«Баядерка» - один з імператорських балетів - в листопаді в Ізраїлі - ISRAELI CULTURE

«Це класика минулого, що живе і сьогодні. Часи змінюються, а почуття, любов і ревнощі залишаються незмінними. У «Баядерці» красива музика Мінкуса, і сам спектакль яскравий, в ньому багато чарівництва і пристрасті. Цей спектакль про почуття - а значить, про нас з вами »- каже хореограф Юрій Клевцов, який поставив« Баядерку »на сцені Челябінського державного академічного театру опери та балету ім. М.И.Глинки в 2014-му році.

Саме в постановці Юрій Клевцова і художника-сценографа Дмитра Чербаджі Челябінський театр, історія якого налічує 63 роки, привозить до Ізраїлю в листопаді цей шедевр Маріуса Петіпа (200 років від дня народження якого відзначається цього року), один з головних його «імператорських балетів» , в основі лібрето якого - романтична балада Гете «Бог і баядерка» і складний філософський древнеиндийский трактат «Шакунтала». У гастролях в Ізраїлі беруть участь провідні солісти московського Великого театру Анна Нікуліна і Владислав Лантра ат ів.

Дивно, але балет саме так і поставлений: романтика, лірика, почуття Гете поєднуються в ньому з універсальними картинами, універсальним баченням світу древньої Індії. На сцені киплять пристрасті - киплять в контрасті зі зворушливою і трагічною історією про кохання, підступність, ревнощів і зраду, про двох суперниць, доблесного воїна, закоханого браміна і жорстокому раджі. Яскравість і нуртування першого відділення контрастують зі знаменитим «Танцем тіней» у другому.

«Це класика минулого, що живе і сьогодні

Сцена з балету "Баядерка". Фото - Анрей Голубєв

Музика Мінкуса тут чарівна - мабуть, цей балет - його кращий твір. Петіпа не помилився, замовивши саме йому музику для цього балету ще в 1876 році. Перший спектакль, яким диригував сам композитор Людвіг Мінкус, справив на публіку незабутнє враження. Звичайно, оформлення вистави, костюми і декорації, сама музика відповідала європейським уявленням про Індію, звернення на схід стало лише приводом влаштувати на сцені яскраве і незвичайне, грандіозне видовище. У Росії, як в дореволюційний, так і радянський період часу, «Баядерка» користувалася надзвичайним успіхом. В Європі ж цей балет був невідомий аж до середини ХХ століття, і своїм успішним відродженням спектакль зобов'язаний великому Рудольфу Нурієва. У 1961 році в Парижі був показаний третій акт, «Царство тіней», який Нурієв вважав абсолютним шедевром Петіпа, і парижани моментально закохалися і в ефектного танцівника, і в сам балет, в подальшому фрагменти цієї вистави були показані на кращих європейських сценах. Американська прем'єра балету відбулася в 1980 році, на сцені театру «Метрополітен» у Нью-Йорку. В кінці 1991 року Рудольф Нурієв почав в паризькому театрі «Опера» роботу над «Баядерка», своїм останнім спектаклем, таким чином, європейська публіка вперше побачила повну версію балету.

І ось, нарешті і в Ізраїлі, «Баядерка» буде вперше представлена ​​в повному сценічному постановці - за участю сорока п'яти танцівників Челябінського Державного Академічного театру Опери та Балету імені Глінки, а також солістів Великого театру прими-балерини Анни Нікуліній і прем'єра Владислава Лантратова .

Ізраїльтяни мало знають про Челябінськом театрі, а між тим він активно розвивається і співпрацює з багатьма світовими зірками, і це не випадково. Художній керівник Челябінського театру, народний артист Росії Юрій Вікторович Клевцов з 1988 по 2009 рік був прем'єром Великого театру Росії, гастролював і танцював у багатьох країнах світу і на всіх відомих майданчиках. Там же в Великому він починав і кар'єру балетмейстера. З його приходом в Челябінський театр Опери та Балету налагодилося постійне співробітництво з Великим театром Росії. І в результаті ми отримали можливість побачити знаменитий російський балет у виконанні професіоналів найвищого рівня.

