Де вчитися на фотографа?

  1. Фотографія: захоплення чи професія?
  2. Плюси і мінуси роботи фотографа
  3. Читайте також:
  4. Мета навчання фотографії
  5. Варіанти навчання фотографії
  6. заклади освіти
  7. Читайте також:
  8. Онлайн-курси фотографії
  9. індивідуальне навчання
  10. фотошколи
  11. Читайте також:
  12. Так що важливіше - диплом або портфоліо?

Як навчитися професійно фотографувати? Де вчитися на фотографа? Як знайти роботу фотографу? І що важливіше - диплом або портфоліо? На всі ці питання ви знайдете відповіді в цій статті.

Фотографія: захоплення чи професія?

Фотографія: захоплення чи професія

Давайте почнемо з того, що фотографія може бути як захопленням, так і професією. Творчістю і ремеслом. Але на початку шляху не завжди зрозуміло, наскільки серйозно вас затягне фотографія, чи захочете ви будувати кар'єру фотографа або через пару років, награвшись, закине фотоапарат на полицю.

Ви можете мріяти стати:

  • Фотографом-пейзажистом - і подорожувати по світу, знімаючи мальовничі пейзажні фотографії.
  • Фотографом-портретистом - і знімати людей в студії і мальовничих природних локаціях.
  • Фотографом-анімалістом - і фотографувати тварин в їх природному середовищі існування.
  • Фуд-фотографом - і професійно фотографувати їжу для ресторанів і кулінарних журналів.
  • Фешн-фотографом - і знімати фотомоделей в стильних образах для глянцевих журналів.
  • Рекламним фотографом - і робити фотографії для рекламних плакатів.
  • Весільним фотографом - і знімати весілля і love story по вихідним, заробляючи купу грошей.
  • Сімейним фотографом - і проводити комерційні зйомки у власній фотостудії.
  • Дитячим фотографом - і фотографувати дітей і новонароджених малюків в мімімішних позах.
  • Стріт-фотографом - і знімати незнайомих людей на вулицях, отримуючи незвичайні фотографії повсякденності.
  • Фоторепортером - і їздити в гарячі точки, знімаючи фоторепортажі для новинних видань.
  • Фотохудожником - і збирати тисячі поціновувачів мистецтва на персональних фотовиставках.

А можете стати:

  • Фотографом на документи - і робити моментальні фото на паспорт і на візу.
  • Фотографом-предметником - і знімати товари для сайтів інтернет-магазинів.
  • Фотографом-ретушером - і більшу частину життя проводити за комп'ютером або планшетом, а не з фотокамерою в руках.
  • Фотографом-криміналістом - і знімати місця злочинів та пригод для судової експертизи.
  • Фотографом-лаборантом - і фотографувати процеси і результати лабораторних досліджень.
  • Папарацці - і, сидячи на дереві або в кущах, знімати особисте життя відомих людей для жовтої преси.

Плюси і мінуси роботи фотографа

Плюси і мінуси роботи фотографа

Не існує однозначної списку переваг і недоліків роботи фотографа: все дуже сильно залежить від ситуації.

Творчість vs рутина. Робота фотографа може бути як творчої, так і рутинної - в залежності від місця і характеру роботи. Якщо вам потрібно відзняти за 2 тижні 20 випускних фотоальбомів, у вас може просто не залишитися сил на творчість, і фотозйомка перетвориться в конвеєр. У той же час, якщо ви не ставите творчість на потік, ви можете знімати для себе, коли приходить натхнення, і привносити креатив в фотобудні.

Жорсткий vs гнучкий графік. Робота фотографа може мати фіксований і вільний графік. Але, на жаль, за фактом гнучкий графік фотографа означає те, що фотограф повинен прогнутися під клієнта і проводити зйомки тоді, коли це зручно клієнтам. Звичайно, це тільки перший час. Далі вже фотограф диктує клієнтам дату, час і вартість зйомок.

Прибутковість vs витратність. Робота фотографа достатньо високо оплачується, особливо коли ім'я фотографа працює на нього. Але в той же час вона пов'язана з витратами на оновлення фототехніки, так як професійна оптика коштує чималих грошей.

