Червоні вітрила 2015 Санкт-Петербурзі

  1. Як це буде в 20 червня 2015 року?
  2. Історія свята «Червоні вітрила»

«Червоні вітрила» - єдиний в своєму роді барвистий і незабутнє свято, присвячений випускникам петербурзьких шкіл. Особливу чарівність цього свята додає те, що він відбувається під час однієї з найбільш білих ночей. «Червоні вітрила» - єдиний в своєму роді барвистий і незабутнє свято, присвячений випускникам петербурзьких шкіл

Щорічно «Червоні вітрила» відвідують близько 100 тисяч чоловік, а стежать за ним з екранів телевізорів мільйони людей в Росії і за кордоном.

Вперше «Червоні вітрила» змагання проводилися 27 Червень 1968 року. Міський відділ освіти міста Ленінграда прийняв рішення про святкування Дня випускників. У той час повість Олександра Гріна «Червоні вітрила» була дуже популярна, і свято вирішили присвятити цьому твору. Адже корабель з червоними вітрилами надзвичайно красиво виглядає на тлі світлого нічного неба акваторії Неви. У 1979 році традиція проводів випускників у доросле життя було припинено. Нове народження «Червоних вітрил» відбулося тільки в 2005 році. Девіз цього дня: «Росія - країна можливостей». У ньому виражені надії, які покладаються на підростаюче покоління петербуржців.

Як це буде в 20 червня 2015 року?

У 2015 році «Червоні вітрила» стартують 20 червня в 22:00. Для кожного випускника петербурзьких шкіл за день до свята будуть видані два запрошення квитка, які забезпечать вхід на територію Двірцевій площі і Двірцевій набережній. Тут і буде проходити святковий концерт. Запрошення отримають також педагогічні працівники, особи, які супроводжують випускників, делегації з інших областей і союзних країн. У 2015 році «Червоні вітрила» стартують 20 червня в 22:00

За традицією, що склалася, випускники самі вибирають хедлайнерів музичного заходу. Попередньо в школах проводяться опитування, за результатами яких готується концертна програма. В цьому році лідерами голосування стали групи і виконавці «Сплін», «Uma2rman», «Ногу звело», Нюша, «Градуси», Діма Білан.

О 00:40 в центрі Петербурга почнеться мультимедійна вистава, що включає барвистий феєрверк, 3D відеопроекції на будівлі Біржі, і музичний супровід, що складається з шедеврів класичної музики. Все це в сукупності утворює святкову феєрію, присвячену історії Петербурга і 70-й річниці Перемоги. Кульмінацією свята стане прибуття до Палацовій набережній прекрасного вітрильника, оснащеного червоними вітрилами, що супроводжується музикою, феєрверком та романтикою білих ночей. Свято планують продовжувати до 3:00 21 червня.

У цю ніч метрополітен працюватиме до ранку, щоб всі випускники мали можливість дістатися додому.

захід

час

Місце проведення

Початок театралізованого прологу

22:00

Палацова площа

Концертна програма за участю зірок російського шоу бізнесу: Діма Білан і Нюша, групи «Сплін», «Ума Турман» і «Ногу звело», «Градуси» і Iowa, а також виступлять інші популярні колективи. Ведучими святкової програми будуть Іван Ургант і Ольга Шелест

22:20

Палацова площа

Світло-піротехнічне шоу на Неві під музику Стравінського, Мусоргського і Чайковського Світло-піротехнічне шоу на Неві під музику Стравінського, Мусоргського і Чайковського

00: 40-01: 10

Набережні в центрі Петербурга поблизу палацового і Троїцького мостів. Вхід вільний

Продовження концертної програми за участю молодіжних петербурзьких груп

01: 10-03: 00

Палацова площа

Концерт за участю хору та естрадно-симфонічного оркестр 01: 10-03: 00

Стрілка Василівського острова (Біржова площа). Вхід безкоштовний

На заходи на Двірцевій площі вхід тільки за запрошеннями - для випускників шкіл Санкт-Петербурга та інших регіонів Росії.

Історія свята «Червоні вітрила»

У 1968 році керівництво Міського Палацу Піонерів отримало відповідальне завдання - організувати загальноміське свято, присвячений випускникам. Традиційно випускники ленінградських навчальних закладів після офіційної частини відправлялися гуляти по набережній Неви, тому під святкування була віддана територія від пам'ятника Мідному вершнику до кордону Літнього саду.

Набережну умовно розділили на кілька майданчиків, на кожен з яких була встановлена ​​сцена. Для винуватців торжества були організовані видовищні вистави, виступи артистів і конкурсні програми. Головним призом, як правило, ставала прогулянка по Неві на річковому трамвайчику. Конкурсами були звичайні розваги в дусі того часу: виконання пісень під баян або гітару, хореографічні імпровізації.

Оргкомітет досить довго міркував над питанням вибору тематики свята. Одне було ясно з самого початку: назва та зміст має бути пов'язано з акваторією Неви. В процесі дискусії одним з варіантів стала повість Олександра Гріна «Червоні вітрила». Ця ідея надихнула всіх і була прийнята за основну. Примітний той факт, що автор працював над своїм твором в 1923 році, будучи саме в Петрограді, тому вся повість пронизана атмосферою і чарівністю цього міста.

Достеменно відомо, що підготовка до грандіозного торжества тривала близько місяця: проходив трудомісткий процес монтажу і налагодження світловий і звуковий техніки, збору сценічних конструкцій, декору самої набережної.

Захід починалося зі видовищною сцени: рівно о 23:00 катер з молодою парою на борту відходив від Петропавлівської фортеці. В руках хлопця яскраво горів факел. У Стрілки Василівського острова факел отримували курсанти військових училищ. Вони запалювали вогонь на Ростральних колонах в знак початку торжества.

Кульмінацією свята ставала мальовнича і захоплююча дух картина: через Кіровського мосту на тлі річковий гладі виникав корабель з червоними вітрилами, під якими стояв Ассоль - героїня знаменитого твору Гріна. Цей момент був самим довгоочікуваним акцентом всього свята, який запам'ятовувався молодим людям на все життя. Червоні «кольору глибокої радості» вітрила були для випускників символом надій, сподівань, мрій і початку абсолютно нового етапу життя.

Досить довгий період, з 1979 року до 2005, «Червоні вітрила" не майоріли над Санкт-Петербургом. Десять років тому ця добра традиція повернулася в улюблене місто і жива до сих пір. До цього свята з обожнюванням відносяться не тільки випускники та їхні батьки, а й абсолютно всі жителі і гості північної столиці. Безумовно, формат святкування зазнав значних змін: сьогодні «Червоні вітрила» - це грандіозне дійство із застосуванням новітньої мультимедійної техніки. Гості цього свята стають свідками воістину чарівного видовища: гігантський корабель з червоними вітрилами пропливає перед тисячами глядачів під зачаровує мелодію на тлі надсучасного і непередаваного за своєю красою та масштабом салюту.

Читайте також

Дивіться також

Як це буде в 20 червня 2015 року?
Як це буде в 20 червня 2015 року?