Анна Нікуліна в балеті "Баядерка" - фото - © Катерина Володимирівна

Головну партію в балеті «Баядерка» (партію танцівниці Никии - одну з найскладніших у всьому класичному балетному репертуарі) в листопаді в Ізраїлі виконає прима-балерина Великого театру, остання учениця великої Катерини Максимової - Анна Нікуліна, в кінці серпня отримала звання «Заслужена артистка Росії »за великий внесок в розвиток культури, мистецтва і багаторічну творчу діяльність. Нікуліна - з тих рідкісних танцівниць, при появі на сцені яких у глядачів виникає відчуття зустрічі з чимось особливим. Свого першого «Петіпа» Анна Нікуліна станцювала на сцені Великого театру в «Лебединому озері» в 19 років, що стало рідкісним випадком навіть для Великого театру. У 2015 році Анна Нікуліна виконала партію Никии в балеті «Баядерка» на фестивалі балету «На честь Катерини Максимової» в Челябінському державному академічному театрі опери та балету імені М.І. Глінки. І знову виступить з цим театром - вже в Ізраїлі.

Владислав Лантратов в балеті "Баядерка". Фото - Катерина Володимирівна

30-річний Владислав Лантратов був прийнятий до балетної трупи Великого театру після закінчення Московської державної академії хореографії в 2006 році. На початку жовтня, до приїзду в Ізраїль, він виконає головну чоловічу партію в «Баядерці» - партію воїна-кшатрії Солора - на гастролях Великого Театру в Міланському театрі «Ла Скала» в рамках «Російських сезонів в Італії». Він же станцює в Мілані в балеті Жана-Крістофа Майо «Приборкання норовливої» і в середині вересня також в «Ла Скала» виконує головну партію в балеті Петруччо «Приборкання норовливої».

Владислав Лантратов, удостоєний на початку літа 2018 року престижного призу «Бенуа», нещодавно додав до нього і приз «Позітано» ( «Премію Мясіна) - тобто став володарем так званого об'єднаного призу« Бенуа »/« Мясин », який чотири роки тому заснували дві шановані в світі балету інституції.

Лантратова називають «Нурієв наших днів» - завдяки і його таланту, і виконаної ним партії Нурієва в однойменному балеті Великого театру (сценографом якого став Кирило Серебрянніков). Саме «Нуреева», завдяки якому «Баядерку» побачили в Європі і в США.

«Баядерка» Людвіга Мінкуса і Маріуса Петіпа в повній оригінальної сценічної версії - найяскравіша постановка, декорації ручного розпису, костюми «від кутюр», давньоіндійська драма і балада Йоганна Вольфганга Гете - в листопаді в чотирьох містах країни. Не пропустіть першу і настільки рідкісну можливість побачити цей великий балет, до цього дня залишається неперевершеним шедевром, в Ізраїлі.

Сторінка конференції - https://www.facebook.com/events/267332657393778/

Замовлення квитків: «Браво» (* 3221) https://bestbravo.co.il/announce/60283

«Eventim» (* 9066) https://www.eventim.co.il/labayadere.

22 листопада, 2018, четвер, Тель-Авів, «Гейхал ха-Тарбут», 20:30
23 листопада, 2018, п'ятниця Тель-Авів, «Гейхал ха-Тарбут», 13.00
25 листопада, 2018, неділю, Хайфа, «Аудіторіум», 20:30
26 листопада, 2018, понеділок, Беер-Шева, Центр сценічних мистецтв, 20:30
27 листопада 2018, вівторок, Єрусалим, «Театрон Іерушалім», зал «Шеровер», 20:30

Продюсер: Роман Рабинович. Фотографії надані організаторами гастролей

схоже