Арт ринок - рекорди Китаю на аукціонах антикваріату.

Великі гроші, загорнуті в ринку антикваріату і Арт-ринку, не дають спокою ні багатим ні бідним. За успіхом торгів з жадібною жадібністю стежать мільйони доларів з усього світу. Великі гроші, загорнуті в ринку антикваріату і Арт-ринку, не дають спокою ні багатим ні бідним

Ваза часів імператора Цяньлун близько 1740-х рр Аукціон Bainbridges (Лондон) продана за $ 83 млн - тисніть на фото, щоб прочитати подробиці

До слова сказати, невикупу лотів - хвороба, навіть вірусна інфекція, підкошуються провідні аукціонні будинки, - стає регулярною і повсюдною. Це помітно і на містечкових європейських аукціонах, де лоти кочують і знову спливають.
Далі стаття з forbes.ru, чудовий огляд, де ні слова не згадується про невикупі лотів. А між тим, "нашкодили" дилери вже або не допускаються до торгів зовсім, або, як виняток, з них береться аванс (гігантський!).
Головна сенсація останнього часу на арт-ринку - Китай, що стрімко набирає вагу в сфері торгівлі предметами мистецтва. А точніше, китайські покупці. Відразу дві компанії, які займаються фінансовою статистикою в цій області, опублікували звіти, які говорять про різке зростання апетитів китайських колекціонерів в минулому році.

Європейський фонд витончених мистецтв (European Fine Art Foundation, TEFAF) оцінив весь ринок торгівлі предметами мистецтва в 2010 році (включаючи і аукціонні, і приватні продажу) в $ 60 млрд, на 52% вище, ніж в 2009 році. Частка китайських покупців склала 23%, і вони вперше випередили британських з їх 22%. Лідер колишній - США з 34%, але, щоб оцінити масштаб змін, що відбулися, експерти фонду пропонують повернутися на п'ять років назад. У 2006 році частка США становила 46%, Великобританії - 27%, на третьому місці розташовувалася Франція з 6%, а Китай займав скромні 5%.

«Такі ринки, як США і Великобританія, переживають період відновлення, але в Китаї справжній бум, він сильний як ніколи, і тільки в 2010 році китайський ринок мистецтва та антикваріату збільшився більш ніж удвічі, досягнувши майже $ 14 млрд», - йдеться в звіті TEFAF «Глобальний ринок мистецтва в 2010 році: криза та відновлення». Частка Європейського Союзу в цілому в 2010 році склала 37%, це на 16 процентних пунктів менше, ніж у піковому 2003 році. Великобританія залишається найбільшим ринком ЄС, на другому місці тримається Франція з колишніми 6%, відзначають експерти TEFAF.

Портал Artprice, провідний допитливі підрахунки за все, що пов'язано з рухом грошових коштів на арт-ринку, пішов ще далі і помістив Китай на перше місце в сфері торгівлі мистецтвом і антикваріатом. «Це безпрецедентна новина і поворотний момент в історії світового ринку мистецтва: Китай зараз номер перший із закупівель предметів мистецтва на аукціонах», - йдеться в заяві Тьєррі Ерманна, засновника і генерального директора Artprice.

Китаю потрібно всього три роки, щоб спочатку витіснити Францію з третього місця, а потім одним стрибком вийти на перше, випередивши Великобританію і США, гросмейстерів ринку з 1950-х років, йдеться в прес-релізі Artprice. За версією цього порталу, в 2010 році на частку Китаю довелося 33% всіх глобальних продажів образотворчого мистецтва, включаючи живопис, інсталяції, скульптуру, малюнки, фотографії та книги, - проти 30% у США, 19% у Великобританії і 5% у Франції.

За даними Artprice, китайські аукціони, які торгують майже виключно китайським мистецтвом, вже зараз випереджають за обсягами торгів представництва міжнародних аукціонних будинків в цій країні. Так, відділення Sotheby's в Гонконзі принесло в 2010 році 2% світових доходів від продажу предметів мистецтва, а відділення Christie's - 2,5%. Але вони поступаються чільній трійці китайських аукціонів - Poly International (7,4%), China Guardian (5,32%) і Beijing Hanhai Art Auction (2,74%), а четвертий аукціон, Beijing Council, торгує врівень з ними (2 , 07%).

«Мистецтво в Китаї користується підтримкою уряду і китайських колекціонерів, які готові бути патріотами і вкладати гроші туди, куди їм підкажуть», - зазначає Artprice. Дійсно, незважаючи на той факт, що китайські колекціонери жваво цікавляться європейським і американським мистецтвом, їх основний інтерес спрямований на вітчизняне мистецтво. Завдяки цьому інтересу і зростання стану найбагатших людей країни рівень цін на китайське мистецтво досяг вражаючих відміток. Forbes відібрав п'ятірку творів китайського мистецтва в різних жанрах, які поставили цінові рекорди в 2010 році. (Forbes.ru)