Bon Jovi


Роки: з 1983 року



Місто: Нью-Джерсі


сайт:



Цю команду, що спеціалізується на комерційному хард-року, заснував Джон Бон Джові (Джон Френсіс Бонджіові, р. 2 березня 1962). Музикою він почав займатися з тринадцяти років, а після закінчення школи став частенько пропадати в студії «Power Station», яка належала його кузена Тоні. Там Джон нарізав кілька демок і розіслав їх по різних записуючим компаніям. Особливого інтересу до тих плівок ніхто не виявив, однак одну з пісень, «Runaway», вдалося прилаштувати на радіо. Поки композиція крутилася в ефірі, її також включили в збірний альбом, а Джон зайнявся створенням повноцінної команди. Компанію Бон Джові склали гітарист Річі Самбора (Річард Стівен Самбора, р. 11 липня 1959), клавішник Девід Брайан (Девід Брайан Рашбаум, р. 7 лютого 1962), ударник Тіко Торрес (р. 7 жовтня 1953) і басист Алек Джон Сач ( р. 14 листопада 1956). Влітку 1983 року хлопці уклали контракт з «PolyGram» і незабаром взяли участь в концертах «ZZ TOP» в «Madison Square Garden».
Тираж дебютного альбому «Bon Jovi» швидко перетнув золоту позначку, а група тим часом щосили гастролювала по Америці і Європі, ділячи майданчики зі «SCORPIONS», «WHITESNAKE» і «KISS». Друга робота виявилася не такою вдалою, викликавши шквал негативних емоцій з боку критиків. Зокрема, журнал "Kerrang!", Схвально відгукнувся про дебют групи, назвав «7800 Degrees Fahrenheit» блідою копією того, що повинно бути справжнім «BON JOVI».
Музиканти зробили відповідні висновки і не стали на концертах виконувати «фаренгейтовскіе» пісні, а для створення третього альбому запросили поета-пісняра Десмонда Чайлда. Співпраця з ним пішло команді на користь, оскільки трансатлантичні бойовики «Wanted Dead Or Alive», «You Give Love A Bad Name» і «Livin 'On A Prayer» забезпечили диску «Slippery When Wet» мультиплатинового тиражі. Після закінчення туру в підтримку альбому група відразу ж відправилася в студію, бажаючи довести, що вона не є зіркою-одноденкою. З поставленим завданням музиканти впоралися на п'ять з плюсом і «New Jersey» закріпив їх комерційний успіх, а всі п'ять супроводжуючих синглів ( «Bad Medicine», «I'll Be There For You», «Born To Be My Baby», «Lay Your Hands on Me »,« Living in Sin ») вклалися в гарячу десятку. Втім, чергові гастролі опинилися напруженими, і відносини між Джоном і Річі стали погіршуватися.
В результаті діяльність «BON JOVI» була припинена, і члени групи зайнялися сольними проектами. Команда повернулася в 1992-му з спродюсував Бобом Роком альбомом «Keep The Faith». Незважаючи на новомодні гранжеві віяння, робота була прийнята досить добре. Сингли «Bed of Roses», «Keep the Faith» і «In These Arms» потрапили в американський Топ 40, але більшою популярністю платівка користувалася в Європі та інших регіонах.
У 1994-му вийшла збірка «Cross Road», на якому була присутня парочка нових пісень, а одна з них, «Always», стала великим хітом. У тому ж році в складі була проведена заміна, і місце Сача зайняв Х'ю МакДональд. Викинувши на ринок ще один платиновий альбом, «These Days», Джон і компанія знову зробили значну паузу. Студійник «Crush», що вийшла в 2000 році, пробив національний Топ 10 і запанував на вершині британського хіт-параду. Основною причиною такого успіху був суперхіт «It's My Life». Поки «BON JOVI» продовжували збирати стадіони, в продаж надійшов ретроспективний концертний «One Wild Night».
Через рік група випустила лонгплей «Bounce». Популярність його була нижчою, ніж у попередника, хоча парочка непоганих речей на диску все ж була присутня. Поліпшити фінансове становище колектив спробував за допомогою збірки хітів «This Left Feels Right» і бокс-сету з раніше нереалізованим матеріалом «100,000,000 Bon Jovi Fans Can not Be Wrong», однак продажу цих релізів були відносно помірними. По справжньому повернутися в форму «BON JOVI» вдалося з альбомом «Have A Nice Day», який очолив хіт-паради багатьох країн світу. У США диск зайняв другий рядок, але зате десятий студійник, «Lost Highway», виявився вже на самій вершині «Billboard».

http://hardrockcafe.narod.ru