Червона Гірка

Всі молодята хочуть, щоб саме їх дата весілля була най-най особливою.

А чи знаєте Ви, який день в році на Русі вважався найвдалішим для проведення весілля, і в який одружитися було заборонено зовсім?

На Русі була заборонена весілля в Пост, тому що сам обряд безпосередньо був пов'язаний з обрядом вінчання. Після дев'ятитижневий перерви церква поверталася до Таїнства Вінчання, і на цей тиждень після Великого посту доводилося велику кількість весіль, а саме - на один з традиційних свят, що припадає на першу неділю після Пасхи, Червона Гірка.

Після дев'ятитижневий перерви церква поверталася до Таїнства Вінчання, і на цей тиждень після Великого посту доводилося велику кількість весіль, а саме - на один з традиційних свят, що припадає на першу неділю після Пасхи, Червона Гірка

Червона гірка була улюбленим в народі весняним молодіжним святом. Це день, який по праву вважався торжеством любові і зародження почуттів. За розмахом і типу святкування Червона гірка нагадує Масляну. Оскільки в цей день молоді люди і дівчата вбиралися в свої найкрасивіші вбрання і виходили на вулицю брати участь в народних іграх. У цей день у них з'являлася можливість у жартівливій формі висловити свою симпатію до цікавого їх людині. А вже після проходило реальне сватання майбутніх молодят.

На Червону гірку традиційно припадав пік весіль, оскільки це перші дні, коли церква повертається до таїнства вінчання після дев'ятитижневий перерви На Червону гірку традиційно припадав пік весіль, оскільки це перші дні, коли церква повертається до таїнства вінчання після дев'ятитижневий перерви. Вважається, що Червона гірка - найвдаліший день у році для укладення шлюбу. І, за переказами, скріпивши союзи будуть найбільш міцними і щасливими, а чоловіки один одному - вірними.

Традиція святкувати весілля на Червону гірку до нас стрімко повертається. І з кожним роком охочих закріпити союз саме в цей день тільки зростає.

Цього року Червона гірка потрапляє на 22 квітня, тому весільний бум Перм очікується напередодні - в п'ятницю 20 квітня. І цей день по праву відкриє активний весільний сезон, який триватиме аж до пізньої осені.

В основі назви лежить те, що земля до першого неділі після Пасхи (саме на цей день припадає Червона гірка) тільки починає звільнятися від снігу. І в першу чергу розморожують височини, в народі - «пагорби», ну а «червона» означає «красива». Саме на цих красивих височинах молоді люди і влаштовували загальні гуляння ».

Є ще прикмета: залишатися вдома і не ходити на гуляння в цей день було просто не дозволительно. Вважалося, що просиділи вдома все гуляння юнак або дівчина не знайдуть собі пару. Або йому дістанеться «распоследній» наречена, а їй - нікудишній наречений, так як най-най кращих «розберуть» інші і, що ще гірше, - з неслухняними трапиться нещастя. Веселощами заправляла кума або дівчина, Лада. Вона була найкращим знавцем текстів пісень і приповідок, керувала хороводами, заспівувач пісні, пам'ятала правила ігор.

Цього року Великий піст розпочався 27 лютого і закінчиться 14 квітня Цього року Великий піст розпочався 27 лютого і закінчиться 14 квітня. Якщо ж у Вас виникли будь-які невідкладні обставини і Ви все-таки вирішили грати весілля в Пост, поцікавтеся, чи дотримується його хто-небудь з Ваших гостей, обговоріть з ним це питання. Так само подбайте про те, щоб не було ніяких компрометуючих конкурсів.

Пам'ятайте, дорогі молодята! Будь-яке весілля можна зробити самій чудовою, незалежно від пори року і дати календаря!


Повернутися назад в розділ " Весільні статті "


А чи знаєте Ви, який день в році на Русі вважався найвдалішим для проведення весілля, і в який одружитися було заборонено зовсім?