«Біла ворона» в гостях у МІА

написав: Група компаній ASG

2015-09-28 19:37:54

У Виставковому центрі Міжнародного інституту антикваріату (МІА) ASG відбувся черговий захід на честь Року літератури, оголошеного в Росії в 2015 році. Підмосковні садиби, які реставрує компанія, пов'язані з іменами багатьох російських класиків. Днями було проведено літературний вечір «Осінь в садибі», який цілком може стати «прологом» нового проекту МІА.

Перед початком літературного вечора гостям показали Виставковий центр МІА, розповіли про предметах з Великого зібрання витончених мистецтв ASG, про дивовижні знахідки і відкриття мистецтвознавців інституту. Відвідувачі також дізналися про садиби, яким скоро подарує друге життя компанія ASG, і про класиків, які проживали або гостювали в цих садибних комплексах.

На поетичні читання були запрошені члени ЛІТО «Біла ворона», яке добре відомо казанцям і має за плечима вже 19 років історії. Незмінним керівником об'єднання є заслужений працівник культури РТ, лауреат премії ім. М.Горького, лауреат премії ім. С.Сулеймановой і автор багатьох книг Наиля Ахунова.

Свої літературні твори перед присутніми читали Інеса Фахрутдінова (заступник Наілі Гаріфзяновни), Юлія Сандлер та Ірина Покровська.

Як виявилося, Інеса Фахрутдінова знайома з компанією ASG досить давно. Справа в тому, що за професією вона - архітектор, а заступник директора архітектурно-проектних майстерень ASG по реставрації і реконструкції Степан Новіков її аспірант. Багато її студенти, зараз вже фахівці, працювали над проектами компанії. Поетеса-архітектор вважає, що ASG робить величезне і благородну справу і для Казані, і для Росії в цілому, повертаючи пам'ятники архітектури місту.

- Причому не просто відновлюючи, щоб потім подорожче продати, - ділиться Інеса Фахрутдінова, - немає, тут йде і наукова реставрація. Фінансових коштів в відновлення об'єктів закладається в рази більше, ніж їх подальша окупність. Вони, звичайно, окупляться тим, що залишаться в історії нашого міста - в соціальному, культурному плані. Що стосується грошового доходу від цього, то, якщо він і буде, то дуже багато знадобиться часу для окупності. Тому заочно - велика подяка компанії.

Також свої вірші прочитала Маргарита Шушкова, яка зараз займається екскурсіями по нашому місту. У автора є прекрасний вірш, присвячене улюбленої Казані. А ось і маленький уривок з нього:

Я люблю це місто, я знаю його напам'ять -
Кожен дворик і міст, кожен парк і лавочки в скверах.
Я можу говорити з ним про що легко, відверто.
Він завжди розуміє і горе, і радість, і смуток.

Тема ліричних виступів була присвячена осені. Після читання віршів поетами, гостям було запропоновано прочитати рядки з творів російських класиків на тему осені в російській садибі.

Постскриптум

Літературно-мистецький вечір в МІА пройшов під знаком садибного гостинності, коли гості раді, а господарі задоволені. Чи буде продовження, про який висловлювалися всі запрошені? Ймовірна тема наступної зустрічі народилася сама собою. Російська садиба як міф була живильним середовищем і для тих, хто в садибі не жив. Наприклад, атмосфера сім'ї Нобелівського лауреата Бориса Пастернака, якого в Рік літератури виповнилося 125 років від дня народження, а його культовим романом «Доктор Живаго» - вже 60 років, цілком «садибна». Батько - художник Леонід Пастернак, мати - піаністка Розалія Кауфман (Пастернак), син - геніальний поет.

Центральна частина самого знаменитого у всьому світі роману Пастернака, присвячена любові доктора і Лари, відбувається в покинутій садибі Варикіно. Деякі дослідники вважають, що саме через цю частини і був створений весь роман.

Можливо, що наступний літературний вечір в МІА буде присвячений життю і творчості Бориса Пастернака.

Думка автора може не збігатися з позицією редакції

Чи буде продовження, про який висловлювалися всі запрошені?