Чи оплачується навчальна відпустка в магістратурі чи ні?

  1. У яких випадках можна розраховувати на отримання навчальної відпустки
  2. Хто може розраховувати на оплату учнівського відпустки
  3. Чи буде оплачений учнівський відпустку при навчанні в магістратурі

Для того щоб розраховувати на високооплачувані варіанти працевлаштування відразу після закінчення ВНЗ, дуже багато студентів суміщають навчання з роботою, набуваючи так необхідний сьогодні досвід Для того щоб розраховувати на високооплачувані варіанти працевлаштування відразу після закінчення ВНЗ, дуже багато студентів суміщають навчання з роботою, набуваючи так необхідний сьогодні досвід. Нічого дивного і особливо складного в цьому немає. Часто учень ухитряється влаштовуватися на непогану роботу по освоюваної спеціальності навіть при денній формі навчання. Серйозні проблеми можуть виникнути тільки в період сесії, яка вимагає обов'язкової присутності на іспитах.

Втім, з вирішенням цього завдання також реально впоратися досить успішно, якщо скористатися правом на учнівський відпустку, який роботодавець зобов'язаний надати студенту.

У яких випадках можна розраховувати на отримання навчальної відпустки

Трудове законодавство передбачає право студентів, які навчаються в будь-яких вітчизняних ВНЗ, на отримання такої відпустки.

Однак є деякі нюанси, які ми розглянемо нижче:

  • г арантірованно скористатися можливістю отримати відпустку на час сесії можуть лише ті учні ВНЗ, які працевлаштовані офіційно. Якщо ви працюєте за сумісництвом або без відповідного запису в трудовій книжці і з зарплатою «в конверті», то можуть виникнути серйозні складності;
  • з певними труднощами можуть також зіткнутися і студенти недержавних комерційних ВНЗ, рішення про надання відпустки або відгулів на час сесії приймається виключно керівництвом компанії;
  • сама ж головна проблема пов'язана з тим, що роботодавець може погодитися оплачувати далеко не кожен навчальний відпустку.

Саме про нормах законодавства, пов'язаних з оплатою учнівських відпусток піде мова в нашій статті.

Хто може розраховувати на оплату учнівського відпустки

Щорічну оплачувану відпустку тривалістю на час здачі іспитів - це відмінна можливість без жодних складнощів залагодити як навчальні, так і робочі проблеми. Однак відразу скажемо, що подібна можливість передбачена законодавством не для всіх категорій студентів. Наприклад, якщо ви поєднуєте працевлаштування з денною формою навчання, то відгули можна взяти виключно за свій рахунок.

Студенти, які проходять вечірню і заочну форму навчання, навпаки, здатні розраховувати на гарантовану оплату. Однак в законодавстві є цілий ряд обмежень, пов'язаних з тривалістю відпустки, що виділяється на здачу сесії:

  • якщо ви працюєте і вчіться в середньому навчальному закладі, роботодавець сплатить не більше 22 днів, необхідних для здачі підсумкових іспитів;
  • учні коледжу, технікуму чи ПТУ можуть розраховувати на оплату 30 днів на 1-м і 2-м курсах і 40 днів - з третього курсу на здачу сесій. Крім того, для них передбачено відпуск на 40 днів на випускні іспити;
  • при навчанні в вузах передбачені такі відпустки: 40 днів - на сесію, яку здають в зимовий і літній період, 50 днів - на навчання з другого курсу, а також до 120 днів - на захист диплома і здачу держіспитів;
  • якщо ви намірилися закінчити аспірантуру і захистити кандидатську дисертацію, то зможете отримати 30 днів (плюс час, необхідний на проїзд до місця навчання) для стажування або осягнення методик навчання, а також не більше 90 днів - на підготовку дисертації.

Читайте також: Як у ВНЗ взяти академічну відпустку

Нагадаємо, що всі ці норми стосуються тільки тим студентам, які проходять заочне або вечірнє навчання.

Чи буде оплачений учнівський відпустку при навчанні в магістратурі

Чи оплачується роботодавцем навчальну відпустку в магістратурі Чи оплачується роботодавцем навчальну відпустку в магістратурі? Це питання можна віднести до розряду найбільш спірних. Вся справа в тому, що отримання ступеня магістра, яке, як відомо, триває протягом двох років, не можна назвати самостійним навчанням - воно є другим ступенем вищої освіти.

У той же час чинне законодавство прямо вказує на те, що всі особи, які отримують вищу освіту вперше, мають повне право на оплачувану відпустку. Виходячи з цього, можна прийти до таких висновків:

  • якщо студент вступає до магістратури після бакалаврату, це і вважається здобуттям вищої освіти в перший раз. Тому роботодавець зобов'язаний надавати оплачувану відпустку на час сесії і захисту магістерської дисертації;
  • якщо ви отримуєте другу вищу за іншою спеціальністю, тобто йдете в магістратуру вже з наявним дипломом магістра або після специалітети, відпустка не оплачується.

Сподіваємося, ми дали вичерпні відповіді на всі питання, що стосуються оплати учнівського відпустки, а також його тривалості для різних навчальних закладів.