Чому жінки прагнуть вийти заміж

  1. Пастки для наречених
  2. Був би хтось поруч
  3. З питань самореалізації жінок думка однозначна: робота - це добре, але насправді все жінки хочуть бути...
  4. Особисте щастя

Якщо ви вивчите ринок психологічних послуг, ви виявите величезну кількість тренінгів, вебінарів з розряду «Як вийти заміж за мільйонера (або хоч би за кого)», «Стань справжньою жінкою» або «Мистецтво отримувати від чоловіка те, що тобі потрібно». Суть всіх цих програм: ти повинна стати певного складу жінкою, щоб бути потрібною і бажаною.

Пастки для наречених

Несамовита картина для кваліфікованого психолога: чоловік з інженерною освітою вчить, як стати ідеальною дружиною. Не будемо вказувати справжніх назв - нехай буде що-небудь на зразок «Повернення до жіночої природі». Онлайн-зустріч проходить безкоштовно: це відомий маркетинговий хід, щоб зацікавити і зібрати групу на платне продовження, яке обійдеться в тисячі, якщо не десятки тисяч рублів. Порядку 10? 20 тисяч жінок будь-якого віку з різних куточків країни підключаються до трансляції і вбирають, як губки, патріархальні догми в надії на щастя.

Жіночі тренінги - неймовірно затребуваний і прибутковий бізнес. Цінник на дводенний семінар на тему залучення, задоволення і дресирування ідеального самця може різнитися від 3 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (а то і вище). І хоч би дорогим не було участь, попит неодмінно буде. Особливо вигідно влаштовувати дорогі тренінги для жінок у віці за 35. До цього моменту успішні бізнес-леді вже досить заробляють, щоб дозволити собі таке дозвілля, і досить впадають у відчай вийти заміж, щоб піти на крайні заходи.

У хід йде що завгодно: теорії розподілу чоловічих і жіночих ролей, танцювальні ритуали розкріпачення жіночої енергії, практики візуалізації ідеальних чоловіків, сімейні розстановки по материнській лінії, навчання сексуальних ігор і технікам, ведична астрологія, настільні трансформаційні гри ...

Важливо відзначити: мета даної статті не в тому, щоб знецінити ці конкретні інструменти Важливо відзначити: мета даної статті не в тому, щоб знецінити ці конкретні інструменти. Може бути, в окремих випадках вони і показують свою ефективність, але все ж ніякої доказової бази під собою не мають. Контактні бази організаторів такого роду заходів налічують сотні тисяч електронних адрес. Якщо ви розбираєтеся хоч трохи в digital-маркетингу, ви знаєте: якщо у вас є адреси потенційних клієнтів, у вас майже є їхні гроші. Решта - лише питання вдалого копірайтингу і грамотної розсилки. А що подати під соусом вдалого заміжжя - це вже справа десята.

Іноді кваліфіковані і надійні психологи і коучі проводять свої майстер-класи та тренінги, називаючи їх жіночими, бо жінки - насправді їх цільова аудиторія. При цьому вони підносять гідний матеріал. Мета таких заходів:

  • пояснити з наукової точки зору механізми міжособистісних відносин;
  • навчити технікам комунікації і психологічної самодопомоги;
  • наблизити учасниць до більш адекватного розуміння своїх потреб і цілей, наявних навичок і зон найближчого розвитку.

Але це велика рідкість.

Як же відрізнити такий тренінг від описаних вище езотеричних мишоловок для самотніх сердець? Завжди важливо зберігати критичний настрій. Недовіри (а то і публічного розгляду у справі про шахрайство і нанесенні моральної шкоди) однозначно заслуговують такого роду установки і поради:

  • Жінка зобов'язана віддавати всі свої сили, здоров'я і час чоловікові, жертвуючи власними інтересами і мріями.
  • Жінка не повинна утримувати сім'ю, вона повинна вміти вимагати від чоловіка грошей, тому що інакше вона бере на себе чоловічу роль, тим самим порушуючи рівновагу у відносинах.
  • Платоспроможність чоловіки є єдиним показником його сили і значущості, тому відносини повинні будуватися на обміні: тільки у відповідь на гідне фінансове утримання жінка зобов'язана надавати емоційний комфорт (і не тільки).
  • Жінка зобов'язана демонструвати тільки подяку і вдячність на адресу чоловіка, як би той себе не вів, тому що така жіноча природа - бути завжди м'якою, радісною і задоволеною.
  • Жінка повинна ховати від чоловіка свій інтелект, прикидатися дурною і безпорадною, щоб він не відчував загрози і конкуренції і відчував бажання піклуватися.
  • Жінка зобов'язана завжди виглядати бездоганно і радувати око, займатися сексом тільки в еротичній білизні, боротися з віком і приховувати недоліки, інакше чоловік вибере більш привабливу альтернативу.