Спілкування з людьми vs індивідуальний підхід. З одного боку, спілкування з людьми збагачує і надихає фотографа на створення нових фотосет. Але, з іншого боку, робота фотографа пов'язана з пошуком індивідуального підходу до кожного замовника, а адже уявлення про прекрасне у різних людей може кардинально відрізнятися.

Удача vs терпіння. Як кажуть фотографи, 12 вдалих кадрів в місяць або рік (в залежності від висоти планки) - цілком собі непоганий результат для професійного фотографа. Насправді, фотографу потрібно мати незвичайне терпіння, щоб з десятків тисяч відзнятих кадрів отримати кілька гідних робіт. І тільки при систематичній роботі з камерою в руках у вас вийде частіше ловити вдалі кадри.

Універсальність vs унікальність. Фотографи затребувані в багатьох сферах життя і бізнесу, починаючи від фотозйомки товарів для інтернет-магазинів і закінчуючи високою модою. У той же час через жорстку конкуренцію проявити себе в фотографії досить складно, але можливо. Головне - знайти свою нішу. Доказом цього є популярні фотоблоги з мільйонами передплатників.

Любительський vs професійний рівень. На самому початку шляху кожен фотограф є фотолюбителем. Багато хто починає з фото сім'ї та друзів. І тільки після багаторічної практики досягають професійного рівня. Зараз фотографія стала дуже доступною, тепер знімають не тільки на дзеркалки, але і на планшети, телефони та інші гаджети. Тому відрізнити любителя від професіонала досить складно. Про професіоналізм фотографа свідчать не тільки і не стільки дипломи та сертифікати про проходження різних майстер-класів, скільки напрацьоване портфоліо, багаторічний досвід, позитивна репутація та його розцінки.

Читайте також:

Як вибрати фотошколу?

Мета навчання фотографії

Мета навчання фотографії

Перед тим, як піти вчитися на фотографа, краще усвідомити для себе мету свого навчання. Цілі можуть бути абсолютно різні:

  1. Заробляти 500 доларів з кожного весілля;
  2. Відкрити фотосалон для зйомки і друку фотографій;
  3. Фотографувати своїх дітей для сімейного альбому;
  4. Привозити барвисті фотографії з подорожей;
  5. Знімати інтер'єри для роботи дизайнером інтер'єру;
  6. Фотографувати прикраси ручної роботи для продажу в Instagram ...

Залежно від цілей навчання і варто вибирати метод і місце отримання знань і навичок по фотографії.

Варіанти навчання фотографії


самоосвіта

самоосвіта

Це найдоступніший метод, так як таке навчання обійдеться вам практично безкоштовно. Ви самостійно можете перелопачувати всю існуючу інформацію (інструкції, книги, статті, відео, інфографіку), шукати відповіді на ці запитання і застосовувати отримані знання на практиці.

Кому підійде?

Цей метод підійде тим, хто все схоплює на льоту, швидко засвоює щось нове і звик отримувати інформацію з інтернету. Якщо ви вже багато чому навчилися за роликам на ютубі або є закоренілим самоучкою, такий спосіб для вас. Але все ж новачки, навчаючись самостійно, ризикують втратити інтерес до фотографії ще до того, як у них почнуть виходити непогані кадри. А ось, знаючи основи, вже можна розвиватися далі, використовуючи метод самоосвіти.

Які плюси?

безкоштовність - якщо не брати до уваги витраченого часу на пошук і відбір інформації, то такий метод навчання практично не має витрат. Якщо ви, звичайно, не вирішите прикупити пару хороших книг або платний доступ до статей по фотографії.

Саморозвиток - навчитися чомусь новому завжди корисно, особливо коли в результаті у вас дійсно стануть виходити класні фотографії.

Які мінуси?

Времязатратность - вам доведеться витратити купу часу на пошук відповідей на ваші питання, на відбір дійсно якісних ресурсів для самонавчання.

самоконтроль - вам доведеться проявити самоорганізованість і внутрішню мотивацію, щоб регулярно займатися самонавчанням.

