Цікаві проекти Дніпра: біогаз, легкий бетон і промислова автоматизація

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

31 серпня 2018, 6:30 Переглядів: 31 серпня 2018, 6:30 Переглядів:   Фото: pixabay

Фото: pixabay.com.

У Дніпропетровській області активно допомагають креативним жителям реалізувати свої бізнес-ідеї. Так, конкурс стартапів Best Invest вже другий рік поспіль шукає актуальні і соціально-корисні проекти. Серед них може бути як одяг для військових, так і система контролю видачі палива - обмежень у конкурсантів немає. Проекти-переможці отримають необхідні для реалізації інвестиції і зможуть заявити про себе на всю область. "Сегодня" з'ясувала, як проходить "битва" і які ідеї вже запропонували дніпряни.

Best Invest буде проходити в кілька етапів: прийом заявок від учасників, відбір претендентів і найцікавіших ідей, презентація стартапу. Після чого представники Інвестиційно-інноваційного центру Дніпропетровської облдержадміністрації разом з експертами оцінять роботи і виберуть переможців.

"Ми розглядаємо актуальність проекту, сферу, в якій він буде застосовуватися, і його окупність. Як тільки отримуємо заявку, зв'язуємося з конкурсантами та просимо заповнити більш детальну анкету, в якій кожен учасник повинен коротко описати проект, вказати терміни реалізації та бюджет. Виходячи з отриманої інформації, стає зрозуміло, пройде проект далі чи ні ", - розповідає" Сегодня "Олександр Коломійцев, засновник проекту Best Invest, директор Інвестиційно-інноваційного центру Дніпропетровської ОДА.

Організатори зазначають: у порівнянні з минулим роком, в 2018-м збільшилася кількість конкурсантів, які подали свої проекти: в 2017-му їх було 50, тоді як в цьому році заявки надіслали вже 30 учасників.

"Ми вже зараз розглянули 30 проектів, які надіслали в перші дні конкурсу. Всі вони не схожі один на одного. Є проекти, пов'язані з IT, енергозбереженням, вирішенням екологічних проблем. Приємним є і той факт, що у наших співвітчизників є ідеї і в соціальній сфері ", - розповідає Олександр Коломійцев.

Так, дніпряни запропонували провести реконструкцію і модернізацію посівних комплексів, створити магнітні полімери, ізоляційні фарби мікросфер, легкі бетони. Саме ці стартапи організатори визнали найбільш цікавими на сьогоднішній день.

Однак є і ряд інших ідей. Учасники розробили платформу для медійного контенту, який допоможе запобігти фальсифікації на виборах 2019 року. Створили проект розвитку людей за допомогою проведення арт-семінарів. Крім того, в конкурсі бере участь автоматизація бізнес програм, одяг для тварин, пандуси для дітей, безпеку дітей на дорозі, щорічний календар, біогаз, промислова автоматизація.

Одні з учасників навіть потрапили до Національного реєстру рекордів України - брати Єгор і Кирило Шаповал, а також колишній конструктор ЮМЗ Дмитро Дворецький і завідувач кафедри механізації ДГАЕУ Олексій Деркач. Над своїм проектом з реконструкції та модернізації посівних комплексів вони працювали шість років.

"Посівний комплекс - дуже складний механізм, від якого залежить, який урожай отримає аграрій. У ньому величезна кількість рухливих вузлів і якщо один з них некоректно працює, то це позначається на врожаї. Ми змінили конструкцію деталей і застосували композиційні полімерні самозмазуючі матеріали, які самі і розробили. Якщо раніше перед кожним виходом в поле всі вузли треба було змащувати, то тепер мастило вже не потрібно, більше немає заклинювань в вузлах, можна збільшити швидкість посіву. Звичайні деталі працюють від 2000 до 5000 ге Ктара, наші переступили позначку в 17 000 «, - розповідає про свій проект Єгор Шаповал.

Визначати переможців будуть експерти, в складі яких є представники сфер, що стосуються проектів. В обговоренні і експертну грошову оцінку візьмуть участь і партнери. Для учасників, які займуть перші три призових місця, приготували декілька приємних сюрпризів. В першу чергу - грошовий приз у 20 000 грн, які будуть виділені на реалізацію стартапу.

"Сума досить непогана для початкового капіталу. Більш того, вона може бути переглянута партнерами конкурсу в бік збільшення. Все залежить від потенціалу ідеї. Фахівці Інвестиційно-інноваційного центру нададуть переможцю консультативні послуги. Крім того, якщо проект-переможець буде пов'язаний з промисловістю, ми зможемо сприяти розміщенню потужностей на території ВП "Павлоград" (Індустріальний парк. - Авт.) ", - підкреслює Олександр Коломійцев.

Однак і це не все. Переможці також отримають можливість розмістити проект на інвестиційній онлайн-платформі, доступ до якої мають потенційні інвестори. Тим самим переможець може знайти собі не одного, а відразу декількох спонсорів.
Заявки на конкурс можна надсилати до 1 жовтня. А реєструвати їх на сійте Best Invest (park.free-trade.net).

Нагадаємо, в Харкові ініціативні городяни подали 301 пропозиція , На реалізацію яких, за підрахунками самих авторів, необхідно 180 млн грн. 123 ідеї представили громадські організації, а 178 - фізичні особи.

Крім того, читайте про великі проекти Дніпра . Зодчі обговорили перспективи реконструкції парку "Зелений гай", зведення на лівому березі Дніпра так званого "індустріального парку", а також питання будівництва і реконструкції ряду міських об'єктів.

Також нагадаємо, що в Одесі проектів багато, а грошей мало .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Ідеї на мільйон для Дніпра: біогаз, легкий бетон і промислова автоматизація". інші Новини Дніпра дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Журавель Максим

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