День Святого Миколая: історія турботи і допомоги дітям, якій вже 15 років - segodnya.ua

День Святого Миколая: історія турботи і допомоги дітям, якій вже 15 років - segodnya.ua

В Україні тисячі дітей-сиріт потребують турботи і підтримки. У день Святого Миколая діти завжди чекають дива, привітання і подарунків. На жаль, через військові дій в країні не всі малюки можуть отримати довгоочікувані подарунки, а найбільшим даром Божим для них був би світ в їхньому будинку. Підтримати дітей і створити їм атмосферу в такий день беруться благодійні організації, священики і волонтери.

Президент ФК "Шахтар" Рінат Ахметов вже більше 15 років допомагає дітям. В рамках цієї допомоги ще в далекому 2001 році бізнесмен і меценат ініціював повномасштабний проект "Рінат Ахметов, Ігор Крутой - дітям!", Який був покликаний допомагати малюкам в дитячих установах Донецька. Втім, акція швидко розрослася на весь Донбас та інші міста України.

Напередодні Нового року, 19 грудня, Рінат Ахметов з Ігорем Крутим намагалися відкласти всі плани і особисто відвідати дитячі будинки, інтернати, школи та інші установи, щоб подарувати малюкам свою увагу і тепло, надати необхідну допомогу, звернути увагу суспільства на проблему сирітства, закликаючи всіх небайдужих шукати шляхи її вирішення.

Щорічно акція росла і незабаром стала окремим напрямком роботи Благодійного фонду Ріната Ахметова.

"Рінат Ахметов завжди допомагав, і буде допомагати дітям. Діти завжди будуть для нього пріоритетом", - розповіла координатор Гуманітарного штабу Римма Філь.

За її словами, і сьогодні допомога дітям залишається одним із перших пріоритетів Ріната Ахметова і команди Гуманітарного штабу, створеного на базі Фонду. Увага і турбота про дітей стали філософією Ріната Ахметова і всіх його бізнес і не бізнес активів.

"Коли на землю Донбасу прийшла біда, перше, що зробив Ріната Ахметов - поставив завдання рятувати дітей, вивозячи ДБСТ та дитячі будинки із зони бойових дій. Так почався перший проект Гуманітарного Штабу - евакуація, - згадує Римма Філь, координатор Штабу. - Життєва, особиста, громадянська філософія Ріната Ахметова залишається незмінною - максимально допомагати самим нужденним, найбезпораднішим. Тому сьогодні всі діти війни - найголовніший щоденний і щогодинний пріоритет в роботі Гуманітарного штабу і активів групи СКМ. Ми помогае всім пораненим дітям, надаємо допомогу в придбанні інсуліну і інших життєво важливих ліків, невідкладних операціях, лікуванні та реабілітації, допомагаємо дітям Донбасу продуктовими наборами ".

Щомісяця Штаб Ріната Ахметова видає близько 50 тисяч продуктових наборів в рамках програми "Допоможемо дітям". Станом на 19 грудня 2015 року, видано 428 тис. Дитячих наборів виживання по обидва боки лінії зіткнення.

Тисячі щасливих дітей

До чергової річниці акції ми вирішили згадати, як еволюціонував проект, і кому за 15 років було надано допомогу.

2001 рік

три школи

Благодійники відвідали три донецькі школи - інтернат №5 для дітей із захворюваннями опорно-рухового апарату, школу-інтернат №8 для дітей хворих на цукровий діабет, і загальноосвітню школу №63 (у якій навчався Рінат Ахметов).

2002 рік

шість шкіл

Благодійники зустрілися з дітьми в шести дитячих установах

2003 - 2004 роки

83 установи

Будинку дитини, школи-інтернати, дитячі лікарні та санаторії отримали в подарунок найнеобхідніше: медичне обладнання, транспорт, меблі, комп'ютери, побутову техніку.

2005 рік

90 медустанов

Спеціалізовані медичні установи для дітей з різними порушеннями функцій організму отримали істотну матеріальну підтримку.

2006 рік

83 навчальних заклади

Благодійна ініціатива охопила 47 шкіл-інтернатів, 4 дитячі будинки, 16 дитячих лікарень, 11 дитячих санаторіїв і 5 будинків дитини. «Ми всі ненавидимо бідність, страждання, нещастя, але не у всіх є можливість з ними боротися. Спільно ми, дорослі люди, повинні вибудувати таку систему, яка б виключила дитячі страждання. Адже ніхто не застрахований, що біда не постукає в його двері », - заявив тоді Ріната Ахметов

2007 рік

103 установи

12 тисяч 605 дітей зі шкіл-інтернатів, дитбудинків сімейного типу, дитячих лікарень, санаторіїв отримали підтримку. «Щороку я чекаю новорічні свята і подарунки від Ріната Ахметова. Завжди дуже приємно, коли про нас пам'ятають, хочеться радіти і мріяти. У мене теж є мрія - я дуже хочу знайти маму і тата », - поділилася в цьому році 8-річна Оля з Маріуполя.

2008 рік

142 спецустанови

Крім забезпечення хороших умов перебування дітей в інтернатних установах, основним завданням стала максимально ефективна допомога дітям-сиротам в пошуку батьків і набуття сім'ї. Під час акції фінансову допомогу і персональні подарунки отримали 17 тисяч дітей в Донецьку і Донецькій області.