заклади освіти

заклади освіти

У Білорусі не існує вищих навчальних закладів, які випускають дипломованих фотографів. Однак в коледжах можна знайти подібні спеціальності: «Фотографія», «Технічна експлуатація обладнання. Фотографія »,« Декоративно-прикладне мистецтво. Світлина". Якщо ви дійсно вирішили вчинити на фотографа в Мінську або відправити свою дитину вчитися фотографії після 9 класу, то ось вам список коледжів, де можна вчитися на фотографа в Білорусі:

Скільки потрібно вчитися на фотографа: рік, чотири роки або все життя? Знову ж все залежить від цілей. Щоб отримати сертифікат, вистачить і місяця, для диплома доведеться попітніти кілька років, але щоб стати дійсно професійним фотографом, потрібно вчитися весь час.

Кому підійде?

Тому, хто хоче офіційно працевлаштуватися в фотосалон або поїхати за розподілом в районну газету фоторепортером.

Які плюси?

Академічна освіта. Отримавши таку освіту, ви будете відмінно розбиратися в історії фотографії, її течіях і жанрах, а також в правилах композиції і світла.

Диплом фотографа. Отримавши диплом державного зразка, ви зможете офіційно працевлаштуватися фотографом.

Які мінуси?

Времязатратность. Ви можете витратити 4 роки на навчання, але при цьому не факт, що в майбутньому ви зв'яжете свою кар'єру з фотографією.

Традиційність. За 4 роки навчання в коледжі ви вивчите всі віхи розвитку фотографії як мистецтва, але там вас навряд чи навчать, як працювати в самих затребуваних сучасних жанрах, починаючи від весільної та сімейної фотографії і закінчуючи зйомкою майбутніх мам і новонароджених.

Читайте також:

Що таке воркшоп, майстер-клас та інші курси фотографії?

Онлайн-курси фотографії

Онлайн-курси фотографії

Онлайн-курси по фотографії можуть бути як інтерактивні, з можливістю дистанційного спілкування з викладачем (куратором), так і у вигляді покрокових навчальних програм без розбору ваших робіт. На відміну від роликів на ютубі, онлайн-курси фотографії платні і складаються з систематично вивірених відеоуроків.

Кому підходить?

Якщо вам не важлива особистість викладача, живий контакт з фотографом-тьютором, то онлайн-навчання вам цілком може підійти. Також таке навчання актуально для жителів глибинки або людей з нестабільним робочим графіком.

Які плюси?

Низька ціна. Зазвичай навчання онлайн коштує набагато менше, ніж навчання в фотошколи, коледжах або академіях мистецтв.

Доступність. Онлайн-курси фотографії доступні всім, хто розуміє мову викладання і має доступ в інтернет. При цьому не важливо, де ви проживаєте, ким працюєте і скільки часу готові присвятити навчанню.

Структурована програма. З програмою та манерою викладання, як правило, ви можете ознайомитися з безкоштовним відеоуроку і матеріалами, які висилаються вам на пошту.

Онлайн-спілкування з викладачем. Якщо ви купуєте курс з можливістю отримання домашніх завдань, зворотної реакції викладача і докладного розбору ваших фотографій, то у вас створюється ефект присутності на заняттях.

Які мінуси?

Відсутність практики. На відміну від навчання в фотошколі або установі освіти, на онлайн-курсах ви не зможете попрацювати в студії під керівництвом викладача.

Відсутність живого спілкування. У вас не буде можливості завести друзів серед фотолюбителів, отримати щиру реакцію викладача на ваші знімки і своєчасну підказку в разі виникнення питань.

Відсутність конкуренції. При навчанні в групі у вас буде стимул тягнутися за кращими студентами. Навчаючись онлайн, ви не зможете відчути атмосферу конкуренції, яка панує серед фотографів.

Необхідність самоорганізації. Коли ви внесете оплату за курс, вас ніхто не буде підстьобувати його переглядати, регулярно виконувати домашні завдання і взагалі фотографувати.

індивідуальне навчання

індивідуальне навчання

У цьому випадку викладач особисто для вас «розжовує» всі тонкощі і премудрості, аналізує ваші результати, допомагає вам досягти заданих цілей. Цей метод навчання може бути як очним, так і дистанційним. Допомагає оволодіти секретами і прийомами певного фотографа.

