Чекай і сподівайся!

  1. драматичні театри
  2. БДТ ім. Г. А. Товстоногова
  3. Театр ім. В. Ф. Коміссаржевської
  4. Театр «Російська антреприза» ім. А. Миронова
  5. Театр «На Ливарному»
  6. Театр «Майстерня»
  7. Театр ім. Ленсовета
  8. Молодіжний театр
  9. Музичні театри
  10. капела , ГМЗ « Царське село », Шереметьєвський палац , Гатчинський палац
  11. Михайлівський театр
  12. Великий зал Філармонії
  13. Маріїнський театр

Театральний сезон традиційно починається з приємних обіцянок. Публіка, як вічна наречена Агафія Тихонівна, сподівається, що вони збудуться. Придивитися до майбутнього репертуару можна вже зараз. Театральний сезон традиційно починається з приємних обіцянок

Чекай і сподівайся !. Джерело: Чекай і сподівайся !. Автор: Чекай і сподівайся!

драматичні театри

Театр-фестиваль « Балтійський дім »

Першою прем'єрою нового сезону стане театральна версія роману Людмили Улицької « зелений намет »В постановці Анджея Бубен. Книга Улицької - історія доль трьох московських друзів, чиє дитинство припало на повоєнний сталінський час. Свою дитячу дружбу герої пронесли через усе життя. Анджей бубон вже ставив спектаклі за творами Улицької в Театрі на Василівському: « російське варення »І« Даніель Штайн, перекладач »- кращі його постановки в Петербурзі.

А також: Лариса Мальована поставить спектакль за оповіданнями Василя Шукшина. Петербурзька документальна сцена презентує нову роботу «Алегро», присвячену взаєминам Росії і Фінляндії. У планах театру залишається ідея постановки п'єс «Кабала святош» М. Булгакова та «Життя Галілея» Б. Брехта.

подія

Міжнародний театральний фестиваль «Балтійський дім» пройде з 9 по 20 жовтня. В афіші - «Божественна комедія» Еймунтаса Някрошюса, «Дядя Ваня» Андрія Жолдака, «Вишневий сад» Люка Персеваля і багато іншого.

БДТ ім. Г. А. Товстоногова

Вперше за довгий час БДТ провів театральний рік поза стінами історичної будівлі на Фонтанці. Труднощі кочового життя не завадили театру випустити дві вистави великої форми: « пішки »І« час жінок ». Черговий сезон БДТ відкриє на своїй новій сцені - в Каменноостровскому театрі. 14 вересня тут відбудеться прем'єра вистави « Трактирщица »К. Гольдоні в версії Андрія Прикотенко.

Театр ім. В. Ф. Коміссаржевської

У вересні почнуться репетиції «Одруження Фігаро» Бомарше, яку ставить режисер Ігор Коняєв. Його спектакль « Прибуткове місце »За Островським, дія якого режисер переніс в наші дні, ось уже кілька сезонів з успіхом йде на сцені театру. У чому будуть красуватися на сцені герої Бомарше - в розшитих камзолах і сукнях з кринолінами або в рваних джинсах - не так вже й важливо. Головне питання театрала - хто ж зіграє Фігаро?

А також: Олександр Баргман почне працювати над п'єсою Інгмара Вілквіста «Ніч Гельвера». Олександр Аркадійович Бєлінський ставитиме «Пані міністершу» Б. Нушича.

У жовтні Театру ім. В. Ф. Коміссаржевської виповниться 70 років! Цій події буде присвячений спектакль-концерт.

Цій події буде присвячений спектакль-концерт

Чекай і сподівайся !. Джерело: Чекай і сподівайся !. Автор: Чекай і сподівайся!

Театр «Російська антреприза» ім. А. Миронова

На 22 грудня в театрі намічена прем'єра «Голого короля» Євгена Шварца. Режисер - Юрій Цуркану. У виставі будуть задіяні артисти петербурзьких театрів: Євген Баранов, Володимир Крилов, Христина Кузьміна, Борис Соколов, Інна Волгіна, Роман Ушаков, Наталя Парашкіна, Вадим Франчук, Андрій Родимов. У ролі першого міністра - сам художній керівник театру, народний артист Рудольф Фурманов.

А також: намічена прем'єра «Короля в Нью-Йорку» Чарлі Чапліна.

Театр «На Ливарному»

Першою прем'єрою сезону стане постановка молодого режисера Галини Жданової, вже заслужила визнання професіоналів спектаклями « Мар'їно поле »І« Ромео та Джульєтта ». На цей раз увагу Галини Ждановой залучили легенда і міф про Кармен. Літературною основою спектаклю стане відома новела Проспера Меріме.

