Дангина і Тажи тувинського держуніверситету 2011 року »Tuva.Asia

12 лютого в актовій залі головного корпусу тувинського держуніверситету яблуку було ніде впасти 12 лютого в актовій залі головного корпусу тувинського держуніверситету яблуку було ніде впасти. У цей день проводився конкурс краси і розуму серед студентів вузу "Дангина і Тажи - 2011". Конкурс складався з 5 етапів. У першому традиційному етапі - "Візитка" і "Конкурс національного костюма" - учасники представляли себе і свій національний костюм.

Глядачам особливо сподобався другий етап - "Конкурс талантів", де юнаки продемонстрували вміння запально танцювати, красиво співати хоомей і навіть грати на піаніно. А найважчим для учасників виявився "Інтелектуальний конкурс". Питання організаторів в буквальному сенсі приводили їх у замішання. Лише одиницям вдавалося правильно відповісти на питання. Як зазначила Олена Сергіївна Уйнук-оол, головний організатор заходу, питання були найскладнішими, наприклад "Як називається традиційне тувинський вітання?" (Чолукшуур), "Яке парна прикраса чоловіки носили в старовину?" (Кресало і ніж), "Якою була традиційна зачіска тувинській жінки?" (Дві коси) тощо.

Організатори ні в чому не обмежували учасників. В тому числі при підготовці до "Конкурсу стилізованого костюма". Дівчата продемонстрували власноруч зшиті сукні, а також наряди з підручних матеріалів. Особливо популярним виявився матеріал з подарункових обгортки. Як пояснила одна з конкурсанток, цим вона хотіла сказати, що вона "дарує глядачам всю свою душу і свій талант".

Журі на чолі з Народним артистом Республіки Тива омаке Ооржак зізналися, що знаходяться під враженням і що для них задоволення представити кращих студентів: най-най серед юнаків був визнаний Омак Іргіт, студент природничо-географічного факультету, серед дівчат - Хураганчик Долаана, студентка факультету фізичного культури і спорту.

Як зазначила Олена Сергіївна Уйнук-оол, головний організатор заходу, питання були найскладнішими, наприклад "Як називається традиційне тувинський вітання?
Чолукшуур), "Яке парна прикраса чоловіки носили в старовину?
Кресало і ніж), "Якою була традиційна зачіска тувинській жінки?