Чарівні двері і ДНК з кубиків. Художники прикрасили Морозівська лікарню

  • За оформлення нового корпусу Морозовський лікарні взялися сучасні художники. На першому етапі арт-об'єкти прикрасили хол і коридори трьох поверхів (в планах - заповнити творами мистецтва все сім). У вестибюлі корпусу художник Ростан Тавас створив п'ятиметрову скульптуру "ДНК" з різнокольорових кубиків. А якщо відвідувачі піднімуть голови, то помітять на вершині зайчика, який і "збирає" ДНК з кубиків.

  • У холі встановлені три вітрини з ретро-іграшками. За словами куратора проекту "ARTерія", художника Марини Звягінцева, іграшки 1980-1990-х років років лікарні надав музей дизайну. "Ретро-іграшки символізують місток між поколіннями. Батьки показують і розповідають своїм дітям, в які іграшки вони грали", - розповіла вона. У кафетерії стіну виклали плиткою і оформили різнокольоровими відбитками дитячих долонь за задумом художника Володимира Логутова.

  • Сходи з першого по третій поверхи перетворилися в захоплюючу подорож з веселими дорожніми знаками. Автор арт-об'єкту "Обережні дорожні знаки", художник Марія Арендт вважає, що дітям необхідно вчити знаки, але при цьому вони повинні бути веселими. "Ми вирішили розмістити їх уздовж сходових стін, адже сходи - це і є дорога. Тим більше, що з першого по третій поверхи мало хто піднімається на ліфті, в основному ходять пішки", - пояснила порталу Москва 24 куратор "ARTеріі" Марина Звягінцева.

  • У центральній частині холу біла колона перетворилася на райдужну. Прозорі трубки заповнені іграшками, відібраними за кольорами. "Входячи в вестибюль, діти потрапляють в якесь ігрове поле", - зазначила Звягінцева, яка стала автором "Райдужній колони".

  • Оформленням займається фонд Смирнова і Сорокіна за підтримки столичних департаменту культури та департаменту охорони здоров'я. За словами засновника фонду Володимира Смирнова, на першому етапі проекту художники реалізували 12-14 проектів, і це тільки початок. У найближчі два роки там втілять близько 40 мистецьких проектів. "На сьогоднішній момент готове ще 35-40 проектів. На папері вони зроблені, їх залишається перенести тільки в простір лікарні. Думаю, що протягом двох років заповнимо арт-об'єктами новий корпус там, де нам дозволять", - сказав Смирнов.

  • Друга частина проекту художниці Марії Арендт "Обережні дорожні знаки" на другому поверсі - інтерактивні світлофори на стінах. Якщо натиснути на кнопку світлофора, то він змінить колір.

  • У відділенні гематології кавуни відволікають дітей від страху перед процедурами. "Кавунову історію" придумала також Наталія Арендт. У кімнаті рекреації маленькі пацієнти можуть посидіти на кавунових стільчику і поїсти за кавуновим столом. "Таке невелике вкраплення об'єктів мистецтва не заважає роботі відділення і при цьому створює іншу атмосферу. Коли поставили кавуновий столик і стільчики, зібрався великий натовп дітей", - розповіла Марина Звягінцева.

  • Художники Олександра Кочеткова і Ірина Хамдохова придумали інтерактивні "Чарівні двері". Їх відкривати дозволено тільки дітям (про це попереджає напис). За стулками дверцят - незвичайні фігури тварин.

  • Кочеткова і Хамдохова придумали також кватирки з секретом на рівні дитячого росту. Відривати їх теж можуть тільки діти. Усередині кватирок - фігурки з різних фактур, які можна помацати. За словами Звягінцева, незвичайні кватирки, в тому числі, сприяють розвитку моторики.

  • На стінах відділення травматології тепер висять плакати у вигляді великих зошитових листів, на яких ліки живуть своїм життям. Художник Ольга Божко намалювала жителів міста Пілюлькін, який придумала сама. "Проект називається" Вірні друзі ". Ліки у Ольги живі, допомагають один одному, ходять один до одного в гості, грають в футбол і закликають дітей не боятися їх", - пояснила Марина Звягінцева ідею.

  • А стіна з різнобарвною керамічної плитки в відділенні офтальмології дає дітям, який вміє читати, шкідливі поради: вірші Григорія Остера розмістили на стіні з дозволу автора. Взагалі, за словами Звягінцева, художники, які беруть участь в проекті, серйозно обмежені санітарними та епідеміологічними нормами. "Матеріали, які використовуються для створення арт-об'єктів, повинні митися і повинні бути безпечними і антивандальними. Іграшки дозволені тільки жорсткі", - зазначила куратор "ARTеріі".

  • Для кімнат відпочинку сучасні художники Володимир Дубосарський, Міша Most, Володимир Потапов, Максим Башев і арт-група Zucklub розписали в авторському стилі 12 дитячих стільців.

  • На третьому поверсі, де розташовані кабінети лікарів і УЗД, уздовж стін коридору зображені звірі і те, що у них всередині. "На цьому поверсі лікарі заглядають дітям всередину, тому і у кожної тварини зображений якийсь внутрішній орган", - пояснила Звягінцева.

  • За її словами, всі арт-об'єкти служать одній меті - вивести дитину зі стану замкнутості, пригніченості, а також змінити градус атмосфери лікарні: привнести в неї гру, загадку. У підсумку, між пацієнтом і хворобою з'явиться ще одна ланка.

  • Проект "ARTерія" в Морозовський лікарні продовжиться, ймовірно, в наступному році. "На даному етапі ми вичерпали благодійні запаси, нам їх потрібно заново набрати. Можливо це буде реалізовано в наступному році, а може бути і раніше. Проекти плануємо реалізовувати поетапно. Спочатку хочемо обійти коридори, а потім почнемо втручатися в палати. Це буде вже більш відповідальна робота, тому що в палатах діти перебувають 24 години ", - розповіла Звягінцева порталу Москва 24.