А також: режисер Андрій Сидельников, постановник вистави « (Самий) легкий спосіб кинути палити », Готує для малої сцени прем'єру за п'єсою Івана Вирипаєва« Танець "Делі" ».

Театр «Майстерня»

У вересні глядачі побачать комедію « наш Авлабар »За п'єсою А. Цагарелі« Ханума ». Режисер вистави - Олександр Кладько. У постановці зайняті як артисти театру « майстерня », Так і випускники попереднього курсу Григорія Козлова: Яніна Бушина, Радик Галіулліна, Валентин Кузнєцов та інші. Весела «Ханума» - рідкісний гість на петербурзької сцені. В очікуванні прем'єри «ВД» радить переглянути запис легендарного спектаклю БДТ з Людмилою Макарової, Владиславом Стржельчиком, Миколою Трофімовим і іншими блискучими акторами товстоноговських трупи.

А також: в жовтні театр покаже прем'єру вистави для маленьких глядачів «Котячий будинок» за мотивами казки С. Я. Маршака у постановці Поліни Неведомська. У листопаді готується до випуску мелодрама Л. Герша «Ці вільні метелики», над якою працює режисер Іван Стрелкина.

Художній керівник театру «Майстерня» Григорій Козлов репетирує дві вистави: «Тартюф» Ж.-Б. Мольєра і «Дні Турбіних» М. А. Булгакова. Прем'єри очікуються навесні.

Театр ім. Ленсовета

Закінчення сезону в театрі видався досить нервовим: за переговорами режисера Юрія Бутусова і колишнього глави Комітету з культури Дмитра Месхієва, без перебільшення, стежив все місто. Сподіваємося, театрали будуть винагороджені за довготерпіння і побачать в цьому сезоні шекспірівського «Макбета» в постановці знаменитого режисера.

А також: «Театральний роман» М. А. Булгакова в постановці Ігоря Ларіна. «Август: графство Осейдж» Трейсі Леттса режисера Петра Шерешевського. «Місяць у селі» І. С. Тургенєва у постановці Євгена Марчеллі. На малій сцені нові роботи за сучасними текстами покажуть молоді режисери Марія Романова та Ксенія Митрофанова.

Молодіжний театр

Під завісу минулого сезону Семен Співак випустив прем'єру вистави « Ідіот. 2012 », Який став дебютом для студентів його акторського курсу, і взявся за репетиції п'єси Б. Брехта« Добра людина із Сичуані »з молодою примою театру Емілією Співак в головній ролі.

А також: Лев Шехтман (автор вистав « Іов »,« сині троянди ») Готує виставу« Абанамат », заснований на циклі оповідань Сергія Довлатова« Наші ». У планах театру - звернутися до новел Е.-Е. Шмітта (режисер Сергій Морозов), а також підготовка вистави за повістю японського письменника Сітіро Фукадзави «Сказ про горе Нараяма» (режисер Михайло Черняк).

Музичні театри

Чекай і сподівайся !. Джерело: Чекай і сподівайся !. Автор: Чекай і сподівайся!

Шереметьєвський палац

капела , ГМЗ « Царське село », Шереметьєвський палац , Гатчинський палац

Музична осінь у Петербурзі стартує традиційним щорічним Міжнародним фестивалем старовинної, середньовічної, барочної і класичної музики « Earlymusic », Який збирає найкращих світових фахівців-виконавців старої музики з усього світу. Фестиваль, в різні роки вже познайомив петербурзьку публіку з такими метрами, як Густав Леонхардт або Жорді Саваль, в 2012 році привезе ще одного «монстра аутентичних» - бельгійського диригента Філіпа Херревеге зі своїм оркестром і хором (кантати Баха і Букстехуде). Ну, а ті, кому «Букстехуда» (зле від Букстехуде) і кому хочеться чогось більш екзотичного і свіжого, зможуть відвідати концерт Ліу Фанг, виконавиці на стародавніх китайських інструментах - піпе і гучжен (18 вересня, Шереметьєвський палац). Треба сказати, що, хоча це інструменти і стародавні, вони не тільки не втратили свого історичного колориту в звучанні, а й цілком можна застосувати для відображення сучасного світовідчуття, прикладом чого може служити хоча б Концерт для пипи з оркестром (1999) відомого китайсько-американського композитора Тан Дуня.

