Чим відрізняються німецька та східноєвропейська вівчарки?

  1. походження порід
  2. Відмінності в екстер'єрі
  3. Відмінності в темпераменті

Багато радянських і російські любителі собак довгий час помилялися, вважаючи   східноєвропейських   і   німецьких вівчарок   собаками однієї породи Багато радянських і російські любителі собак довгий час помилялися, вважаючи східноєвропейських і німецьких вівчарок собаками однієї породи. Різниця в найменуванні пояснювалася в очах радянського собаківника-любителя просто політичними тонкощами. В СРСР німецьких вівчарок (ПЗ) майже не було, розводили тільки східноєвропейських (ВЕО).

Німецькі вівчарки стали з'являтися і набувати популярності в вісімдесяті роки, коли громада Радянського Союзу почала давати тріщини, кренитися і готувалася впасти. Деякий час ВЕО відчувала сильний тиск з боку німецької та майже зникла як порода, але згодом любителі-ентузіасти об'єдналися в клуби для збереження породи, і результат не може не радувати - східноєвропейська вівчарка благоденствує і сьогодні.

вівчарка

східноєвропейські вівчарки

Серед собаківників донині блукає безліч чуток і пліток, пов'язаних з протистоянням цих двох різних і дуже схожих порід; іноді вони схожі на правду, іноді - абсурдні до смішного. До самим безглуздим чуткам можна віднести «секретну інформацію» про те, що німецьких вівчарок в Німеччині схрещували з гієнами - звідси низький круп і потужна хватка щелеп. І адже є люди, які цьому вірять ...

І адже є люди, які цьому вірять

німецькі вівчарки

Багато собаківників розглядають ВЕО як східноєвропейську різновид німецької вівчарки. Міжнародної кінологічної організацією ВЕО не визнаний, як самостійна порода. Можливо, причиною цього є і те, що Росія вступила в FCI набагато пізніше Німеччині.

походження порід

Німецькій вівчарці, як самостійної породі, не так вже й багато років. Перший представник, кобель Грайф, був показаний в 1882 році на виставці в Ганновері. За іншими джерелами, днем ​​народження породи вважається квітневий день 1899 року, коли на виставці в Карлсруе великого жовтувато-сірого кобеля по кличці Гектор побачив і придбав для своєї псарні Макс фон Штефаніц, якого по праву вважають засновником породи.

Формування східноєвропейської вівчарки почалося в 20-30 роках минулого століття, коли в Росії були привезені з Німеччини кілька німецьких вівчарок. У більш суворих кліматичних умовах СРСР вівчарки стали більше, масивніше, дещо змінився темперамент і екстер'єр.

Відмінності в екстер'єрі

Німецька вівчаркаСхідноєвропейська вівчаркаВисота в холці

Пси: 60-65 см
Суки: 55-60 см Пси: 66-76 см
Суки: 62-72 см Вага Пси: 30-40 кг
Суки: 22-32 кг Пси: 40-60 кг
Суки: 30-50 кг Глибина грудей 45-48% від висоти в холці 47-50% від висоти в холці Лінія спини Похила, близько 23 ° до горизонту Висота в холці трохи більше висоти в крижах Забарвлення Чорний з підпалинами; чорний; сірий; занурені-сірий з чепраком і маскою Чепрачний з маскою на тлі від сріблясто-сірого до палевого; чорний; занурені-сірий і занурені-рудий Руху Приземкувата, що стелеться рись Розмашиста рись з сильним поштовхом Призначення Компаньон, сторож, пастух, спортивна дресирування Охоронно-вартова служба, компаньйон

З таблиці добре видно, що ВЕО значно більший і важчий німецької вівчарки, це одне з найбільш помітних відмінностей. Другим, впадає в очі відмінністю, є лінія спини. У східно-європейських вівчарок спина набагато менш наклонна, ніж у «німців», звідси і різний тип руху собак. Хоча обидва різновиди вівчарок відносяться до рисистих порід, ВЕО рухається риссю більш розмашисто, німецька вівчарка - більш плавно. Але при збільшенні швидкості руху більш високоногими «східняки» збільшують амплітуду і розмах рухів, як хороші рисисті коні, а «німцям» через особливості будови і кутів зчленування задніх кінцівок з тазом доводиться збільшувати частоту рухів. Тобто на довгих дистанціях і більш високих швидкостях ВЕО легко обійде німця, а ось при тривалій роботі по сліду німецька вівчарка може дати фору східноєвропейської. Відмінностями в будові і постановці кінцівок пояснюється і менша схильність дисплазії тазостегнових суглобів східноєвропейських вівчарок.

Відмінності в темпераменті

Різне призначення собак обумовлює різний темперамент. Німецька вівчарка більш галаслива, більш рухлива, представники цієї породи часто бувають холериками. Східно-європейська вівчарка - більш врівноважена, можна навіть сказати, більш «серйозна». Можливо, ці відмінності обумовлені специфічним підходом в селекції за темпераментом: у СРСР більшості порід властива велика суворість вдачі. До сьогоднішнього дня в прикордонних і військових частинах Росії перевагу віддають саме східно-європейським вівчаркам, зате на виставкових рингах і змаганнях зі спортивної дресируванню першість залишається за «німцями».

Слід зазначити також пізніше дозрівання східноєвропейської вівчарки в порівнянні з німецькою.

Якщо ви живете в невеликій міській квартирі і вам потрібен компаньйон, з яким ви могли б займатися одним з видів спортивної дресирування, забезпечуючи собі не тільки море позитивних емоцій, активний відпочинок на свіжому повітрі, але ще й спілкування з такими ж любителями собак і спорту - вам підійде енергійна і компактна німецька вівчарка .

Якщо ж вас приваблює більш серйозна і велика собака, яка могла б гідно і без зайвої агресії охороняти ваш будинок і ділянку, яка ідеально адаптована до досить суворих кліматичних умов - зверніть найпильнішу увагу на східноєвропейську вівчарку.

Обидві ці породи багато років користуються незмінною популярністю, зумовленої прекрасним характером собак, їх живим розумом, відмінною здатністю до дресирування і універсальністю використання. Купувати щенят краще в розплідниках, які мають хорошу репутацію.