Бутусов в Архе - Уральський архітектурно-художній університет

  1. Для довідки:

1 грудня в академії побував відомий рок-музикант, наш випускник В'ячеслав БУТУСОВ.



Візит був короткочасним, - в щільному гастрольному графіку для спілкування з ректором УралГАХА Олександром Стариковим, проректором з навчальної роботи Віктором Коляснікова і студентами було відведено трохи більше години, - але цікавим і приємним для обох сторін. Співак розповів про творчі плани, про нових піснях і готуються проекти і відповів на численні питання дітей.




Відповідаючи на одне з них - чи не було бажання у старшокурсники Бутусова, тоді вже відомого музиканта, кинути архітектурний інститут і присвятити себе творчості, - В'ячеслав помітив, що не тільки захистив диплом, а й встиг попрацювати за фахом. Бажання кинути обрану професію не було, але зробити це припало до необхідності, заради спільної справи. У зв'язку з цим, науковий керівник лідера «Наутілус ...» Віктор Клясніков згадав, що Бутусов довго тягнув з підготовкою дипломного проекту, все не вистачало часу в низці репетицій і виступів. Буквально за пару днів до «Дня Ч» група «Наутілус Помпіліус» практично в повному складі, окупувавши аудиторію Архан, дружно креслила і малювала - і проект постав перед атестаційною комісією в строк. Нехай він був не зовсім хороший, а його захист не настільки яскравою, як у однокурсників, але мова наукового керівника переконала присутніх - «Зате В'ячеслав співає гарні пісні!» Доля студента була вирішена - «Нехай співає дипломованим фахівцем».




Були й інші цікаві питання: «Які Ви відчули почуття, вперше почувши свою пісню по радіо?», «За рахунок чого Вам вдається зберігати шанувальників 80-х, набуваючи все нових і нових в 2000-х, адже це люди різних поколінь, та стиль і репертуар групи змінюється? »,« чи зберігся у Вас інтерес, як у архітектора, до малюнка, ілюстрації? Малюєте чи, видаєте свої малюнки? ». Траплялися й зворушливі моменти - «В'ячеслав, Ви пам'ятаєте вашого однокурсника Дмитра - мого батька?» - запитала юна шанувальниця Бутусова, студентка УралГАХА.




Це вже не перший візит культового музиканта в рідні стіни. Попередній візит В'ячеслава в УралГАХА ознаменувався врученням йому «Зірки академії», якої удостоюються випускники та викладачі вузу, що домоглися значних успіхів в будь-яких галузях творчості і не втрачають зв'язку з альма-матер. А зв'язок насправді не втрачена. Щодня В'ячеслав буває на неофіційному сайті випускників САІ-УралГАХА www.55x75.ru




Фото: Сергій Крилов
[email protected]


Для довідки:

В'ячеслав БУТУСОВ - засновник групи «Наутілус Помпіліус», автор музики, частини текстів, вокал, гітара. Народився 15 жовтня 1961 року в селищі Бугач Красноярського краю. В силу специфіки батьківській професії сім'я часто переїжджала з місця на місце. До дев'ятого класу Слава Бутусов жив і навчався в різних сибірських містах - Красноярську, Сургуті, Ханти-Мансійську. У дев'ятому класі вперше приїхав до Свердловська.

У цей час він вже захоплювався музикою - "слухав все підряд, що перепадало ... в основному радіо, і" Юність ", і" Голос "... В сьомому класі батько купив мені магнітофон ... яку дурницю я тільки не писав ! Але більше за інших подобався "Led Zeppelin".

