Будинок-музей Реріха в Одесі: найцікавіші експонати

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

23 лютого 2016, 6:50 Переглядів: 23 лютого 2016, 6:50 Переглядів:   Будинок-музей ім

Будинок-музей ім. & Nbsp; Миколи Реріха. Фото: Сегодня.

Будинок-музей ім. Миколи Реріха з'явився в Одесі з легкої руки ентузіастів - прихильників творчості художника. Відкрили його недавно (у 2000 році) в квартирі будинку у дворику-колодязі. Співробітники музею не тільки зібрали творчу спадщину родини Реріхів у вигляді репродукцій полотен, прижиттєвих видань (дружина художника Олена Реріх була філософом), праць і листів, а й відкрили бібліотеку. Сини пари теж залишили свій слід - молодший Святослав був художником, а старший син Юрій Реріх - сходознавцем. Для всіх експонатів тут є цілих п'ять залів, включаючи концертний. Завідуюча культурно-просвітницьким відділом Марина Попова розповіла нам про найцікавіші знахідки.

Духовне зростання на картині Реріха

У першому залі - репродукції картин символіста Миколи Реріха. Художник зображував багатьох святих, але особливу увагу приділяв святому Сергія Радонезького. Його картини стали ілюстрацією перекази про те, як преподобний відмовився від земних благ і пішов в ліс будувати храм. Відомо, що святий під час будівництва подружився з ведмедем. Зображуючи ведмедя на двох лапах, що допомагає Сергію будувати храм, Реріх показав духовне зростання людства.

Релігійний зал з картою експедиції і кристалами Будди Шак'ямуні

Релігійний зал з картою експедиції і кристалами Будди Шак'ямуні

Наступний зал присвячений Вчителям людства. У центрі кімнати на рельєфній карті-макеті наочно відтворений маршрут Центрально-Азіатської експедиції Реріхів, яка тривала п'ять років. Здається, ніби художники прагнули не упустити жодну з основних існуючих релігій. Кімнату за сюжетами картин умовно можна розділити на православ'я (християнство і католицизм), іслам, конфуціанство, індуїзм і буддизм. Є тут і відповідні статуетки. У 2015 році в музей приїжджали тибетські монахи, які привезли головні святині своєї релігії - кристали, які залишилися від кремації Будди Шак'ямуні.

Ступка для фарб і листівки для тиражу

У залі сім'ї можна побачити картини, написані сином художника Святославом, зборів листівок, які Микола Реріх виконав в оригіналі і в мініатюрі (спеціально для тиражу), книги під склом шафок, ювілейні монети та медалі, викарбувані в Україні і у Франції. А ще тут є ступка для розтирання фарб, яка належала Реріха. На ній збереглися два яскравих мазка.

Коридор картин, співзвучних мистецтву Реріхів

Коридор картин, співзвучних мистецтву Реріхів

Зал Віри Яснопольського і Артура Фонвізіна по суті є високим коридором, але зате він до самої стелі обвішаний полотнами (оригіналами і репродукціями) українських і ізраїльських художників, чиє мистецтво співзвучно творчості Реріхів. Наприклад, тут є оригінали картин латиської художниці Ілзе Рудзите, яка була знайома зі старшим сином Миколи Юрієм Реріхом. В цьому залі-коридорі шанувальники творчості художника навіть можуть придбати праці, присвячені життю Реріхів, видання епістолярної спадщини, листівки і книги.

Оригінали листів, фільми і енциклопедії

У виставковому залі-бібліотеці проводять концерти та презентації, а також зберігають частина літератури - екземпляри журналу "Ліга культури" (видається самим музеєм), енциклопедії з зборами та описом полотен, видання листів Реріха. Цікаво, що в архіві бібліотеки збереглися 24 оригінальних листи з листування з американським художником Джозефом Шраком, в той час, як в Нью-Йоркському музеї Реріха є лише один лист. А нещодавно співробітники музею отримали від Сибірського Реріхівського Товариства два короткометражні фільми про життя Реріхів.

Виставку в Одесі влаштував учень художника

Виставку в Одесі влаштував учень художника

Є в культурному центрі і зал художника Бориса Смирнова-Русецького - учня Миколи Реріха. Тут зберігаються оригінали його картин, полотна з циклу "Осінні роздуми", серії "Прозорість", "Храми", " Крим "," Дерева "," Алтай "І" Космос ". Він же написав книгу" Сім'я Реріхів. Спогади ". У музеї нам розповіли, що в 1993 році Смирнов-Русецький приїжджав до Одеси і відкрив виставку Миколи Реріха в місцевому художньому музеї, в тому час як сам Реріх ніякого відношення до Одеси не мав.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Будинок-музей Реріха в Одесі: найцікавіші експонати". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Дарина Полякова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