Кому підходить?

Якщо у вас є улюблений фотограф і ви готові віддати будь-яку суму за індивідуальні уроки саме у нього, то коучинг - це ваш метод.

Які плюси?

Індивідуальний підхід. Вся програма навчання буде вибудувана під ваші запити.

Спілкування з «гуру» тет-а-тет. Увага викладача буде направлено тільки на вас, ви отримаєте максимум корисної інформації.

Які мінуси?

Висока ціна. Індивідуальні уроки коштують набагато дорожче занять в групах і тим більше онлайн.

Недоступність. Ваш улюблений фотограф може жити в іншій країні або просто не давати уроків, тому що не вміє дохідливо пояснювати або не хоче ростити собі конкурентів.

фотошколи

фотошколи

З фотошколою ви укладаєте договір на надання послуг, і вона несе відповідальність за якість вашого навчання, наповнення програм, оренду фотостудії та організацію зйомок. Кожну групу в фотошколі веде закріплений за нею викладач, який протягом занять не тільки дає теоретичний матеріал, а й проводить практичні майстер-класи по зйомці в студії і на вулиці.

Кому підходить?

Фотошколи підходять початківцям фотографам, які хочуть навчитися робити красиві фотографії для себе або для якісної презентації своєї роботи. У той же час навчання в фотошколі надзвичайно корисно і комерційним фотографам, які вирішили освоїти новий напрямок або перейти на новий рівень доходу.

Які плюси?

Перевірена програма. Програми курсів фотошкіл обкатуються і тестуються потоками студентів, вдосконалюючись на основі відгуків учнів і викладачів.

Актуальність курсів. Саме в фотошколи викладають такі сучасні напрямки, як мобільна фотографія, весільна фотографія, фуд-фотографія, фешн-фотографія, фотозйомка вагітних і новонароджених.

Практичні зйомки. За організацію практичних зйомок в студії і на вулиці відповідає викладач і фотошкола - у вас точно буде можливість познімати моделей при природному і штучному освітленні.

Особисте спілкування. Ви маєте можливість спілкуватися з фотолюбителями і особисто звертатися до викладача за допомогою, критикою або радою.

Персональний сертифікат. Фотошколи видають іменні сертифікати всім, хто пройшов курси фотографії та підготував випускну роботу.

Які мінуси?

Середня ціна. Так, навчання в фотошколі не безкоштовно, але істотно дешевше, ніж індивідуально навчання або академічну освіту. До того ж заплачені гроші будуть вас стимулювати відвідувати заняття, виконувати домашні завдання і готувати випускну роботу.

Ми більше не можемо придумати мінусів, так як постаралися їх звести до нуля в нашій фотошколі (якщо згадаєте, додавайте в коментарі). Не боячись конкуренції, ми навіть склали докладний посібник «Як вибрати фотошколу?» і таблицю порівняння всіх фотошкіл Мінська .

Читайте також:

Що таке бленда і чому саме так називається наша фотошкола?

Так що важливіше - диплом або портфоліо?

Так що важливіше - диплом або портфоліо

Де і скільки вчитися на фотографа, залежить від мети навчання та інших індивідуальних чинників, які ми постаралися розглянути в нашому огляді місць і методів навчання фотографії.

Одне можемо сказати точно: доказом професіоналізму фотографа не є численні дипломи та сертифікати, а його фотороботи, грамотно складені в портфоліо. Саме фотографії, розміщені на сайті фотографа, його сторінках в соцмережах і на спеціалізованих фотосайтах, кажуть про професіоналізм фотографа і приносять йому нові замовлення, а, відповідно, і дохід.

Поділитися в соціальних мережах Поділитися в соціальних мережах   16566 16566

Фотографія: захоплення чи професія?
Як навчитися професійно фотографувати?
Де вчитися на фотографа?
Як знайти роботу фотографу?
І що важливіше - диплом або портфоліо?
Фотографія: захоплення чи професія?
Кому підійде?
Які плюси?
Які мінуси?
Кому підійде?