У 1978 році Слава надходить до Свердловського архітектурний інститут і восени знайомиться з іншим першокурсником - Дімою Умецкім. У Слави виявився хороший голос, у Діми - гарна англійська і багато дефіцитних пластинок. Вони грали, що знали і що могли підібрати. Перевагу віддавали "Лед Зеппелін", "Криденс Вотер Рівайвал", з вітчизняного року - Костянтину Нікольському і "Воскресіння", "Машині часу". Свої пісні були написані ближче до випуску, коли в 1983 році за допомогою Олександра Пантикін з'явився перший епічний і безпорадний альбом "Переїзд". Тоді ж, в лютому 1983 року відбулося знайомство з Іллею Кормільцевим, однак народження тандему "Бутусов - Кормільцев" відбувається тільки в 1985 році під час запису альбому "Невидимка".

Незважаючи на всепоглинаюче захоплення музикою, інститут був закінчений. Почалася робота по спеціальності - архітектором в проектному інституті. В'ячеслав Бутусов проектував Свердловське метро ( "що позначилося на хворий зовнішності інтер'єру деяких станцій", - коментує він).

Життя далі пішла б зовсім безпросвітна і рутинна - щоранку на роботу, ввечері з роботи, - якби не вільний час, яке Умецкий і Бутусов проводили в Свердловському рок-клубі. Навесні 1985 року записується альбом "Невидимка", в серпні 1986 - "Розлука", якій судилося незабаром прогриміти на всю країну. Після "Розлуки" стало ясно: в музику не можна більше "бігти", її треба робити професією. Діма Умецкий згадував через кілька років, що вибір шляху в 1986 році був зовсім нелегким: "Звичайно, було страшно. Слово "рок" як і раніше вважається нецензурним, у обох вже дітки, і їм хочеться їсти. Але діватися було нікуди. "Отже, заяви про звільнення з роботи за власним бажанням були написані, вибір зроблений, жереб кинуто.

А вже в 1987 році починається бум навколо "Розлуки", і незабаром "наутілусоманія" охоплює всю країну. Після двох років безперервного гастрольного марафону (1987-1988), 10 листопада В'ячеслав Бутусов офіційно "розпускає" групу, вирішивши відновити співпрацю з Умецкім, який залишив "Nautilus Pompilius" в лютому 1988 року. Протягом 1989 року триває робота над проектом фільму "Людина без імені", записується саундтрек, після чого "батьки-засновники" "Нау" вдруге припиняють співпрацю. Весь цей час Бутусов живе між Москвою і Ленінградом.

Протягом 1990 року В'ячеслав Бутусов збирає новий склад "Наутілуса", починає гастрольну діяльність. Виходить новий альбом "Народжений в цю ніч". У 1991 році Бутусов одружується вдруге на чарівній Ленінградці Анжеліці Естоева і переїжджає в північну столицю. У нього з'являється друга дочка - Ксенія, яка народилася 31 липня 1991 року - в один день зі своєю старшою сестрою Ганною з інтервалом в 11 років.

В "петербурзький" період Бутусовим створюються пісні, що увійшли в альбоми "Чужа Земля" (1992), "Титанік" (1994) і "Крила" (1995), які і визначають сучасний музичний образ групи.

В'ячеслав Бутусов живе в Санкт-Петербурзі на околиці, що, за його твердженням, дуже полегшує життя і творчість: випадкові люди рідко добираються до його далекого району. Більшу частину року проводить на гастролях. Останнім часом все частіше згадує про свою "громадянську професії": малює, коли є настрій або хороший привід (як, наприклад, видання книги віршів Кормільцева з бутусовскімі ілюстраціями), говорить, що "непогано було б зайнятися мультиплікацією або стати керівником музичного колективу з дуже маленьких дітей ".

Були й інші цікаві питання: «Які Ви відчули почуття, вперше почувши свою пісню по радіо?
», «За рахунок чого Вам вдається зберігати шанувальників 80-х, набуваючи все нових і нових в 2000-х, адже це люди різних поколінь, та стиль і репертуар групи змінюється?
»,« чи зберігся у Вас інтерес, як у архітектора, до малюнка, ілюстрації?
Малюєте чи, видаєте свої малюнки?
Траплялися й зворушливі моменти - «В'ячеслав, Ви пам'ятаєте вашого однокурсника Дмитра - мого батька?