Черговий алтайський вуз може залишитися без акредитації до початку вступної кампанії

Алтайська академія економіки і права (ААЕП) з кінця липня ризикує залишитися без держакредитації. Як стало відомо ІА «Банкфакс», термін дії документа закінчується вже в наступному місяці, однак подати заяву на продовження вуз не може, так як до сих пір знаходиться під «санкціями» Рособрнадзора.

28 липня 2016 року закінчується термін дії держакредитації ААЕП. Однак керівництво академії поки так і не може подати документи на її пролонгацію - з вузу до сих пір не зняли заборону на прийом студентів, введений Федеральної служби з нагляду в сфері освіти і науки ще в січні. Поки адміністрація вузу не усуне порушення, претендувати на продовження акредитації він не має права.

Процедура отримання акредитації останній раз проводилася в академії в 2014 році, але за умов, що змінилися правилами тепер вона здійснюється лише раз в шість років. За словами проректора з навчально-виховної роботи ААЕП Олександра Сіраш, робота в цьому напрямку йде, але сказати, коли точно відомство Сергія Кравцова зніме санкції з вузу, складно. За даними джерел ІА «Банкфакс», на позаминулому тижні для вирішення проблеми в Москву особисто літав ректор ААЕП Олександр Тен. Однак, як видно, справа з мертвої точки досі так і не зрушила.

Тим часом всі випускники академії 2016 роки точно отримають дипломи госсобразца, запевнив кореспондента «Банкфакс» заввідділом маркетингу, профорієнтаційної роботи та зв'язків з громадськістю ААЕП Сергій Кушвід. Нагадаємо, Рособрнадзор наклав санкції на вуз за невиконання попередніх розпоряджень у встановлені терміни. Заборона на прийом учнів не спричинив інших обмежень на освітню діяльність ААЕП. Крім того, до серпня навчальний заклад набір студентів не веде.

До слова, повне призупинення держакредитації свідчить про те, що вуз не може видавати дипломи встановленого Міносвіти Росії зразка і гарантувати навчаються відстрочку від служби в Збройних силах РФ за призовом. Крім того, засновник вузу зобов'язаний забезпечити переклад навчаються, з їхньої письмової згоди, в інших вищих навчальних закладів на мають госаккредитацию програми по аналогічним напрямками підготовки зі збереженням усіх умов навчання (форми і курсу, а також вартості навчання).

ААЕП далеко не перший алтайський вуз, який зіткнувся в поточному році зі складнощами при проходженні акредитації. Так, в лютому в НОУ ВПО «Алтайський економіко-юридичний інститут» було повністю припинено дію держакредитації. Тим часом затруденіі з дозвільними документами продовжує відчувати один з флагманських вузів регіону - Алтайський державний технічний університет ім. І. І. Полузнова. Термін старої держакредитації минув 25 квітня, а нову вуз ще не отримав. Згідно із запевненнями колишнього керівника «політеху» Олександра Ситникова, акредитація могла бути отримана протягом місяця. Однак до сих пір цього не відбулося, більше того, така повільність коштувала крісла самому пану Ситникова. Публічний рознос на той момент ректору АлтГТУ влаштував міністр освіти Дмитро Ліванов.

Затримка з термінами була викликана нібито тим, що вуз змінив свій статус. З установи вищої професійної освіти університет став закладом вищої освіти. Це спричинило зміну статуту та переоформлення ліцензії. Тільки після цього подали заявку на акредитацію. Додамо, що в 2016 році технічний університет закінчують близько 2 тисяч осіб.

На початку квітня поточного року ліцензії та державної акредитації позбувся барнаульський філія Московської академії підприємництва при уряді Москви (МосАП). Таке рішення було прийнято комісією з-за невідповідності змісту і якості підготовки по ряду спеціальностей в навчальному закладі. Також на початку березня після довгої тяганини вирішилося питання з частиною алтайських «Бездипломників» , Яким Алтайський аграрний університет все-таки видав документи гособразца. Однак сталося це лише після того, як вони заново пройшли захист. Решта випускники вважають повторну процедуру приниженням і вимагають притягнути керівництво вузу до кримінальної відповідальності.

Фото: сайт Алтайській академії економіки і права