Цей список - не вигаданий спеціально для цієї статті. Всі ці постулати можна почути на публічних тренінгах, популярних семінарах і відкритих вебінарах. Сподіваємося, що, читаючи це, ви подумаєте: «Як взагалі можна в таке повірити? Невже хтось починає і справді себе так вести з чоловіками, аби вийти заміж? »

На жаль, занадто часто така інформація потрапляє точно в ціль. Допомагають барвисті приклади, харизма, вичитані в самовчителі техніки НЛП, роздування емоційної напруги і атмосферность таких заходів. Але що найголовніше - творці такої пропаганди точно розуміють, що заробляти на чужому болю легко. Особливо якщо ця біль властива в тій чи іншій мірі всім.

Був би хтось поруч

  • Ми живемо в епоху змін - з цим нічого не поробиш, і провини нашої в цьому немає. Левова частка людського спілкування перейшла в цифровий формат, і соціальна активність більшості людей знижується. Скажений ритм життя, дедлайни і довгий шлях від роботи до будинку крадуть наш час і сили.
  • Ми рідше бачимося один з одним, рідше обіймаємось і відчуваємо тепло близьких.
  • Ми більше дізнаємося про поширених травмах дитячо-батьківських відносин з популярних журналів і накопичуємо образу на близьких замість того, щоб відновлювати прихильність і довіру.
  • Ми відчуваємо тиск шаблонів, гендерних стереотипів, рекламних слоганів, ідеальних тел на білбордах, і це тільки підкріплює нашу тривогу, сором і самокритику.

В результаті ми тонемо в чи усвідомлюваному самоті і ізоляції: навколо все одно майже завжди люди - тільки от не ті, з якими хотілося б знаходитися поруч.

Ми всі в тій чи іншій мірі страждаємо, і нам всім хочеться знайти спосіб полегшити своє життя. Чим простіше і швидше, тим краще. На допомогу приходить те, що здається рідним і знайомим, що несе в собі послання про надійність, мудрості і турботи - образ сім'ї. Тільки не тієї, де батьки лізуть зі своїми проблемами, а своїм власним, і до того ж ідеальною.

порівняльний аналіз гендерних переконань в Європі і Росії показує, що ми як і раніше схиляємося до традиційних консервативних поглядів з приводу взаємин статей. Для нас здається непорушною необхідність мати постійні стосунки, а думка про те, що шлюб застарів, викликає у росіян активний протест.

З питань самореалізації жінок думка однозначна: робота - це добре, але насправді все жінки хочуть бути господинями і матерями.

На дівчаток з перших днів життя сиплються вмовляння: «Виростеш - знайдеш собі чоловіка, ось тоді все буде добре». А коли виростає дівчинка і занурюється в реальний світ, де інститут шлюбу вмирає, починається хвиля закидів і хвилювань: «Ти все ще одна? Дітей-то встигнеш народити? Дивись, таку ніхто заміж не візьме ».

Особисте щастя

Система цих консервативних цінностей тримається на волосині: ми бачимо приклади інших країн, читаємо про рівноправність жінок, іноді навіть починаємо боротися за можливість самореалізації і свободу вибору. І це породжує всередині хворобливий конфлікт: зовні вже хочеться бути ліберальними феміністками і приймати самостійні рішення про своє призначення в світі, а в глибині душі залишається відчуття беззахисності і уразливості.

І де ж він, цей чоловік, коли він так потрібен? Той, до якого прийдеш додому, сховаєшся за ним, як за кам'яну стіну, від усіх жахів вимогливою сучасності, і можна знову бути собою - поступливою домогосподаркою, якій нічого-то для щастя і не потрібно, крім нього. Хочеться зробити так, щоб скоріше вже він з'явився, і грошей навіть не шкода, тим більше що є умільці, готові навчити бути для нього який завгодно - тільки б залишатися в безпеці, яку приносить вага кільця на безіменному пальці.

Тільки от не працює така модель, на жаль. Самотність - це та екзистенціальна даність, з якою кожен з нас змушений примиритися, щоб знайти сенс життя і свободу. Чи не перекладаючи відповідальність за свою безпеку і успіх на інших, ми розкриваємо свій потенціал, розуміємо, на що здатні і як це застосувати. Тільки приймаючи себе з усіма недоліками, зустрічаючись віч-на-віч зі своїми страхами, ми відкриваємо в своєму житті місце для щастя і плідних відносин з іншими людьми, без співзалежності, завищених очікувань і внутрішньої порожнечі.

Це не означає, що заміжжя - зло і прямий шлях до неврозів. Навпаки, підтримка однодумця - це один із значущих чинників психічного здоров'я для будь-якого з нас, незалежно від гендерної приналежності.

І все ж зовсім не наявність супутника і вже точно не відмітка в паспорті визначає нас як особистостей або як жінок. Має значення тільки те, як ми самі себе розуміємо і наскільки відповідаємо собі, коли сміливо відкриваємося світу.

Порядку 10?
Як же відрізнити такий тренінг від описаних вище езотеричних мишоловок для самотніх сердець?
Сподіваємося, що, читаючи це, ви подумаєте: «Як взагалі можна в таке повірити?
Невже хтось починає і справді себе так вести з чоловіками, аби вийти заміж?
А коли виростає дівчинка і занурюється в реальний світ, де інститут шлюбу вмирає, починається хвиля закидів і хвилювань: «Ти все ще одна?
Дітей-то встигнеш народити?
І де ж він, цей чоловік, коли він так потрібен?