяє пристрою вписатися в будь-який інтер'єр.

Апарат досить довговічний і працює в автоматичному режимі, який спочатку потрібно встановити, грунтуючись на необхідних параметрах. Один флакон з ароматизованої рідиною, об'ємом 500 мілілітрів, може прослужити вам 1-3 місяці. Змінити використану ємність на нову можна самостійно. Та й в цілому експлуатація приладу проста і інтуїтивно зрозуміла.

Вартість - 70 тис. Рублів.

  1. «Раймадор».

«Раймадор» призначений для розпилення в ручному режимі. Діюча речовина моментально знищує погані запахи і перетворює їх в легені приємні аромати. Цей інноваційний освіжувач повітря з системою абсорбції неприємних запахів (людських випарів, нікотину, ліків і т. Д.) Прекрасно підійде і для домашнього використання, і для професійного застосування в санвузлах, готелях, підсобках.

Вартість - від 800 рублів.

Які помилки не прощає аромамаркетинг

Головною помилкою при впровадженні аромамаркетингу можна вважати використання запаху виключно як грубого маніпулятивного інструменту. Незважаючи на те, що аромати в бізнесі використовуються не так давно, з'явилося вже безліч міфів щодо аромамаркетингу. Найбільш пошірені з них:

  • «За допомогою запаху можна прив'язати клієнта».
  • «Аромат спонукає відвідувача зробити покупку».
  • «Запахи діють на хімічному рівні і здатні змусити людину придбати товар зі своєї волі».

Важливо знати, що в Аромамаркетинг використовуються нешкідливі ароматичні аромати, які жодним чином не можуть вплинути на хімічні реакції в людському організмі. Запахи тільки викликають асоціації, не більше того.

Ще одна важлива помилка - вузьконаправлене бажання бізнесменів збільшити дохід, а не проявити турботу про клієнтів. Простежити таку позицію легко у фразі власника бізнесу, який звертається до маркетологам зі словами: «Мені потрібен такий аромат, щоб моя прибуток швидко збільшилася». Незважаючи на той факт, що запахи дійсно впливають на поведінку людини в магазині, це зовсім не означає, що відвідувач відразу ж почне активно складати товар у кошик. Між носом і мозком людини все ж є довгий ланцюг емоційних і психічних процесів, де запахи відіграють хоч і важливу, але все-таки не головну роль.

Не варто також намагатися передати точний запах вашого продукту, наприклад, створювати аромат деревини в меблевому магазині. Аромамаркетинг не повинен бути спрямований на те, щоб в магазині пахло товаром. Його суть полягає в створенні близької вашим покупцям образу. Так що якщо ви продаєте дорогі меблі, то краще супроводити процес продажу запахом якісного коньяку, шкіри або французького парфуму.

Ще одна помилка - орієнтація на свій власний смак. Не варто вибирати ті запахи, які любите сприймати ви. Ваше завдання - знайти аромат, який буде працювати в конкретному сегменті в певну пору року.

Остерігайтеся також неякісних пристроїв для ароматизації приміщень. Китайські аналоги ні до чого доброго не приведуть. Бажання заощадити може обернутися неприємними асоціаціями, викликаними у відвідувачів (дешевими освіжувачі пахне і в громадських туалетах). Однак є винятки, коли погані запахи відіграють на руку власнику бізнесу. Наприклад, в Діснейленді неприємні аромати використовуються для скорочення черг, а в одному з американських штатів запахом сірководню просочують штрафні квитанції, щоб їх швидше оплачували.

Зрозуміло, аромамаркетинг повинен збільшувати прибуток, однак пам'ятайте, що тільки правильна клієнтоорієнтованість зможе принести вам дохід. Не варто шукати лазівки тільки для короткострокового прибутку - працюйте на благо клієнта.

Дослідження показали, що завдяки використанню аромамаркетингу продажу компаній виростають на 15-130%. Якщо правильно застосовувати цей сучасний метод на практиці і не допускати помилок, то він обов'язково дасть свої плоди.

Інформація про експертів

Марія Герасименко, генеральний директор компанії Clever Fashion, Москва. Clever Fashion. Сфера діяльності: комплексний розвиток підприємств fashion-індустрії - відкриття магазину з нуля, підготовка акцій і програм лояльності, аналіз асортименту, навчання торгового персоналу, мерчандайзинг Чисельність персоналу: 25.

Олександр Сімонцев, посол ЖЖ в Хабаровську, спільнота блогерів Далекого Сходу.

Крістоф Лодамьель, провідний парфумер International Flavors & Fragrances в 2000-2008 роках. Розробив аромат для мережі готелів Swissôtel, компанії «Мегафон», серію ароматів для клубу Pacha на Ібіці. Створив аромати для прем'єрних показів фільмів «Парфумер» і «Володар кілець».

Світлана Макєєва, директор департаменту маркетингу і реклами групи компаній «АвтоСпецЦентр», Москва. ГК «АвтоСпецЦентр». Сфера діяльності: авторітейла (офіційний дилер марок Porsche, Audi, Infiniti, Nissan, Skoda, Citroёn).

Територія: Москва, Химки (до складу групи компаній входить 11 дилерських центрів).

У чому ще полягає унікальність аромамаркетингу?
Але хто знає, як на нього відреагують інші?