Цінності бренду. 10 способів створити цінності бренду

На сьогоднішній день вже недостатньо просто створити бренд , Розробити концепцію позиціонування і легенду бренду , А також провести найманого і створити логотип . Для того, щоб роздобути довіру і любов споживача, необхідно створити зв'язок між брендом і цільовою аудиторією, заклавши в бренд певні цінності.

Цінності бренду - це не тільки функціональність і якість товару, а, в першу чергу, його нематеріальна сторона - супутні позитивні характеристики, які відрізняють ваш бренд від інших подібних по суті товарів. Люди хочуть не просто якісні і функціональні товари, вони вибирають бренди, які принесуть їм додаткову вигоду .Тому, саме цінності бренду часто стають потужним мотиватором або жерешающім фактором при виборі товару або послуги!

Цінності бренду - це якісь почуття і емоції, які бренд несе поряд зі своєю функціональністю, наприклад володіння брендом дає людині відчуття впевненості в собі, приналежності до якоїсь конкретної соціальної групи, положення в суспільстві, відчуття престижності, впевненості у високій якості і надійності товару і т.д. - все це дає споживачеві глибоку задоволеність від використання бренду.

Перш, ніж розробляти ідентичність бренду або його цінності, необхідно чітко знати чого хоче споживач і цільова аудиторія. Тому першим і обов'язковим етапом створення ідентичності бренду є вивчення цільової аудиторії та складання портрета (потреб) бажаних потребітей. А далі, коли вже все відомо про споживача, і ви знаєте, що він хоче отримати від бренду, необхідно виділити найважливіші і актуальні цінності.

Існує безліч способів створення цінності бренду:

1.Формірованіе зв'язку цінностей з матеріальною вигодою. Передбачає створення цінності - враження, безпосередньо пов'язаного з самої вигодою від споживання товару, наприклад, купуючи шампунь Head & Sholders, ви точно знаєте, що отримаєте не тільки чистоту волосся, але і до того ж позбудетеся від лупи, а значить отримаєте відчуття впевненості в собі і в своїй привабливості.

2. Створення ментального контексту. Ментальний контекст - це концепція, яка стимулює споживача до пошуку відмінностей між існуючими брендами. Наприклад, якщо ви зупинитеся в готелі «Hudson» або «Royalton» на Манхеттені, то ви заздалегідь знаєте, що отримаєте там всі зручності і сервіс високого рівня, а зупинившись в готелі «Boutique Hotel», Ви зможете вибрати саме той обсяг сервісу, який вам необхідний на даний момент, так як номери тут мають широку диференціацію - від самого простого до номера «люкс».

3. Формування безпосереднього переживання. Даний метод полягає в створенні якогось очікування, яке багаторазово посилить переживання від споживання продукту. Наприклад, споживання енергетичних напоїв, змушує споживача відчувати більш потужний приплив сил і енергії, ніж вони можуть дати в дійсності, за рахунок барвисто заявленого очікування.

4.Создание засобів самопрезентації. Відтворення в бренд значимого символу, який добре відомий в рамках певної групи, який допомагає споживачеві висловити і охарактеризувати себе з тієї чи іншої сторони. Наприклад, бренд горілки «Абсолют» став способом для субкультури яппіуказать на свою приналежність до тієї чи іншої спільності яппі більш конкретно (англ. Абревіатура Yuppie, від Young Urban Professional Person - молодий фахівець, городянин).

5.Створення засобів передачі повідомлення. Цей спосіб також має на увазі створення всім відомого символу, через який можна виразити свої емоції. Наприклад, ювелірний гігант DeBeers створив такі символи: якщо жінка носить свій діамант на правій руці - то так вона висловлює свою незалежність, якщо ж на лівій руці, то діамант вже висловлює певні зобов'язання.

6.Созданіе соціальної або культурної сфери компетенції. Створення сфери компетенції, яку споживач буде використовувати як керівництво, щоб зрозуміти, що відбувається навколо, що зробить його щасливим і який тип поведінки слід вибрати. Такий метод використовувала компанія Apple, коли запропонувала споживачеві персональний комп'ютер не тільки як робочий інструмент, а й як засіб творчості і самореалізації.

7.Метод «довгих рук». Створення можливості для споживача взяти участь у вирішенні проблеми, до якої він сам не зможе дотягнутися, але наприклад, набуваючи даний бренд, він зможе взяти участь в акції по захисту навколишнього середовища або допомоги дитячому будинку. Наприклад, подібні акції регулярно проводить "МакДональдз", продаючи за невеликі гроші "долоні" і брелоки щастя, збираючи кошти на різні типи соціальної допомоги для дітей; а також компанія "Оріфлейм", продаючи антираковую "атрибутику", прибуток з якої йде в спеціальний фонд, який фінансує освітні програми та придбання обладнання для боротьби з раком молочної залози. Крім того, деякі виробники відраховують в певний відсоток зі своїх продажів в маркетинговий період на заздалегідь певні соціальні потреби.

8.Созданіе Alter Ego. Уособлення в бренд якоїсь можливості для споживача зробити те, що сам по собі він зробити не наважується, іншими словами створити в бренд якусь провокацію. Найуспішніше ця концепція використовується в брендах модного одягу - зухвалі, провокаційні, що викликають наряди дозволяють споживачеві виразити себе як особистість.

9.Созданіе тренажера для емоцій. Даний спосіб створення цінності бренду, передбачає, що в бренд будуть закладені певні емоції, з якими споживач не стикається в повсякденному житті, але дуже хоче випробувати їх. Приклад використання такої концепції є бренд Sicily (Сицилія) отDolce & Gabbana.

10.Реалізація фантазій. Бренд, який дає споживачеві можливість не тільки фантазувати про всемогутність, успіху, любові і т.д., але і здійснювати фантазії. Наприклад, бренд Timberland - це спосіб для споживача пофантазувати про подорожі, неймовірні пригоди і битвах з силами природи.

Збагативши ваш бренд цінностями, важливими для цільової аудиторії, ви перетворюєте його в універсальний засіб досягнення цілей споживача, тим самим збільшуючи його значимість в очах споживача, і бажання володіти ним. Заклавши в бренд правильні цінності, ви зможете виграти будь-яку конкурентну боротьбу, завдяки прихильності і лояльності ваших споживачів.

Брендингові агентство KOLORO надає весь спектр брендингових послуг - від вивчення цільової аудиторії та створення бренду - до розробки ідентичності бренду і стратегії його популяризації на ринку! Ми допоможемо вам досліджувати ринок, розробити концепцію позиціонування, провести найманого, створити логотип і легенду бренду, а, головне, ми знаємо як створити цінності бренду, які стануть його унікальними конкурентними перевагами!