Бездротові датчики охоронної та пожежної сигналізації для будинку, дачі і квартири

  1. Особливості застосування БЕЗДРОТОВИХ ОХОРОННО ПОЖЕЖНИХ ДАТЧИКІВ
  2. ДОМАШНЯ СИГНАЛИЗАЦИЯ З бездротових датчиків

ОХОРОННО ПОЖЕЖНОЇ - ДЛЯ БУДИНКУ

Якщо порівняти всі плюси і мінуси бездротових датчиків для систем сигналізації, то достоїнств виявиться, швидше за все, більше. До числа головних недоліків відноситься вартість обладнання. не забувайте, що крім сповіщувачів необхідно придбати ще приймальне радіоканальні обладнання.

Якщо розглядати велику бездротову систему сигналізації, то ціна приймача несуттєво вплине на ціну всього комплекту обладнання, але якщо мова йде про декілька датчиках, то витрати на РПУ будуть виглядати істотними.

Наприклад, охоронний об'ємний бездротової датчик руху Астра 5131 станом на початок 2018 року стоїть близько 1500 рублів. Приймально контрольний прилад з радіомодулем Астра-812 Pro обійдеться близько 6000 руб. Звичайно можливі всякі варіанти, але суть від цього не змінюється.

великою перевагою радіоканальних сигналізацій є те, що вони є адресними , А значить дозволяють легко конфігурувати і масштабувати систему. Спільними параметрами таких сповіщувачів, які варто врахувати при виборі є:

  • робоча частота;
  • дальність дії;
  • сумісність з іншим обладнанням;
  • наявність опції контролю напруги вбудованого елемента живлення.

Дозволю ще рада, заснований на особистому досвіді - не купуйте дешеві аналоги батарей. Разова економія вийде боком, коли такі джерела прослужать в декілька разів менше штатних. Термін роботи бездротового охоронно пожежного датчика від одного джерела живлення повинен становити не менше одного року.

До речі, середню ціну такого елемента (200-300 руб.), Можете закласти у вартість щорічного технічного обслуговування системи сигналізації.

Особливості застосування БЕЗДРОТОВИХ ОХОРОННО ПОЖЕЖНИХ ДАТЧИКІВ

Для радіоканальних охоронних систем найчастіше використовуються:

  • пасивні інфрачервоні сповіщувачі (об'ємні і поверхневі);
  • звукові (акустичні).

Бездротові магнітоконтактні датчики застосовуються рідше. Визначається це, напевно тим, що за ціною вони порівнянні з іншими типами, за кількістю ж їх потрібно набагато більше, особливо, якщо проводити повноцінну блокування вікон і дверей .

Ще один момент - габарити. Оскільки блок, що містить геркон включає в себе передавач з батареєю живлення, то розміри його не відрізняються мініатюрністю.

оскільки місце установки магнітоконтактного сповіщувача жорстко регламентується, то дизайн сучасних вікон може бути серйозно порушений. Виходом може з'явитися установка проводового мініатюрного сповіщувача і підключення його до акустичного сповіщувача при наявності у нього такої можливості.

Взагалі, повне блокування об'єкта виключно радіоканальними датчиками часто виявляється недоцільною. Простіше і вигідніше буває знайти компромісні комбіновані варіанти.

Якщо говорити про бездротові датчики пожежної сигналізації, то тут ситуація дещо інша.

По-перше, їх потрібно менше, ніж традиційних провідних порогових пристроїв. Адресні пожежні сповіщувачі з функцією самодіагностики не вимагають резервування.

По-друге, бувають ситуації, коли архітектурно- планувальні рішення об'єкта роблять використання кабельно провідної інфраструктури скрутною. Це може відноситься до об'єктів культурно історичної спадщини, приміщень з часто змінюваної конфігурацією (виставкові зали) та ін.

Ці та інші аспекти установки бездротових протипожежних систем розглянуті в цьому матеріалі більш детально.

На початок

ДОМАШНЯ СИГНАЛИЗАЦИЯ З бездротових датчиків

Сигналізація з бездротовими датчиками для будинку, дачі або квартири має свої особливості. Головним тут є можливість обійтися спрощеним варіантом блокування, особливо, при використанні охоронної сигналізації в АВТОНОМНОМУ РЕЖИМІ.

Дуже часто власники зупиняються на установці в будинку тільки бездротових датчиків руху. Це, звичайно, дещо знижує надійність сигналізації за рахунок неможливості раннього виявлення спроби проникнення, але, за відсутності централізованої пультової охорони, даний недолік не є критичним.

Натомість власник будинку або квартири отримує:

  • відносно невисоку загальну вартість обладнання;
  • практично незмінний інтер'єр приміщень;
  • швидкий монтаж, який можна здійснювати на будь-якому етапі будівництва (ремонту) або після повного їх завершення.

Крім того, чисто охоронна або пожежна системи зараз застосовується досить рідко. Сучасні модулі GSM СИГНАЛІЗАЦІЇ дозволяють здійснювати контроль над інженерно технічним домашнім обладнанням, дистанційно керувати опаленням, освітленням, водопостачанням.

Це зумовило появу різних типів датчиків для GSM сигналізації , В тому числі бездротових:

  • протікання води;
  • температури;
  • витоків газу.

Хочу звернути увагу, що бездротові датчики, що йдуть в комплекті з домашньої GSM сигналізацією можуть обійтися дешевше придбаних окремо.

Якщо говорити про чисто охоронні домашні системи. то цілком достатньо установки бездротових датчиків руху в місцях найбільш ймовірної появи порушника: кімнатах першого поверху, в районі вхідних дверей, на сходах. Звичайно, не бачачи об'єкта ніхто конкретних рекомендацій щодо складу обладнання та місця його установки не дасть, але, як правило, 5-10 радіоканальних сповіщувачів виявляється досить.

Більш того, до приймально контрольного приладу, встановленого в приватному будинку можна підключити бездротові сповіщувачі встановлені в гаражі і окремо розташованих підсобних приміщеннях.

При виборі технічних засобів і їх параметрів зробіть поправку на наявність капітальних конструкцій, які можуть послабити проходження радіосигналу. Краще, звичайно, при наявності можливості перевірити як поведе себе конкретне обладнання на практиці.

Якщо ви звернетеся до послуг спеціалізованої монтажної організації, то вони це повинні зробити самостійно і без нагадувань. Але проконтролювати зайвим не буде.

При самостійному встановленню краще придбати прилади з двох трьох кратним запасом по дальності дії. Це, звичайно, стосується великих територій і будинків. Для кількох суміжних кімнат проблем виникнути не повинно.

На початок

* * *

© 2014 - 2019 р.р. Всі права захищені.

Матеріали сайту мають ознайомлювальний характер і не можуть використовуватися в якості керівних і офіційних документів