2009 рік

18 тисяч дітей

Найменші отримали фруктові набори і соки, діти старше 3-х років - цукерки, підлітки - гігієнічні набори. Надано матеріальну допомогу 141 дитячій і лікувально-профілактичній установі: 18 дитячих лікарень, 10 санаторіїв, 5 будинків дитини, 62 інтернати, 10 дитячих будинків, 18 дитячих будинків сімейного типу, 1 дитяча виправна установа, 3 дитячих будинки для інвалідів, 12 притулків. Допомога також отримав «Дитячий фонд» і оздоровчий центр «Смарагдове місто».

2010 рік

158 установ

Десята ювілейна акція охопила 16 тисяч дітей з дитбудинків та будинків дитини, притулків, шкіл-інтернатів, дитячих лікарень і санаторіїв Донецька і Донецької області. Ігор Крутой та Рінат Ахметов відвідали дитячий будинок сімейного типу родини Хомінець в Докучаєвську, Макіївка дитячий будинок змішаного типу «Проліски» і заїхали на грандіозне свято для 300 дітей на стадіоні «Донбас Арена». Історія родини Хомінець досі перебуває в центрі уваги. Мама, яка присвячує дітям своє життя, працюючи вихователем в дитячому садку, мріяла про дівчинку, але доля подарувала батькам двох хлопчаків. Згодом Хоминці прийняли рішення взяти прийомних дітей. Так в сім'ї один за одним з'явилися Даша, Свєта, Діма, Віка, Катруся і Юра.

2011 рік

розширення географії

Акція проходила в Дніпропетровську, де фонд «Розвиток України» спільно з облдержадміністрацією реалізував проект «Родина для дитини». Донецька область теж не залишилася без уваги - всі інтернатні установи отримали подарунки та допомогу на покупку спортінвентарю, лікарні - лікувальний і діагностичний медобладнання. А разом зі стадіоном «Донбас Арена» знову було організовано свято для 200 дітей. В результаті реалізації спільного проекту Дніпропетровська область стала лідером із влаштування дітей в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. «Мені найбільше запам'яталися свята в 2012 році. Тоді ми всім інтернатом побували на «Донбас Арені» і грали в футбол з командою «Шахтар». Я особисто забило їм один гол !, »- з гордістю згадує Вова з Мар'їнки. Поїздку на «Донбас Арену» із захопленням згадує і вихованець маріупольського інтернату, Сергій: «Ми теж грали в футбол і відчули себе справжньою командою. Ми були в роздягальні гравців, а на полі, як і їх, нас виводив кріт Угольок. Я відчув справжню гордість, коли виходив під гімн Ліги Чемпіонів ».

2012 рік

20 309 дітей

Акція пройшла в Донецькій, Дніпропетровській та Кіровоградській областях. Благодійну допомогу на поліпшення умов проживання, навчання, проведення дозвілля (м'який інвентар, спортивне обладнання та ін.) Отримали 104 установи Донецької області, в тому числі і 29 лікарень, в які було закуплено лікувальний і діагностичне обладнання. На завершення Рінат Ахметов та Ігор Крутой побували в дитячому будинку «Барвінок», в якому живуть діти у віці від 3 до 16 років. У Донецьку було організовано свято для 200 дітей.

2015 рік

210 тисяч дітей

У Маріуполі координатор Гуманітарного штабу Римма Філь і керівник програм і проектів Дар'я Касьянова вручили подарунки вихованцям школи-інтернату № 2 та дитячого будинку сімейного типу Савіних. Серед 110 вихованців маріупольського інтернату №2, майже половина - сироти з Мар'їнки, яких Штаб Ріната Ахметова евакуював з початком бойових дій з самої лінії вогню. «До нас з фонду Ріната Ахметова приїжджали щороку, - діляться спогадами Настя і Женя, з Мар'їнки. - Нам дарували подарунки, возили на різні екскурсії ». Всього в Маріуполі подарунки отримали +1172 дитини з 7 дитячих будинків сімейного типу та 7 інтернатів. В цілому в рамках акції подарунки від Ріната Ахметова отримають 210 тисяч дітей.

Про дітей, війні і наданої допомоги розповіла директор донецької школи №63 Людмила Дмитрук:

"У цій школі я працюю майже 50 років. З них - 23 роки директором. Наша школа найкраща в Донецькій області, може бути і взагалі у всій Україні, завдяки допомозі колишнього учня Ріната Ахметова. Ми були одними з перших, де з'явилося інтерактивне навчання . Кожен клас в початковій школі обладнаний інтерактивними дошками. Всі вчителі пройшли курси і оволоділи комп'ютерною грамотою. Це дуже вплинуло на навчальний процес. Наші учні регулярно займали призові місця в районі та області. на жаль, підвести підсумки за останній час ми не может м.

У минулому році навчання проходило в такий спосіб: діти приносили зошити, ми перевіряли. Школярі не приходили, а навчальний процес йшов. В цьому році вже сіли за парти. З 1-го вересня у нас навчалося 150 дітей, але ця кількість зростає - повертаються з інших шкіл. Однак багато школярів поїхали в зв'язку з війною. У нас все тепер ділиться на "до війни" і "під час війни". До війни у ​​нас навчалися 450 дітей. На 1-е вересня до нас прийшли 200 діток. Це багато для часу, коли йдуть військові дії.

Зараз в нашій школі працює психологічна служба. Фахівці допомагають діткам, які залишалися тут під час військових дій.

Тепер, коли ми згадуємо, як раніше відзначали свято Святого Миколая, у нас побажання лише одне: щоб не було стрілянини. Завдяки допомозі, яку ми отримали в мирний час від Ріната Ахметова, у нас є все: тепло (школа має окрему котельню), вода, світло. Дякую йому. Зараз тільки одне бажання - щоб не було війни ... ".

ДЖЕРЕЛО