Безпека дитини в дитячому саду

  1. Які небезпеки чатують малюка
  2. Фактори забезпечення безпеки в дитячому саду
  3. Пожежна безпека в ДОУ
  4. Особи, відповідальні за безпеку дітей

Справжнім потрясінням для будь-якого батька є необхідність відправити своє улюблене чадо в дитячий сад. І це зрозуміло, адже протягом довгого часу мама нерозривно знаходилася поруч зі своїм дорогоцінним малюком, а тепер його потрібно віддавати на піклування «невідомим тіткам».

Основним питанням, хвилюючим всіх батьків, які відправляють малюка в ДОУ, є забезпечення безпеки в дитячому саду свого крихти. Це цілком обгрунтоване хвилювання. Адже вирушаючи в дитячий сад, дитина потрапляє в незнайомий, ще незвіданий для себе мир, повний не тільки нових радісних відкриттів і звершень, а й небезпек.


Які небезпеки чатують малюка

Малюків можуть чекати різні небезпеки на території садка. Можна виділити кілька категорій:

  • підвищена захворюваність. Це, напевно, найчастіший фактор небезпеки, зустрічається в дошкільних установах. Ні для кого не секрет, що дитячий сад - місце великого скупчення дітей різного віку. І цілком природно, що імунітет і сприйнятливість до хвороб у малюків різна. Тому навряд чи варто дивуватися тому, що в садку дитина часто «чіпляє» різні інфекції і захворювання. Особливо це хвилює батьків, діти яких мають ослаблений імунітет;
  • травматизм, нещасні випадки. Причини травм можуть бути самими різними: нерідко діти можуть завдати один одному каліцтва в боротьбі за іграшки, розштовхувати приятелів, поспішаючи з прогулянки на обід, впасти з ліжечка під час полуденного сну або неакуратно прокотитися з гірки - джерел травматизму може бути безліч;
  • надзвичайні ситуації. Хоча такі явища як пожежа, землетруси - події нечасті, та й живемо ми в мирний час, але забувати про необхідні заходи запобігання подібних ситуацій і принципах забезпечення безпеки під час ЧС не варто.
  • загроза психологічного здоров'я дитини. Не всі батьки замислюються над тим, що малюкові в садку можуть завдати шкоди не тільки фізичний, але і психологічний. І виною тому кілька факторів: особистісні особливості персоналу, маніпулювання дітьми, відносини між дітьми, стрес при розставанні з мамою. Батькам необхідно стежити за психологічним станом малюка , а коли дитина категорично відмовляється йти в дитячий сад слід ретельно розбиратися в причинах.

Батькам необхідно стежити за психологічним станом малюка   ,   а коли дитина категорично відмовляється йти в дитячий сад слід ретельно розбиратися в причинах

Фактори забезпечення безпеки в дитячому саду

Щоб захистити дітей від різних небезпек, залишивши тим самим малюків здоровими, а батьків щасливими, дошкільний заклад має забезпечити дотримання безлічі чинників безпеки.

Одним з найважливіших факторів є безпека здоров'я дітей. З метою попередження різних простудних та інфекційних захворювань в приміщеннях саду повинен підтримуватися відповідний температурний режим, а також рівень освітленості і провітрювання. Також в місцях знаходження дітей необхідно відсутність протягів.

Обов'язковою є регулярне медичне обстеження персоналу установи з метою виключення інфекційних захворювань. У штаті навчального закладу неодмінно має бути присутня медсестра, постійно контролює здоров'я і стан малюків, що відповідає за виклик, при необхідності, швидкої допомоги. Також обов'язковими є періодичні обстеження юних вихованців в професійних медичних установах.

Важливим є спостереження за санітарним станом ДОУ, а, найважливіше, кухні та продуктів дітей. Для дітей, які мають схильність до алергічних реакцій на певні продукти, необхідно розробити індивідуальне меню. У цьому випадку велика відповідальність лягає на батьків. Не можна замовчувати про продукти-алергени, тому що інформація про них може бути відсутнім в медичній картці дитини.

У приміщеннях садка в обов'язковому порядку необхідно проводити щоденне прибирання і періодичну дезінфекцію, а всі учасники виховного та освітнього процесу повинні свято шанувати правила особистої гігієни.

Серед ключових факторів безпеки виділяють і фізичну безпеку дітей. Для її забезпечення в дитячому садку повинен бути створений комплекс умов, що забезпечує захист життя і здоров'я дітлахів. Загрозу можуть тягти за собою не тільки зовнішні (кримінальні, терористичні акти, несамовиті вчинки дорослих), а й внутрішні (невідповідне технічний стан будівлі і споруд на його території) фактори.

Щоб уникнути нещасних випадків технічний стан приміщення та прилеглих до садочка будівель необхідно піддавати обов'язковому регулярному контролю. Крім цього кожен співробітник садка повинен володіти інструкціями по взаємодії з основними службами безпеки. При цьому механізм взаємодії з такими організаціями потрібно не тільки розробити, а й перевірити на практиці в навчальних умовах. Кращим способом тренування навичок поведінки в надзвичайних ситуаціях є періодичне (не рідше ніж двічі на рік) проведення навчальних евакуацій з приміщення і з території ДНЗ.

Щоб уникнути викрадення дітей з садка, віддавати малюків можна тільки їх мамам і татам, а при явці в дитячий сад інших осіб, необхідний письмовий дозвіл батьків.

Пожежна безпека в ДОУ

Дотримання пожежної безпеки - один з ключових моментів в системі забезпечення умов безпеки дошкільного закладу.

По-перше, варто приділяти пильну увагу протипожежної безпеки будівлі: проводити періодичний огляд газових плит на кухні, електричної проводки по всій будівлі. Приміщення ДНЗ має бути оснащено елементарними засобами захисту від вогню: вогнегасниками, лопатами і піском. Необхідна наявність в будівлі «тривожної кнопки», за допомогою якої можна швидко здійснити виклик пожежників або МНС.

По-друге, слід приділяти пильну увагу предметам, з якими грає дитина. Адже наявність сірників або запальнички в руках малюка необов'язково викликано недбалістю батьків - це може бути випадковою знахідкою юного дослідника, який напевно захоче розібратися в тому, «як це працює».


Особи, відповідальні за безпеку дітей

Практично кожен батько задається питанням про те, хто несе відповідальність за безпеку їх дорогоцінного чада в дошкільному закладі? З точки зору структури освітнього закладу, відповідальна особа номер один і той, ким забезпечується перевірка безпеки на території ДНЗ - це директор або завідувач дитячим садом. Як свідчить основний документ будь-якого освітнього закладу (закон «Про освіту»), завідуючий несе особисту відповідальність за безпеку кожного свого вихованця.

Зрозуміло, завідувачу ДНЗ нереально встежити відразу за декількома десятками дітлахів, тому відповідальним, що забезпечує безпеку дитини в дитячому саду, стає вихователь групи.

Батьки дитини також можуть надати неоціненний вклад в забезпеченні заходів безпеки малюка. Як правило, це добровільна фінансова і матеріальна допомога садочку, спрямована на оновлення застарілих елементів ігрових майданчиків, парт, ліжечок та інших конструкцій. Також завданням батьків є контроль дотримання норм безпеки в саду. Все це важливі кроки до забезпечення безпеки дітлахів дошкільного закладу і в першу чергу свого улюбленого малюка.

Все це важливі кроки до забезпечення безпеки дітлахів дошкільного закладу і в першу чергу свого улюбленого малюка