Михайлівський театр

Звичайно, першою запланованої прем'єрою сезону в Михайлівському очікується опера «Євгеній Онєгін» в постановці Андрія Жолдака. Але прем'єра неймовірного режисера непередбачувана і таємнича, як і він сам. А ось про заплановане на грудень балеті «Ромео і Джульєтта» Прокоф'єва в постановці Начо Дуат, незважаючи на те що подробиці нового спектаклю поки не розголошуються (відомо тільки, що декоратором вистави буде Джафар Чалабі, освітлювачем - Бред Філдс і художником по костюмах - Ангеліна Атлагіч ), вже зараз можна сказати: не помічено не буде, бо все, що робить Дуато, - мистецтво найвищої якості.

Великий зал Філармонії

В Великому залі філармонії у вересні пройдуть два фортепіанних вечора, в яких виступлять добре відомі нашому слухачеві, але від того не менш цікаві піаністи. 14 вересня відбудеться сольний концерт Андраша Шиффа (Угорщина) з програмою, що складається з трьох бемольних сонат: мі-бемоль-мажорній Гайдна, 32-й, знаменитої до-мінорній Бетховена і ще більш знаменитої - сі-бемоль-мажорній сонати Шуберта. Таке зіставлення різних зразків жанру в рамках різних періодів однієї епохи, можливо, дозволить слухачеві наблизитися ближче до розуміння якоїсь універсальної, але неіснуючої моделі, яка об'єднає ці настільки різні сонати, а то, що виконання буде на висоті, сумніватися не доводиться: незважаючи на те що одні музиканти і любителі музики критикують Шиффа за сухувату і, часом, зайво стукати гру, інші визнають його одним з кращих інтерпретаторів музики класичного репертуару.

29 вересня (один день з концертом вітчизняного «піаністічеського слонопотама» Дениса Мацуєва в Концертному залі Маріїнського театру ) В філармонії виступить Фредерік Кемпф з програмою, що включає сонату № 26 Бетховена, обробку Ліста Miserere, Балади № 3 і № 4 Шопена і «Крейслеріану» Шумана. Колись, в 1998 році, молодий і, відповідно до британського законодавства, ще неповнолітній Фредерік Кемпф отримав третю премію на конкурсі Чайковського в Москві, і з тих пір піаніст неодноразово відвідував найбільші російські міста, адже Кемпф, як колись ван Кліберн, багато чим зобов'язаний конкурсу Чайковського та Росії, - саме з його перемоги на цьому конкурсі почалося тріумфальне сходження по сходах успіху і міжнародне визнання, що призвело піаніста на вершину музичного Олімпу. І в Росії до Кемпфу- «другого» (якщо вважати першим великого Вільгельма Кемпф), так само як і до Кліберн, - ставлення особливе: як Кліберн колись ставав «Ванею», так і Кемпф в афішах все частіше ласкаво іменується як «Фредді» .

Чекай і сподівайся !. Джерело: Чекай і сподівайся !. Автор: Чекай і сподівайся!

Маріїнський театр

В Маріїнському театрі з 26 по 30 вересня знову дадуть всі чотири опери, складові тетралогію Вагнера «Кільце Нібелунгів». І, хоча це не прем'єрні покази (спектаклі в цій редакції постановки в репертуарі театру з 2009 року), щасливчики, яким вдасться потрапити на спектаклі (а після - просвітленими і враження встигнути повернутися додому), зуміють не тільки послухати своїх улюблених співаків і подивитися на живого Гергієва, а й наповняться майже двадцятьма годинами насиченою і поневолює музики композитора, суперечки навколо місця якого в мистецтві не вщухають досі. Вагнер створив особливий тип як оперної драматургії, так і оперного вокального інтонування, співаки в його операх, крім всіх своїх «стандартних» обов'язків, повинні ще володіти незвичайною фізичною витривалістю - чого вартий хоча б знаменитий монолог Вотана з «Валькірії», що триває понад двадцять хвилин (в Маріїнській постановці партію Вотана виконає Олексій Тановіцкій), - а також більш потужною силою голосу, який повинен бути здатний перекрити оркестрового звучання, часто переобтяжене улюбленими вагнерівськими мідними інструментами. Тому живе виконання Вагнера перетворюється в захоплюючий музично-спортивний атракціон, на кшталт кінських скачок, коли не знаєш, чи вистачить сил виконавцю дограти і доспівати оперу на тому ж емоційному і технічному рівні, на якому він почав, або не вистачить.

Головне питання театрала - хто ж зіграє Фігаро?