Бункер Сталіна в Самарі

У дворі звичайна автостоянка. А під нею - 5-метрова бетонна плита, що витримує пряме попадання авіаційної бомби. Кілька років тому у дворі цього будинку з'явився маленький внутрішній дворик. Бункер Сталіна, побудований в 1942 в найсуворішому секреті (всю викопану породу перевозили по секретному тунелю, який ішов до берега Волги), відкрився для всіх охочих. План бункера. Каса. Бункер споруджений будівельниками московського метро. Тільки тунель будувався не горизонтально, а вертикально. Тюбінги, як в тунелі метро. Важкі броньовані двері. Коридор до запасного виходу (на випадок, якщо в основний потрапить бомба). Аварійна сходи. А нагорі ось така будочка. Електрогенератор. План евакуації самого нижнього поверху. За однією з закритих дверей на одному з проміжних поверхів був виявлений туалет. На кількох поверхах розташовані експозиції, присвячені війні. Прочитайте цей документ і уявіть, наскільки було страшно тим, хто його отримав. Коридор першого поверху. А ось і кабінет Сталіна. Блакитна тканина імітує вікна. Робочий стіл. Телефон. Особистий туалет Сталіна. Зал нарад. Справа місця стенографістів, які не мали права обертатися і бачити тих, хто в кабінеті. У бункері є ще один, найнижчий, технічний поверх, на який не пускають туристів. На нього веде вузькі сходи. На технічному поверсі нічого цікавого, крім насосів водопостачання, не виявилося. Окрема двері від входу в бункер веде прямо в хол інституту Культури. У роки війни тут розташовувався уряд області. Ще одна ознака того, що це не простий двір, - вентиляційні будки.

Секретних бункерів на території колишнього СРСР було побудовано багато. В одній Самарі їх три, але потрапити можна тільки в бункер Сталіна.

ps Уффффф. Здається, я встиг написати цей пост. Дописую його вже в літаку, поки стюардеси демонструють рятувальне обладнання. Лечу назад в Москву.

джерело: http://ammo1.livejournal.com/754433.html